Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a zenei ízlés...

Szerintetek a zenei ízlés számít valamit egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Például ha mind a ketten teljesen másmilyen zenei műfajt szerettek, abból még lehet valami?

Pl. egyikőtök rappet a másik meg metált.

Vagy jobban menne, ha mindketten ugyanazt a műfajt szeretnétek?



2018. jún. 25. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg segít, ha van közös alap, de nem feltétlenül gond az, amit írtál. Ez egyrészt a tolerancián is múlik, másrészt... Ha a párom olyat hallgat, ami nekem nem tetszik, az még nem gond. De ha olyat hallgat, amit utálok, amitől felmegy bennem a pumpa, amit nem tűrök a házamban (akkor se, ha az ő háza is) és amit idióta, primitív baromságnak ítélek a legtoleránsabb pillanatomban is, nos, akkor gond van.

Én a metált szeretem leginkább, a rapet nagyon nem, de nem utálom (max. némely esetben irritál). De a mulatós zene, attól elgurul a nemlétező gyógyszerem. Azt legfeljebb paródiában, intellektuális dalszöveggel viselem el és nagyon komolyan kiakadnék, ha egy családtagom hallgatná.


A párom nem metálos, de amit az egyikünk nagyon szeret, azt a másikunk sem utálja, a legpopulárisabb zenékért pedig egyikünk sincs oda. Sőt, egy csomó bandát mindketten kedvelünk, így koncertekre is tudunk járni. Ez több, mint elég számunkra. Ennél is magasabb fokú egyetértés nem kell, két ember vagyunk és mindkettőnknek van saját szobája, saját erősítővel és hangfalakkal.

2018. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem párkapcsolatok meg érdeklődési körök témában a közös ízlés csak másodlagos, a legfontosabb a hozzáállás. Ha valakivel együtt vagy, akkor gondolom tartod is őt valamire, ezáltal alapvetően értelmesnek gondolod az embert, az értékítéletét meg helyénvalónak. Ha ez nincs meg, ott komoly gondok vannak a kölcsönös tisztelettel, akkor is, ha mindenféle bullshittel tudod racionalizálni magadnak, hogy "ő csak kommersz sz#rt hallgat, nem IGAZI zenét, miért kéne azt komolyan vennem?"... Alapból nem árt szerintem, ha olyan szubjektív dolgokhoz, mint a zene, az ember alapvetően nyitott elmével áll hozzá, de ha hozzád közelálló emberek kedvenceiről van szó, akkor végképp illik toleránsnak lenni. Én pl. azt is tök szívesen elhallgattam, ahogy volt szobatársam általam kimondottan nem kedvelt bandákról zengett ódákat, mert mindig szeretem, mikor valaki szenvedélyes a zene iránt - akkor is, ha az ízlésünk épp eltér. Szóval minimum elméleti síkon lehet osztani a másik a rajongását, ha maga a zene nem is neked való, de szerintem akár egy olyan pár, akik zene mappája eleinte két diszjunkt halmaz, előbb-utóbb egymásra ragaszt ezt-azt, mert az embernek amúgy is bővül és/vagy változik az ízlése idővel.

Hogy hogyan menne "jobban"? Lehet, hogy ezt csak a zenebolond énem mondatja velem, meg a tény, hogy az én párkapcsolatomra speciel pont ez igaz, de szerintem az ideális az, ha azért vannak közös pontok az ízlésben, de vannak akkora különbségek is, hogy nem forr össze egy entitássá a kettőtök ízlése, hanem azért tudtok egymásnak újat mondani, vagy alternatív perspektívát adni ugyanarról a muzsikáról.

Meg az se árt, ha a zeneőrület kb. azonos szinten van a két embernél. Van egy jó barátom, aki többnyire modern hip-hop, rnb, meg nyugis elektronikus zene téren mozog, míg a barátnője rockot, metált, meg k-poppot hallgat, mindkettőnek eléggé meghatározó dolog a zene, de elég kicsi metszete az ízlésüknek. Említett havert kérdeztem erről, azt mondta, hogy számára a közös ízlés nem annyira fontos, mint a közös lelkesedés. Számomra is nagyon fontos, hogy asszonypajtással mindketten tudjuk, hogy milyen érzés kézben fogni egy újonnan megvett fizikai formátumú albumot, vagy találni egy új kedvencet, minden fellelhető infót elolvasni róla és napokig másról sem beszélni. :D

2018. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Számít, én például sosem jönnék össze egy Justin Biebert, mai rappet, k-popot vagy Kis Grófot hallgató csajjal, mert az ilyen zenék sokat elmondanak hallgatóikról is.
2018. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%

Hmmm, az exem javarészt metálokat nyomatott. Azért jöttünk össze, mert én mutattam neki még a Tool-t. És hát egy ideig elég jól alakult minden, mert szerette az énféle metál zenéimet, és dobott a kapcsolatba annyi pluszt.


Amúgy zenebuzeráns vagyok, szóval nyilván megpróbáltam megmutatni neki mindenféle mást is, és végül az lett belőle, hogy kaki zenét hallgatok, és onnantól kezdve már úgy annyira nem ment előrébb a kapcsi se.


Viszont egy másik csajom hozzám hasonlóan mindenfélét meghallgatott, és így random mehettek a zenék, együtt is sok dolgot fedeztünk fel, és piszok jó kapcsolat is lett. Szóval inkább azt mondanám, hogy az a legideálisabb, ha mindkettőtök nyitott a másik ízlésére. Nem kell ugyanazt szeretni.


Viszont pl tök erős kapcsid lehet, ha teszemazt felszedsz valakit egy koncin. Nekem máshogy nem csurrant-cseppent semmi jó, csak így

2018. jún. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!