Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos szólógitárt szeretn...

Elektromos szólógitárt szeretnék venni 80 körül. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy gitár virtuóz még, főleg akkusztikuson játszottam eddig, kicsit gyakorolgattam a szólózást azon, de szeretnék venni egy aránylag normális elektromos gitárt. Újonnan, kb 60-80 ezer forint környékén. Ami ennyiért a legjobb ár-érték arányú. Az akkusztikusom Fender, és azzal nagyon meg vagyok elégedve, de ennyiért szerintem nem kapok Fendert. Ibanezeket néztem még, de vakon nem tudom eldönteni, melyik a jó. Ha kapnék linkeket, azt megköszönném.

2018. jún. 28. 17:11
 1/7 Mojjo ***** válasza:
Attól függ, milyen zenére kell. Egy jóféle country-szólóhoz más gitár kell, mint egy black-metálhoz pl :)
2018. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szépen, tisztán szóljon. Inkább könnyű rock, pop-osabb jazz zenékhez kéne, dallamos hangzásra gondoltam. Kb mint a Guns n Roses sweet child o mine szólójában.
2018. jún. 28. 19:08
 3/7 Mojjo ***** válasza:

@2: Hát egen, Slash ugye tipikusan Les Paul gitárokat használ, vastag, dögös hangzás. Viszont hallottam már stratocastereken, sőt, telecastereken is GnR szólókat és baromi jól szólnak.

80 ezerért most orbitális best buy ez az akciós Squier Standard Stratocaster:

[link]


Ok, minimálisan több, mint 80, de ez egy jól összerakott, használható hangszer, smi amúgy nagyon nem mondható el a 60-80 ezres kategóriáról. Ez sem annyi eredetileg, ugye...

Amúgy ennyi körül még Yamaha Pacifica 112-őt lehet megcsípni, ami egy kellemes kezdőhangszer (csak palm mute-olni ne nagyon akarjon túl sokat rajta az ember, de azok alapján, amit a megcélzott zenéről mondtál, nagy baj ezzel nem lesz). Eserleg Cort M200, vagy G250.

2018. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Na, pontosan valami ilyesmire gondoltam, nem hittem hogy van Fender ennyiért :)
2018. jún. 28. 22:32
 5/7 Mojjo ***** válasza:

@4: Van feleennyiért is, annyi a trükk, hogy a Fender a legolcsóbb modelljeit Squier név alatt adja ki.

Viszont a Squier paletta alja (Bullet és Affinity szériák) nem valami szuperek, azokat elkerülném. A Standard, Vintage Modified, Deluxe és Classic Vibe szériás Squierek viszont bátran beválalhatóak. Viszont ezek egyike sincs meg 80-ból, ha csak nem sikerül valami jobbféle akciót kifogni - mint pl amilyet mutattam neked :)


Apropó: erősítők terén milyen terveid vannak?

2018. jún. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én neked inkább egy Epiphone Les Paul-t ajánlanék. Szerintem arra amit te akarsz játszani inkább való egy Les Paul, és nekem is ilyen: [link] csak más színben meg balkezes kivitelben. Nekem nagyon bejött és jazz-től metálig mindenre alkalmas egy kis 10 wattos Marshall erősítővel (bár és kicseréltem a nyaki hangszedőjét Gibsonra. Nagyon dögösen szól olyan igazi telt mélyek és csillogó magasok. Imádom. Ráadásul elvileg az Epiphone a Gibson leányvállalata.
2018. júl. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mojjo ***** válasza:

@6: A gitárosok szempontjából - tehát a miénkből - az Epiphone ugyanaz a Gibsonnak, mint a Squier a Fendernek. Az olcsóbb, alsó kategóriás, távol-keleten gyártott gitárjai mindkét vállalatnak.


Amúgy nem tudom, ennek az Epiphoneban mennyire van meg a Les Paulok kemény, sötét, vastag döge. Zseniális az a hangzásvilág, de azért elég speciális is. Ha valaki olyanra vágyik, nyert ügy, ha nem, akkor viszont erősen pech. Mint minden karakteres dolognál.

2018. júl. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!