Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik hangszeren...

Szerintetek melyik hangszeren könnyebb megtanulni játszani? Szájharmónika vagy mandolin?

Figyelt kérdés
Nem játszok egy hangszeren sem, ezért szeretném valamelyiket magamtól megtanulni. Vélemények, tapasztalatok? Lehetséges?:)

2018. ápr. 2. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Azon könnyebb megtanulni, amelyik jobban tetszik. Vagyis amelyikhez több a motivációd, hiszen az nagyban befolyásolja majd azt is, mennyire leszel kitartó. Oktatóvideók meg vannak a neten bőven.
2018. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

Az egyes tökéletes választ adott.

Annyival kiegészíteném, hogy ha a "könnyebb"-et keresed, akkor jó eséllyel máris elbuktál a hangszertanulásban, pedig még bele sem kezdtél.


Ahhoz, hogy egy hangszeren megtanulj játszani, rengeteg, de tényleg rengeteg időt, energiát bele kell fektetni és nem kis kitartást igényel. Meg lehet tanulni - elég sokaknak ment már :) - de nem könnyű. (Ez nem baj, lehet élvezni még a kezdeti bénázásokat is.)

2018. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Azert szeretnek egyszerubb hangszeren megtanulni jatszani, mert 20 eves vagyok es nem hiszem, hogy egyeb klasszikus hangszer elsajatitasa menne hobbi szinten, kevesebb ido alatt:) Persze tudom, hogy ezekhez is nagyon sokat kell gyakorolnom majd, de bennem van a vagy:)
2018. ápr. 3. 17:16
 4/5 Mojjo ***** válasza:
100%

Azt hiszem nem sikerült megértened... ha azt nézed, hogy kevesebb idő alatt menjen valami, akkor bele se vágj, mert negyedúton abba fogod hagyni, ezt garantálom.


A 20 év meg nem sok. Én olyan 24 lehettem kb, amikor elkezdtem gitározni, és 30 felett voltam, amikor elkezdtem zongorázni. Ja, és tervezek elkezdeni hegedülni, ami már 40 felett lesz. Nem számít a kor. Max annyiban, hogy kevesebb eséllyel lesz valaki világhírű zenész, de hobbiszinten tök mindegy, 70 évesen is nyugodtan el lehet kezdeni hangszeren tanulni.

2018. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2018. ápr. 4. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!