Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mondható rapnek az, amit a...

Mondható rapnek az, amit a magyar srácok csinálnak?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, a világon egyetlen fehér bőrű embert ismernek el rappernek, Eminemet. Róla még az igazi rapperek (a feketék) is azt mondják, hogy van keresnivalója köztük. Amit nálunk művelnek, az inkább szánalmas, gyenge utánzat. Sokan azért nem hallgatnak Eminemet, mert nem értik, hogy miről énekel.

2017. dec. 16. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, gondolok itt például a Barbárfivérekre, Hősök régebbi változata, Killakikitt, Mikee Mykanic. Én inkább ezt a szerelmes vonalat nem értem, mint a Children of Distance, és a többi. Bár tegyük hozzá, hogy az még hallgatható, de nekem nem tetszik. Viszont hogy a legtöbb magyar (leginkább) YouTube videósok ezzel akarnak kitörni nulla hanggal, az már szánalmas.
2017. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
"Amit nálunk művelnek, az inkább szánalmas, gyenge utánzat." - és ez volna az oka annak, hogy miért nem mondható rapnek? Tesó, ez nem így működik, hogy ha valami csak akkor illik bele egy besorolásba, ha neked még tetszik is mellé... Lehet beszélni arról, hogy ki szerint mi a jó és a rossz hip-hop, de hülyeség valakire azt mondani, hogy konkrétan nem a műfajban alkot, csak azért, mert szerinted rosszul csinálja.
2017. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De Eminem mellett elbújhat mindegyik.
2017. dec. 16. 14:32
 4/26 A kérdező kommentje:
Jó, bevallom, a Barbárfivérek jól tolják, de szerintem már nincsenek együtt, és ők is csak Eminem után jönnek. Eminemnél a szövegét kell megérteni, és akkor ver mindent, így csak az alapot nézik sokan.
2017. dec. 16. 14:46
 5/26 anonim ***** válasza:
42%

Most igaziból a kérdés arról szól, amit kérdeztél, vagy arról akarsz beszélni, hogy Eminem milyen jó?

Szerintem amúgy nagyon régóta nem létezik ez a szakadék fekete, meg egyéb bőrszínű rapperek között. Eminem a legmainstream-ebb fehér rapper, de nem csak ő elismert, és messze nem ő a legjobb.

Csak hogy mondjak valakit, akit jobbnak tartok nála: Aesop Rock. Az ő rappelési stílusát, meg az alapjait emészteni kell, mert elsőre nagyon furának, meg vontatottnak hat, de ha az embernek rááll az agya, akkor egyszerűen lenyűgöző. Dalszövegíróként meg nem csak Eminemet, de úgy kb. bárkit kenterbe ver. Mivel a kilencvenes évekbeli indie szubkultúrából jön a csávó, nyilván nem túl híres, de pl. Chuck D elismerte, ami nem kis szó.

Meg szerintem Slug (az Atmosphere-ből) is nagyon nagy karakter fehér rapper témában, konkrétan az imént említett indie szcéna keresztapja.

2017. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
#stan
2017. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%

Istenem..


,,Úgy gondolom, a világon egyetlen fehér bőrű embert ismernek el rappernek, Eminemet."


Ez egyszerűen nem igaz, attól, hogy te úgy unblock senkit nem ismersz Eminemen, 2pacon, meg ESETLEG BIG-n kívül, attól még van nagyon-nagyon sok elismert fehér rapper, persze köztük Eminem a legmainstreamebb, és persze az egyik legjobb is, ettől függetlenül elképesztően szűk látókörrel rendelkezel, ha te CSAK és kizárólag Eminemmel jössz egyfolytában :D


A magyar rapperek pedig igen is jók. Persze attól függ kiről van szó, a legmainstreamebb előadók (RTM, Majka (bár ő rappernek nevezhető egyáltalán?), meg a többiek) egyenlők a hulladékkal, de az undergroundban rengetek akár világszínvonalú is van, kezdve a legjobbal Akkezdet Phiaival, de rajtuk kívül is vannak jó előadók, folytatva akár a Bloose Broavaz néhány előadójától (Barbárok, Tkyd, akár Siska, bár ők már nem igazán világszínvonalúak), a Killakikitten át Mikee Mykanicig, aki elképesztő rímeket tud összehozni.. Szóval ja, a sor hosszú, mint a...


De most komolyan, ne hasonlítsd már össze a Barbárfivéreket Eminemmel, légyszi :D :D :D Az egyikük egy magyar szinten is underground csapat, a másik meg kb a világ legismertebb és legelismertebb rappere, 14 (?) vagy hány Grammyval, meg egy Oscarral.



BTW vannak jobb külföldi rapperek is, mint eminem, a túlhypeolt tupacnál meg kb minden new school eladó a lil pump féléket kivéve

2017. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Eminem a legjobb.
2017. dec. 20. 22:22
 9/26 anonim ***** válasza:
Kár, hogy pont most dobott ki megint egy szörnyen gyenge albumot. :D
2017. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Aha, gondolom, rohadtul érted, hogy miről énekel. Ne csak az alapot hallgasd.
2017. dec. 21. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!