Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 29 evesen mar keso megtanulni...

29 evesen mar keso megtanulni zongorazni?

Figyelt kérdés
Kapuzarasi panikkent rajottem h jo lenne vmi hangszeren megtanulni jatszani es erre a zongora lett a legkezenfekvobb megoldas. De vajon nem leszek tul oreg h a boci boci tarkanal komolyabb zeneket is el tudjak jatszani? Azert ezt altalaban inkabb gyerekkorban kezdik el tanitani.

2018. márc. 23. 11:29
1 2
 11/15 Mojjo ***** válasza:
66%

@10: Nem megszállottnak kell lenni, csak motiváltnak :) Semmi más, ennyi elég. Ha kevesebbet tud gyakorolni valaki, akkor meg lassabban fog haladni, de ennyi.


Az autodidakta tanuláshoz nagyjából annyi kell, amit a #7-ben linkelt írásomban írtam. Meg a motiváció, a lelkesedés. Semmi megszálottság, meg zseniség nem kell ide. És nem szabad futóversenynek gondolni ezt, olyan tempóban megy, ahogy megy. A lényeg, a legfontosabb dolog, hogy élvezzük. Ha ez megvan, a többi már a helyére fog rázódni :)

2018. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd bácsi 58 évesen tanult meg. Neki ez lett a hobbija.

Meríthetsz ebből is erőt :)

2018. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na akkor én is beszállok. :)


Egyáltalán nem késő elkezdeni, és még relatíve fiatal is vagy. Például ha bejön a dolog, 5-10 év múlva akár együttesben is nyomhatod, hiszen sok zenében egészen egyszerű a zongora része.


A tanár-nem tanár dologról:

Mint hivatásos zenész, aki tanároknál tanult, így én is hajlok rá, hogy javasoljam a tanárt. A legnagyobb előnye az, hogy egyrészt végigjárta már egy

2018. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szóval hogy végigjárt egy utat ahhoz, hogy tanítson, és egy csomó embert tanított már.

Másrészt rengeteg dologra felhívja a figyelmedet (kéztartás, rossz hangok stb.) ami tanár nélkül szerintem csak a kivételes tehetségeknek megy, ráadásul nem túl jó 5-10 év után szembesülni egy esetleges rossz berögződéssel, amit aztán javítgatni kell.

Ráadásul egy tanár tud mondani személyre szabott tantervet, stb. stb.


Ettől függetlenül elismerem, hogy manapság rengeteg jó tananyag elérhető a neten bármiről, amiből lehet fejlődni, de tapasztalatból mondom, hogy ahhoz, hogy ne kelljen később hibákat javítgatni, ahhoz különlegesen tehetségesnek kell lenni, hogy minden stimmeljen.

Példának okáért egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy egy átlagos kezdő meghallja az összes hanghibát, főleg úgy, hogy sokszor szimfonikus zenekarban ülve szembesülök azzal, hogy erre néha még főiskolát/egyetemet végzett zenészek sem képesek.


Zárszó: ahogy Troy Stetina is mondta, nem kell mindenkinek profinak lenni. De tegyük hozzá, ha érdekel a dolog, egy tanár megsokszorozza erőfeszítéseidet, akár csak havi 1-2 alkalommal is.

2018. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Mojjo ***** válasza:

Lehet, hogy némileg félreérthetően írtam. Én is maximálisan javaslom a tanárt. Ha csak teheti valaki, tanuljon tanárral, méghozzá jóval. Ez egyértelmű.

Szimplán csak nem hiszek benne, hogy egy igen-igen jó, erős hobbiszinthez ez elengedhetetlen és az autodidakta tanuláshoz megszállottság, vagy kivételes tehetség kéne. (Viszont nem egyszerű, és sokkal jobban észnél kell lenni, mint ha tanárral tanulna az ember, ez kétségtelen.)

2018. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!