Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri az árát ez a gitár?

Megéri az árát ez a gitár?

Figyelt kérdés

[link]


300 ezer forintért?


Rockra és Heavy metálra lett készítve gondolom, csak arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megéri-e az árát.


Ja és, milyen erősítőt ajánlatok hozzá? lehetőleg hangos, és jó zúzós hangzást adjon? lehetőleg koncerterősítő legyen 100 körül :)



#gitár #elektromos gitár #gibson flying v
2017. dec. 20. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahogy egy ruhánál vagy cipőnél, itt is a márkát kell elsősorban megfizetni. Ha fontos neked, hogy Gibsonod legyen, akkor megéri. Ha nem, akkor 100-ért is találhatsz hasonlóan jó, de kevésbé márkás gitárt.
2017. dec. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem rosszból, de ha 300-ért veszel gitárt, akkor próbáld már végig a kínálatot! Ne ismeretlen emberek tapasztalataira, vagy inkább tapasztalatlanságára alapozd a gitárvásárlást ilyen kategóriában. Menj el egy hangszerboltba és próbáld végig őket, az alapján döntsd el. Szerintem nem éri meg az árát, mert már 100 ezer forintért is találsz a használtpiacon olyan gitárt, ami minden igényt ki tud elégíteni egy átlagos zenész számára. Ráadásul ennyiből már bőven lehet csináltatni is, kompromisszumok nélkül.
2017. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a választ, bár azért nem szeretnék 100 ezer forint körüli gitárt, mert ha jó a márka, akkor is használt, és ki tudja, hogy milyen baja lehet.

Megértem én, hogy a gibson nagy márka, meg drága, főleg vadi újan. De a közelemben nincs hangszerbolt.

Mit ajánlasz 100 körül? valami jó márka?

2017. dec. 23. 14:01
 4/12 Mojjo ***** válasza:

@3: Ha 300 ezret szánsz gitárra, akkor abba belefér egy kis utazás is. Hidd el, próbáltam már elég hangszert életemben és nagyjából mindig, mindegyik teljesen más volt (nem feltétlen rosszabb, csak más), mint amilyennek netes infók alapján gondoltam, tök mindegy hány helyen néztem utána és mekkora rakat infót gyűjtöttem be online.


Ha tényleg érdekel, hogy mit is veszel, akkor a próba elkerülhetetlen. Komolyan. Elhiszem, hogy macera, meg pénz utazni, de a gitár árához képest minimális összegből megúszható azért, ha csak nem az anktartiszon, vagy szibéria közepén laksz, és nem mindegy, milyen hangszert fogsz utána használnod évekig.

2017. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazad van :D, mondjuk van 1 hangszerbolt de van bent vagy 10 gitár összesen. Nézegelődöm majd, Pesten tuti van valami nagy hangszerbolt, sőt több is, :D, csak nem szeretek utazgatni, főleg nem 300 km-re odébb lévő városba XD.

Köszi a választ!

2017. dec. 23. 14:26
 6/12 A kérdező kommentje:
De ha gondolom 100 ért veszek gitárt, akkor kb a körül van az erősítő is, nem?
2017. dec. 23. 14:34
 7/12 Mojjo ***** válasza:

100 ezerből már igencsak bő választék van erősítőkből.


Pesten van jópár bolt. Amiket érdemes körbejárni:

eldorádó, hangszerker, coda, mezzoforte, árkádia


Meg biztos van még pár jó hely, hirtelen fejből ezek ugrottak be. Egy napot el lehet tölteni a próbálgatással, cserében utána tudni fogod, melyik gitár és erősítő kell neked.

2017. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:
Ja igen, így, karácsonyra való tekintettel alighanem a legtöbb bolt teljesen kifogyott a készletekből, szóval január második felében érdemes a túrát megejteni. Addig kb ismét feltöltődnek.
2017. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, mindenképp ellátogatok ezekbe az üzletekbe :)
2017. dec. 23. 15:12
 10/12 Waff ***** válasza:

Ha teljesen full kezdő vagy akkor a próbálgatás semmit sem ér, hisz magad sem tudod mit akarsz, és egyszerűen nincs mihez viszonyítanod....

Viszont egy 100 ezer körüli használt gitárral kb semmivel sem járnál rosszabbul mint egy 300 ezres Gibsonnal, ahol nagy részben csak a feliratod fizeted meg....na meg gondolj bele...akármiből is van egy gitár, akármilyen körülmények között is készült, mi a franc kerül abba a kis darab fába 300 ezer forintba?

2017. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!