Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az Egri Csillagok filmben...

Az Egri Csillagok filmben melyik dal szól, amikor a házasság előtt harcolnak vagy mit csinálnak Éva és a vőlegény?

Figyelt kérdés

Hogy tudok rákeresni? Ugyan ez, csak nem ilyen szar változatban, hanem az eredeti. (Ezt nekem küldték)

http://www.youtube.com/watch?v=JwSDn_kALjQ


És egyébként ez milyen zenei műfajba tartozik? (pl. reneszánsz? ilyesmire gondolok.)



2013. szept. 25. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Évát férjhez akarják adni (a szülei és Izabella királyné), lanton játszik, majd összecsap véres táncban a vőlegényével. Utána apródnak öltözve megszökik, Török Bálint fiaival, Mekcseyvel és Gergellyel. Az úton megesküsznek. Cigánytáborhoz csatlakoznak, akik között ott van Sárközi, valamint egy cigánylány is, aki elmegy velük Isztambulba. Ki akarják szabadítani Török Bálintot, olasz énekeseknek öltözve. Értékes aranytállal ráveszik Veli béget, hogy hozza ki az udvarra Török Bálintot. De nagyon hamar menekülniük kell. Miért nem olvasod el? Van olyan izgalmas, mint a videójátékok.
2013. okt. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Épp olvasom, mert annak idején nem olvastam el, de ez más dolog. Nem azt kérdeztem mi történt, hanem, hogy miféle zene szólt. :D (azon túl, hogy reneszánsz) Az Egri csillagok filmben miféle zene szólt.
2013. okt. 2. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Tinódi Lantos Sebestyén vagy talán Balassi Bálint korabeli reneszánsz dal.
2013. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvan! Ugy kell rakeresni youtubeon, hogy Camerata Hungarica
2015. dec. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!