Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rettentő kemények a húrok az...

Bambuci2 kérdése:

Rettentő kemények a húrok az első bundon. Ezzel lehet kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Akusztikus gitáron játszom már több éve hobbiszinten, de még mindig nem sikerült helyesen leszorítani az F akkordot, csak ha kiszorítom az ujjamból a szuszt. Egyszerűen olyan erővel kell nyomni, hogy istentelen. Mit lehet ezzel kezdeni? Képet csatolok, ha szükséges.

2018. jún. 4. 23:32
 1/9 Mojjo ***** válasza:
Lehet, túl magasan vannak, túl magas a szemöldök, azaz az első bund felett lévő kis húrvezető bigyó. Ha ez a helyzet, ki kell szedni és reszelni az aljából. Illetve nem tudom, milyen húrokat használsz, esetleg kipróbálhatsz egy 10-es készletet, ha most 11-es, vagy 12-es van a gitárodon.
2018. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vékonyabb húrok és nyakpálcára is ránéznék.

Gitár se mindegy,egy 30 ezres és 50 ezres között is rengeteg különbség van. Elektromoson lehet állítani a húrok hosszát is,de akusztikuson ha olcsó a gitár és rossz helyre van ragasztva a húrláb akkor úgy jártál.

2018. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:

@2:

"Elektromoson lehet állítani a húrok hosszát is,de akusztikuson ha olcsó a gitár és rossz helyre van ragasztva a húrláb akkor úgy jártál."


Ennek mondjuk az intonációhoz van köze, nem ahhoz, hogy milyen nehéz az első bundnál leszorítani a húrokat.

2018. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Waff ***** válasza:
Akusztikusnál a nyakpálca állítgatása kihatással van az intonációra is. De elsőre én is egy vékonyabb húrkészlet kipróbálását javaslom. De az sincs kizárva, hogy egyszerűen csak rosszul fogod. Több évnyi gyakorlás után, elvileg egy olcsó, magasabb húrállású gitáron is lekellene tudni fogni egy mezei F-dúr akkordot.
2018. jún. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, utánanézek. Egy Fender Cd60-asom van és ugyan nem az első bundoknál, hanem a magasoknál már (10-12) már nagyon nagy a hely a húr és a nyak között.

A húrvezetőt amúgy is cserélni kéne, valahogy lepattant a széle, de még tartja az E6-ot. Az sem kizárt, hogy béna vagyok, természetesen.

2018. jún. 5. 06:19
 6/9 A kérdező kommentje:
egykori ismerősöm elektromos gitárján pehelykönnyűek voltak a húrok, mintha párnát fognál, nem volt két perc után ujjgörcs. Nekem az az érzés hiányzik, bár valószínűsítem, tényleg nem egy 40ezer Ft-os akusztikus gitár fogja pótolni azt a kényelmet. Ha pótolja egy is egyáltalán.
2018. jún. 5. 06:24
 7/9 Mojjo ***** válasza:
@6: Akusztikusra is lehet olyan puha húrokat venni, meg annyira alacsonyra venni a húrmagasságot. Csak nem lenne valami testes hangja egy akusztikus gitárnak, pláne egy Fender CD60-hoz hasonló full rétegeltnek, ha teszem azt, egy 9-es elektromos húrkészletet tennél rá. De tudod mit, ha van feles pár ezred, próbáld ki vele, megszólal az akusztikus is elektromosra való húrokkal, abból kérj egy legpuhább 9-es készletet, próbáld ki, nézd meg, milyen. Aztán ha neked megfelelő lesz a hangja, meg tetszik azoknak a húroknak az érzete, akkor hajrá :)
2018. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mojjo 1. válaszát tartom valószínűnek, a gyártók általában túl magasra hagyják a felső nyerget. Viszont én nem az aljából reszelnék, hanem a vájatokat mélyíteném egyenként a szükséges mélységig, a lehető legalacsonyabbra állítva a húrokat. Közben sok próbával, mert visszarakni már nem lehet, amit kireszeltél :D

A magasságra támpontként nézd meg, ha az első bundon lefogod a húrokat (akár egy kápóval), a másodiknál mekkora a hézag a húr és a bund között.Hasonlóra törekedj az első bundnál. Ez pár tized mm lesz, a nyereg meg gyakran mm fölötti hézagot állít. Rengeteget számít nem csak játszhatóságban, de hamisak is lehetnek az első bundokon lefogott hangok túl magas nyereg esetén.

2018. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A magasság állítását valószínűleg inkább rábíznám majd egy hangszerbolti alkalmazottra, ha vállalnak ilyet. A húr vastagságára , milyen, már nem emlékszem, az biztos, hogy a gyárit cseréltem, és sokkal erősebb, csilingelőbb lett a hangzása. Majd megmondja a szakember a boltban.

Köszönöm a tippeket, az elektromos gitárra való húrt kipróbálom.


Van ilyen autoimmun ízületi gyulladásom, nem akarom erőltetni a kézfejemet a kelleténél jobban.

2018. jún. 6. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!