Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárkombót éri meg...

Milyen gitárkombót éri meg venni, metalra?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam egy Boss Katana-n, illetve valamelyik Blackstar gitárkombón. Panelba kellene, egy még épp hordozható kombó, amit alkalom adtán, kissebb zenélésekre hurcolnék. Kb 50-100 w között vacilálok. Árban kb 100.000 forintig kicsit talán felette gondolkodom. Lényeg, hogy a hangzása minnél tisztább legyen, és kis hangerőn se legyen olyan érzésem, hogy nem adja ki teljesen a hangját. Főképp tranyóst szeretnék, multieffect mellé. Jelenleg egy korrektebb csövesre nem hiszem, hogy lenne keret, meg azt kicsot macerás lenne szállítani. Köszönöm az értelmes válaszokat előre is! :)

2018. jún. 4. 06:14
 1/6 anonim válasza:
4%
Metálra nem éri meg gitárkombót venni.
2018. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
83%

@1: ???


@Kérdező: multieffekt mellé akarsz modellezős kombót?

Akárhogy is, metálra szerintem a Boss Katana nem a legjobb. Épp pár napja írtam erről, szóval idézném magam:

"tiszta csatornán igen jól muzsikál. Szó szerint. Viszont torzítotton nekem nagyon műanyag volt a hangja. És ezt már hallottam jópár másik embertől is.


Részemről minél többet használtam, minél tovább nyúztam, annál jobban érződött, hogy ez nagyon műhang. Szóval ha ilyen irányba mennél el a zenével, én nem javaslom."


A Balckstarok viszont pont, hogy jól érzik magukat torzítotton.


Viszont tulajdonképpen de, lehet korrekt csöves kombókat kapni már 100 környékén. Blackstart is, de tőlük csak pár 1W-os van, ami csövesből szobába bőven több, mint elég, de fellépésre már nem. Viszont pl egy Bugera V5 megvan akár már 76 ezerből:

[link]


Ami a maga 5W-jával már talán esélyes lehet. Pofátlanul jó hangú kis erősítő, ne zavarjon meg, hogy csak 8" a hangszórója, nem érződik rajta. Az 5W szobában csövesből túl sok lenne, nem is kicsit, de van 1W meg 0,1W módja is, azaz simán ki lehet hajtani egy panelben is, ha ezeket a korlátozott teljesítményes módokat bekapcsolod.

Érdemes utánalesned youtubeon. Pl:

[link]

vagy

[link]

vagy

[link]


Egyébként 100 felett kicsivel kijön egy Vox AC4C1-12 is, amiben 12"-es Celestion hangszóró van, viszont emlékeim szerint nincs korlátozott teljesítményű üzemmódja.


Személy szerint én többé biztos nem vennék tranzisztoros kombót. Eddig kétszer sikerült ezt a hibát elkövetnem életemben, és nem is értem magam, hogy másodszor id hogy, de harmadszor már kizárt. Egyszerűen nem adják meg az igazi gitárhang élményét. Szerintem persze. A Boss Katana torzítottan mintapéldája annak, hogy mi a bajom velük.

2018. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
Ha tranyósnál maradnál, egy Peavey Bandit-et érdemes még megnézni, metálkodásra főleg. És még csőszimulációt is kapsz :)
2018. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, utánna nézek akkor a csöveseknek is. :)) A blackstart meg még nem vetem el teljesen. Modellezőst, pedig csak nagyon végső esetben vennék, de úgy veszem észre, hogy nem igazán dícsérik őket. Majd esetleg, ha lelek még valamit ami szóba jöhet még rákérdek ez alatt a kérdés alatt. :))
2018. jún. 5. 06:11
 5/6 Sanyabetty válasza:
Boss Katana 50w,Line6 30w. Ezek már jó cuccok.
2020. febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mojjo ***** válasza:
@5: Szerintem az elmúlt 2 év során már sikerült vennie valamit :D
2020. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!