Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Gibson SG...

Pascal Áron kérdése:

Mi a véleményetek a Gibson SG ről? Megéri az árát? Mi a különbség egy 250 ezres és egy 2 millió forintos Gibson SG között?

Figyelt kérdés

igazából 1-2 éven belül eljut a tudásom arra a szintre hogy egy komolyabb gitárt is bátran a kezembe vehetek.

Tudom van még időm,de szívesen tájékozódnék.Leginkább rock zenére használnám...

Próbáltam még Fender Stratocastert és Modern Player Telecastert is de mivel a mostani gitárom részben Gibson ezért szeretnék maradni a márkánál, mert sok pozitívumom, emlékem van vele. Szóval mi a véleményetek a Gibson SG standard/Special/Faded ről. Számít hogy Faded vagy T vagy Custom vagy ezek mit jelentenek ebben a témában. Sry nem vagyok benne otthon de érdekelne.☺️



2018. jan. 18. 22:17
 1/3 Waff ***** válasza:
Az utóbbi időben viszonylag sok Gibsonon matattam, de még egy ordzsi Fender-Malmsteenhez is volt szerencsém..... De csak megerősödött a régi véleményem... Egy 100-150 ezres jól beállított gitár, meg egy szintén jó 1milliós Gibsonon v Fender gitár között csak az a 850-900 ezer forint a különbség, semmi más.
2018. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van különbség. A felhasznált anyagok minősége, az összeszerelés és az illesztések pontossága, a precíz forrasztás, minőségi elektronika... Mind olyan dolgok, amik apróságnak tűnnek, mégis erősen a "minőség" felé billentik a mérleg nyelvét. Mindenesetre egy 250 ezer és egy 2 milliós gitár között, már nincs olyan szignifikáns minőségbeli különbség, mint mondjuk egy 50 és egy 250 ezres hangszer között. Persze a különbség minden esetben látható/érezhető, de nem biztos, hogy azt másfél millió forintot érdemes kifizetni a "prémium" minőségért.
2018. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És mi különbség van abban hogy egy Gibson SG special vagy T vagy Standard vagy Custom vagy Faded vagy ilyenek. Ezek valójában mit takarnak?
2018. jan. 19. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!