Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár feljavítás?

Gitár feljavítás?

Figyelt kérdés
Van egy Cort G100 gitárom. Felszeretném javítani. A legfontosabb hogy mik azok a dolgok amiket elöször jó lenne kicserélni? Pedálokat is szeretnék majd hozzá. A húrok kicserélése és behangoltatása mennyire javítana a hangzáson? A hangszedőt elég egyszer csak egyet venni és késöbb egy másfélét vagy egyszerre mind a hármat ki kell cserélni? Egyenlőre kb semmit se tudok ezekről a dolgokról.

2018. ápr. 28. 19:28
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
77%

Ezt a gitárt nincs értelme elkezdeni tuningolgatni, mert nincs olyan része, amit ne kellene cserélni.


A teljes tremolós húrlábat valami értelmesre, a hangszedőket (nyugodtan lehet egyenként), a hangolókulcsokat, a potikat... mindent. Nem ér ennyit az egész gitár. Természetesen a húrokat is érdemes cserélni, és azt még meg is éri. De mi az, hogy a húrok behangoltatása? Ugye nem azt akarod mondani, hogy te nem szoktad behangolni és hangolatlan gitárral játszol?

2018. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy ez a gitár sosem lesz olyan jó mint egy drágább árkategóriás modell de gondoltam ezt elkezdem tuningolgatni és mikor már tudok egy két dolgot és úgy döntök veszek egy jobb gitárt akkor abba egyből bele tudom tenni a jó cuccokat. Persze be van hangolva csak gondoltam egy rendes hangszerész jobban be tudja esetleg hanfolni mint én. De akkor úgy mondom hogy kicsit specifikusabban hogy milyen hangszedő lenne jó úgy hogy ugyanúgy passzív hangszedőt szeretnék. Illetve milyen húr? Mi a külömbség a húrok között?
2018. ápr. 29. 11:50
 3/11 Mojjo ***** válasza:
Majd igyekszem részletesen válaszolni, de szerintem éjszaka előtt nem lesz rá időm.
2018. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a segítséget!
2018. ápr. 29. 14:21
 5/11 Mojjo ***** válasza:

Naszóval. Én továbbra is azt mondom, hogy ezt a gitárt felesleges tuningolnod. Oké, értem én, hogy ha veszel majd egy jobb gitárt, majd átmented a megvett, jobb alkatrészeket. De egyrészt a jobb gitár azért lesz jobb gitár, mert lehet, nem is lesz szüksége ezekre az alkatrészekre. Másrészt meg egyelőre úgy látom, még nem igazán tudod, mit szeretnél, nem lehet még megmondani, merre fogsz elindulni a gitározással. Lehet, most megveszel 3 jóféle single coil hangszedőt, aztán kiderül, hogy humbuckereket akarsz. Felesleges. Egyelőre tanulj, és gyere rá, hogy mit is szeretnél.


Ha mégis nagyon hangszedőket akarsz cserélni, elérhető árban szerintem ezt a szettet érdemes megfontolni:

[link]


Ami nem épp a Fender kínálatának csúcsa, nagyon nem, de ennél olcsóbban elfogadható minőségű hangszedő szettet a stratodba nem fogsz találni. És ha akár ennek a low-end készletnek az árát összeveted a gitárodéval, már látod, mire gondolok. Ha meg kimozdulunk a low-endből, akkor ilyen árban lehet gondolkozni komolyabb hangszedőkön stratóhoz:

[link]


Ráadásul az egész hardver és elektronika, ami ebben a gitárban van, olyan, hogy egyszerűen nem lenne párban a jobbféle hangszedőkkel. Mintha egy trabantba akarnál egy Ferrari motort tenni, hogy hátha későb jó lesz az majd valamibe, bár lehet, a következő járműved egy motor lesz, vagy egy jetski.


Ami a húrokat illeti, kétféle dologra kell figyelni: a vastagságra és az anyagra.

Vastagságban jó eséllyel a 9-es kellhet neked, stratókon általában az van, valószínúleg ezen a gitáron is. Ha kicsit vastagabb, ezzel együtt pedig keményebb húrt szeretnél, esetleg vehetsz 10-es készletet.

Anyagra meg alapvetően a nikkel és a rozsdamentes acél jöhet szóba - bár vannak még ezeken túl is másfélék, ezek a leggyakoribbak. Nikkelnél ráadásul lehet tiszta nikkel, vagy nikkel bevonatos. A rozsdamentes acélhúroknak van a legcsilingelőbb hangja, plusz legnagyobb hangereje. Viszont idővel azok hangja fakul a leglátványosabban. A tiszta nikkelé a leggömbölyűbb, legmelegebb hang és nem is veszít a karakteréből látványosan, ahogy öregszik. A nikkel bevonatú a kettő között van félúton. Te döntesz, melyik tetszik.

2018. ápr. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:

Ja igen, hangolás. A hangszerész pont ugyanúgy hangolja be a húrokat,a hogy te. Pontosabban ha elviszed egy hangszerészhez behangoltatni a gitárodat, két dolog történhet. Az egyik az, hogy közli, hogy ne ugrasd már és keresi a rejtett kamerát, mert azt hiszi, valami kandi kamerás ugratásról van szó. Amikor rájön, hogy nem ez a helyzet, akkor pedig nagyon fura nézések közepette elküld, hogy tanulj meg gitárt hangolni. A másik az, hogy behangolja neked, legombol érte rólad egy adag pénzt, utána pedig minimum hónapokig, de inkább évekig meséli mindenkinek a térdét csapkodva a röhögéstől, hogy valaki gitárt hangoltatni jött hozzá.


A gitárt magunk hangoljuk. Már csak azért is, mert rendszeresen hangolni kell. A hőmérséklet- illetve páratartalom változás hatására, illetve simán attól, hogy játszol rajta, rendszeresen elhangolódik. Mire hazaérnél a hangszerésszel behangoltatott gitárral, már el is handolódna. Nincs értelme.

Maximum az intonációt beállítatni van értelme hangszerésszel, de leginkább annak sem, ezt is meg tudod csinálni otthon. Megnézted, mindenhol tiszta az oktáv? Ha az rendben van, akkor minden oké.

2018. ápr. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Renben köszi a segítséget.
2018. ápr. 30. 10:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyan felesleges ezen a gitáron bármit is cserélni. Nem azért mert olyan rossz (mert ez nem igaz) hanem mert a karakterén kívül nem fog változni semmi. Aktív hangszedőkkel pedig egy vicc lenne az egész.

A felső húrvezetőket cseréld görgősre a lemezes helyett és a hangszedőket próbálgathatod,valamint az oktávot nem árt beállíttatni hogy a lehető legpontosabb legyen.

2018. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:

@8: Ezt nem értem. Miért lenne nevetséges aktív hangszedőkkel? Egyáltalán ki beszélt aktív hangszedőkről?

Miért kell "görgős" szemöldök "lemezes" (he? :D ) helyett. A sokszázezres made in usa fender stratok is hagyományos, csont, vagy szintetikus csont szemöldökkel vannak szerelve.

A hangszedőcsere pedig lehet minőségi ugrás, miközben a strato karaktert megtartjuk.

2018. máj. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha még ott tartasz, hogy "húrokat cseréltetni meg hangoltatni", akkor nagyon felesleges egy fillért is rákölteni arra a gitárra.

Gyakoroljál inkább, annak tényleg van értelme, a megspórolt pénzt meg költsd el alkoholra, drogokra, k#rvákra.

2018. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!