Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Raimundo klasszikus gitárt...

Raimundo klasszikus gitárt megéri venni? Szeretnék egy klasszikus koncert gitárt, egy jó minőségűt, megéri 120 ezerért? A többi lent.

Figyelt kérdés

[link]


Illetve tudnátok ajánlani maximum 140 ezerig nagyon jó (illetve jobb9 ár-érték arányú klasszikus gitárt eladót?


Köszönöm szépen előre is!


2018. jan. 9. 20:13
 1/2 Mojjo ***** válasza:

Csak egy tipp a gyakorikérdésekkel kapcsolatban: Ha nem írsz a kulcsszavakhoz semmit, akkor nagyon nehezen talál rá bárki is í kérdésedre. Érdemes ilyen kérdéshez pl a gitár és klasszikus gitár kulcsszavakat berakni.


Ha ilyen árkategóriájú gitárt nézel, úgy sejtem, valamennyire már biztosan tudsz gitározni. Pesti vagy? Ha igen, akkor tudok ajánlani pár hangszerboltot és érdemes végigjárni őket és megnézni az összes gitárt. Az a legfontosabb ugyanis, hogy neked melyik tetszik a legjobban. Nem, hogy két különböző gitárnak, de ugyanattól a gyártótól ugyanazon típus két darabjának is hallhatóan különböző lehet a hangja. A játékkomfortja, érzete meg típusonként más mindegyiknek. Húrmagasság, nyakprofil, ilyesmi. Ezeket élőben kell megtapasztalni.


Ami a linkelt Raimundo-t illeti, ismerem, de nem vagyok valami nagy véleménnyel róla. Bizonyos nagy spanyol gitármárkák inkább a felsőbb kategóriákban gyártanak igazán jó gitárokat, az ilyen tanulómodellek meg sajnos eléggé gyengék és elvéreznek más, kevésbé ismert gitárgyártók termékei mellett.


Ha a Segovia üzlet kínálatánál maradunk, én a Höfner HGL5-öt ajánlom. A Höfner egy érdekes gyártó, sok mindent máshogy csinál, mint a legtöbben. Egyrészt az egzotikus fák helyett szeret őshonos európai fákat felhasználni alapanyagként. Ennél a konkrét gitárnál pl rózsafa helyett tölgyfa híd, mahagóni, vagy rózsafa helyett diófa hát és oldal, cédrus helyett éger nyak, ébenfa helyett juhar merevítéssel, ében, vagy rózsava helyett tölgy fogólappal stb stb. Lehet furcsa, de nekem nagyon szimpatikus, és ráadásul nagyon jól működnek ezek a faanyagok így egyben. Amit fontos tudni, hogy egy kicsivel keskenyebb a nyaka az átlagos klasszikus gitárokénál, így némileg más a játékérzete. Nem jelentősen, de azért érezhetően. Ez van akinek bejön, van akinek nem. Nekem speciel bejön.


Aztán érdemes a kil-t is felkeresni, megnézni a Segovia mellett. Ez a két magyar bolt van, ami kifejezetten a klasszikus gitárokra szakosodott. A kil-nek van egy saját gyártója/beszállítója, aki az ő egyedi rendeléseiknek megfelelő gitárokat gyárt nekik. Ezek a gitárok "Cara Bogner" néven találhatóak meg a kil kínálatában és igencsak jók. Onnan is a mod 306-ot ajánlom:

[link]


Jelentősen alatta van a 140 ezres határnak, de még az általad linkelt Raimundo árának is, de gondolkodás nélkül ezt választanám a Raimundo helyett. Gondolkodással meg aztán főleg. Mindenképp nézd meg.


Ezen kívül a kil kínálatában ott vannak a Francisco Bros gitárok. A Francisco Bros egy kicsi spanyol manufaktúra. Eredeti, made in spain hangszerek, nem pedig spanyol központú cég, ami kihelyezi a fene tudja milyen helyekre a gyártást. Igen kicsi darabszámban gyártanak és minden hangszerre figyelnek. Tőlük a B40 felel meg az árkategóriának, és - az én fülemnek meg ízlésemnek legalábbis - röhögve köröket ver a Raimundora:

[link]


Ezen kívül a Stageshopba érdemes ellátogatni, ahol a szintén spanyol Camps gitárokat tudod kipróbálni.

Az árkategóriádban az M-1-S-t ajánlom:

[link]


Nem tegnap próbáltam, az biztos, de anno nagyon meggyőző volt. Szintén maximálisan ajánlom, bitang jó gitár.


Azt érdemes észrevenni, hogy az általam ajánlott gitárok mind fenyő tetejűek, míg a tied cédrus. Ez az én szubjektív ízlésemet is tükrözi. A fenyő tetejű gitárok hangja fényesebb, koncentráltabb, tisztább, a cédrus tetejűé húsosabb, sötétebb. Klasszikus zenéhez saját egyéni meggyőződésem szerint a fenyő sokkal jobban passzol, míg a cédrus a latinos hangzásvilágot tudja jobban kiszolgálni. (Tudom, fura lehet ez a kijelentés, ha megnézzük a flamenco gitárok felépítését, de ez van, én így hallom.) A fenyő fedlapú gitárok hangjai gyorsabban indulnak, határozottabban. Fenyőfajtától függően viszont hosszabb, vagy akár jóóóval hosszabb idő, amíg bejátszódik egy fenyő fedlapú gitár. Ahogy egyre többet használod, egyre inkább változik, egész pontosan gazdagodik a hangja. Ez minden gitárra igaz, de a cédrusnál ez villámgyorsan lezajlik, napok, sőt néha órák alatt, egy sitka fenyő fedlapú gitár hangja viszont évekig alakul. A kettő között van az engelmann fenyő, ami hónapokig fejlődik - és ami klasszikus gitárhoz szerintem a lehető legjobb választás. A hangjai fókuszáltabbak egy cédrusnál, viszont azért több felhanggal örvendeztet meg, mint egy sitka fenyő tetejű gitár. Olyan középút, ami a lehető legjobban passzol a klasszikus zenéhez - szintén szubjektíven, szerintem.


De a lényeg mindig az lesz, hogy te mit gondolsz ezekről. Szóval hajrá, próbáld végig őket :)

2018. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mojjo ***** válasza:
Ja egyébként ez mind azért alapvetően tanuló kategória. Klasszikus gitároknál koncertgitárnak kissé magasabb kategóriájú hangszereket hívunk, de ez nem kell, hogy különösebben zavarjon. A maguk nemében remek gitárok ezek is és közönség elé is lehet állni velük :)
2018. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!