Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Single colil stratocastert át...

Single colil stratocastert át lehet alakítani humbuckerré házilag?

Figyelt kérdés
Illetve meg lehet azt is csinálni, hogy csak 1 db humbucker hangszedő legyen benne?
2018. jún. 7. 12:38
 1/9 Mojjo ***** válasza:

El lehet kezdeni fúrni, faragni, a koptatót, meg a fát magát is úgy átalakítani, hogy beleférjen egy normál humbucker, de ha erre lenne célfelszerelésed, illetve tapasztalatod - és mindkettő igencsak kell -, akkor nem tetted volna fel a kérdést.


Ezek nélkül két út van: vagy szakemberre bízod a dolgot, vagy beszerzel egy single coil méretű humbuckert. A Seymour Duncan és a DiMarzio kínálatában is van többféle. Illetve valószínűleg más gyártók is gyártanak ilyen humbuckereket, de fejből ebben a kettőben vagyok biztos.


Amúgy persze, megcsinálhatod, hogy csak egy hangszedőd legyen: a másik kettőt kiveszed :)

2018. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a Hot Railst néztem a seymour duncantól. Az single méretű. Viszont hármat nem szeretnék mert az majd 90 ezer lenne annyit meg nem is ér a gitár.


Viszont volna akkor egy olyan kérdésem, hogy ha veszek kivágás nélküli koptatót, akkor mivel lenne célszerű kivágnom a pickupnál?

2018. jún. 7. 19:00
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]



Valahogy így szeretném megoldani.

2018. jún. 7. 19:04
 4/9 Mojjo ***** válasza:

Nem kell hármat venned, egyet humbuckerre cserélsz, kettő meg marad single coil és lesz egy HSS stratod :)

Vagy arra gyúrsz, hogy a húrok minél kisebb mágneses térben mozogjanak? Akkor értem, hogy miért akarod a másik két hangszedőt kiszedni.


Igen, a hot rail pl sigle coil méretű, de van még bővben a hot raileken kívül is akkora humbucker.


Hogy mivel vágd ki, azt passzolom, nem igazán vagyok képben ilyesmivel.

2018. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Vagy arra gyúrsz, hogy a húrok minél kisebb mágneses térben mozogjanak? Akkor értem, hogy miért akarod a másik két hangszedőt kiszedni."


Ilyesmiröl én még nem hallottam. És az miért jó ha kisebb a mágneses tér? Illetve ha már itt tartunk, akkor ezért van az, hogy lehet állítani a pickupokat, hogy milyen közel legyenek a húrokhoz, és ez befolyásol valamit,?


Előre is kössz a választ.

2018. jún. 7. 19:35
 6/9 Mojjo ***** válasza:

A hangszedők mágneses teret hoznak létre maguk körül, ebben a mágneses terében rezegnek a megpengetett húrok. Ennek a mágneses térnek az ereje lehet sokféle, a használt mágnes anyagától (kerámia, alumínium-nikkel-kobalt ötvözetek, réz-nikkel-vas ötvözetek stb stb), a pickup fajtájától (single coil, vagy humbucker, aktív, vagy passzív) és kialakításától (a kiálló rudak, amiket fedetlen hangszedőn látsz mágnesek, vagy ferromágneses fémek, maga a mágnes hogy helyezkedik el) függően. Minél nagyobb ez a mágneses tér, a húrokat annál inkább vonzza, torzítja és lassítja a rezgésüket.


Azaz a kisebb mágneses tér létrehozása, pl a hangszedők számának csökkentésével jótékony hatással van a hangkitartásra és a hang tisztaságára.


A hangszedők magasságát ezért IS illik jól beállítani. Ha túl magasan vannak, túlzottan közel kerülhetnek a húrok a mágnesekhez, ez a fentebb írtak miatt nem jó. Ha túl alacsonyan, akkor meg túl távol lesznek csökken a hangerő. Meg kell találni a tökéletes magasságot.


De akkor nem ezért tervezed kiszedni a másik két hangszedőt ezek szerint. Akkor viszont miért?

2018. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"De akkor nem ezért tervezed kiszedni a másik két hangszedőt ezek szerint. Akkor viszont miért?"


Mert úgyse használnám őket. Ez nem egy felsőkategóriás gitár amit érdemes ide-oda kapcsolgatni, meg tekergetni, viszont minden más meg teljesen jó rajta. Ezért gondoltam, hogy csinálok belőle egy minimalista gitárt 1 hangszedő, meg hangerő "gomb". A tónust, meg pickupfelezőt kiszedném. Így talán szerelni is könyebb, mert egyébként sem értek az elektronikához. (Legalább is remélem hogy könyebb lesz így)

2018. jún. 7. 20:12
 8/9 Mojjo ***** válasza:

@7: Oké, világos. Sok sikert a projecthez! :)

A pickupfelezőt azért ne szedd ki, mert az nincs is a gitárodon :D

2018. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor talán váltó vagy nemistudom hogy hívják. Amint kitaláltam hogy milyen színű lesz a koptató; neki is látok. Bá mivel nem egyszínű ; hanem ilyen feketetéből barna fa színbe átmenet; ezért nehezebb dolgom lesz egy kicsit.
2018. jún. 7. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!