Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mandolin tanulás?

Mandolin tanulás?

Figyelt kérdés
Sziasztok pár akkordot már tudok vele Pl Gmoll-Á-mol E-dur- Cmoll alapokat mind stb de ezeket nem tudom hogy kell barréba fogni mert a gitárba ugye barréba foják és erre nem tudom mit hogy fogjak az a baj hogy nincs magyar videó sehol mandolinról! gitár mellé kéne
2018. febr. 22. 09:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Sürgős lenne
2018. febr. 22. 10:00
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Ha nyitott akkordként le tudod ezeket fogni mandolinon, miért kellenek a barrés verziók is? Fogd nyitottan. Vagy van bármi _konkrét_ akkord, amit nem tudsz nyitottan fogni, és az kell barrésan? Akkor írd le, melyik akkordok kellenének.


Amúgy az általad említett akkordok mindegyike fogható nyitottan is gitáron, nem kell feltétlenül egyikhez sem barré még gitáron sem.

2018. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem köszi. hát mert például játszanak ugye a gitáron pl: Cmoll több újjas oké mandolinon nem kell hozzá barré.

de ha lejjeb játszanak akkor arra mit tudok fogni?

2018. febr. 22. 16:47
 4/7 A kérdező kommentje:
meg igazából tudjuk azokat gitáron is az alap akkordokból játszunk ámol stb ugye gitáron tudjuk mi az a C-moll stb G-moll lent is ugyan ezeket fogjuk gitáron barréba csak a nevüket nem tudjuk ez a baj. és erre mandolinon nem tudom mit kellene fogni vagy hogy
2018. febr. 22. 16:50
 5/7 Mojjo ***** válasza:

Huhh, ez elég zavaros. Nem is igazán értem, mit szeretnél mondani. Ha arra gondolsz, hogy a barrés G-dúr, vagy épp C-moll akkordokat szokás magasabb fekvésekben is játszani, ez így igaz. Viszont akkor más akkordok lesznek belőlük. Ahogy bundról bundra viszed őket feljebb, úgy változik az alaphang, így az akkord is egy-egy lépéssel a kromatikus skálán. Pl C-mollból egyet csúsztatva Cisz-moll, kettőt csúsztatva D-moll, hármat csúsztatva Disz-moll lesz és így tovább.


Ha meg akarod találni ugyanazokat az akkordokat mandolinon, amit gitáron játszanak, először meg kell tudni, konkrétab melyik gitárakkordokról is van szó.

2018. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor nekem mandolinon megkell keresnem hogy Ciszmoll meg stb? vagyis be irom mert netről tanulok.
2018. febr. 22. 18:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem azok kellenének amiket te mondol ciszmoll stb. ugyan ugy mintha ámolt fognal csak lejebb stb c molig B-moll stb tudom gitaron is mandolinoj is na csak ugye hat lent jatszik az kellene nekem ciszmoll sb
2018. febr. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!