Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül is megtaníthatom jól...

Egyedül is megtaníthatom jól felvezetni a kutyámat kiállításon, vagy mindenképp szükség van handlerre?

Figyelt kérdés
Nem értem,miért szükséges igazán a handlerek munkája.Ha vesz az ember egy kiállítási minőségű kutyát,azért,hogy alkalomadtán tényleg el is vigye kiállításra,miért egy vadidegent szeretne felfogadni a kutyája mellé?Gondolom,vannak olyan tenyésztők,akik több kutyával indulnak(pl tenyészcsoportok felvezetésekor)vagy csak egyszerűen nincs idejük a kutyájukra,ezért fogadnak handlert?Hobbi kategóriában neveztem még csak fajtajellegű kutyámmal párszor,a tk-s a jövő zenéje.Figyeltem,hogyan kell felvezetni,szépen beállítani,videókat néztem,tanítottam a kutyát,szépen felöltöztem,a kutyát is fürdettem,ahol kellett,igazító nyírás volt,szépen,ápoltan,jól nevelten vittem oda.De ezt más gazdi is megtudja csinálni,nem?Vagy tényleg olyan ördöngősség az egész kiállítás,hogy szakembert kell fogadni,ha igazán jó eredményt szeretnénk a kutyáknak?
2013. nov. 5. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gondolom fajtától is függ, de a mi fajtánkban idehaza mindenki a saját kutyáját vezeti fel. Esetleg a tenyésztő egy-egy nagyon kezdő gazdi kutyáját. Az orosz milliárdosok persze handlereket fogadnak és úgy küldik ide a kutyáikat, ők maguk nem jönnek el.
2013. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

a handler az abszolút professzinoális, egy felvezetés nem csak annyiból áll, hogy megy egy kört a kutya aztán beállítod, a lehető legjobb oldalát kell mutatnia a kutyának, eltakarva a gyengeségeit kiemelve az erősségeket. Pl én 10 éve vezetem fel a kutyáimat, voltam Schlossernél handling gyakorláson és meglepődtem én is, hogy mennyi mindent sorolt fel amit rosszúl csinálok :D

Plussz a handlerek mindenhol ott vannak a bírók ismerik őket, ha az ő kezükben van egy kutya akkor nagyobb eséllyel veszik észre a bírók.

Nem is beszélve arról, hogy rengeteg kiállítás van, pl az oroszok, amcsik, olaszok úgy állítanak ki, hogy egy handler 10-20 kutyával végigjárja európát és mindenhol ott van, ezt egy gazda nem mindíg teheti meg


Amerikában pl csak handlerrel lehet nevezni, ha nincs handlered nem is nevezheted a többi kutya közé hanem külön osztályban kell indúlnia a kutyának

2013. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Én is azt hittem az első kiállításomon, hogy milyen ügyes vagyok, hogy sikerült végigrángatnom a kutyát a körben. Aztán mikor a tenyésztője nekiállt sorolni, hogy mi minden hülyeséget csináltam, akkor elmentünk tanulni egy handlerhez. 3 hónapon keresztül 2 naponta tanultunk a lányommal meg a kutyával, míg végül úgy döntöttünk, hogy a lányomnak jobban megy és ő fogja felvezetni a kutyát. Azóta eltelt sok év, már én is meg tudom csinálni.

A bírók és handlerek viszonya más kérdés, vegyük azt az esetet, hogy külföldi bíró és nem ismer senkit. :)

2013. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem egy kiállításnak pont arról kellene szólnia, hogy felderítsék a kutya gyengeségeit is, nem pedig azok elfedéséről. Főleg nem a handler és a bíró közti jóviszonyon kellene múlnia az eredménynek. Aztán az ilyenekből lesznek az elcseszett fajták. A WDS-en is olyan orosz kutya alázta a mezőnyt, akinek szinte összeakadtak a hátsó lábai futás közben, de legalább profi handler vezette fel, kövér volt és full szőrben volt, mert hideg éghajlatról hozták ide. Vicc az egész, csak viccnek túl durva és túl drága.
2013. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

a kiállítás nem tenyész mérő hanem egy show, ezzel kellene tisztába jönni, a shown pedig az nyer aki a legjobban el tudja adni magát ;) pl ott van amerika idei topp kutyája (drótszőrű foxi) a legszebben groomingolt foxi amit életemben láttam és a felvezetése is hibátlan...csak Isten tudja hány BIS-t nyert, közben egy tök átlagos kutya, itthon ismerek foxit akinek jobb a mozgása/anatómiája...

Aki nem érti meg, hogy ez egy szépségverseny, azt folyamatosan csalódások fogják érni... ha nem speciál bíró áll a ringben akkor valszeg az nyer akinek a legszebb a groomingja, leg professzionálisabb a felvezetése

2013. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na, akiről én beszéltem az konkrétan spec. bíró. Csak ő se a standard szerint bírált, hanem saját preferenciák alapján. A kiállításnak úgy mint shownak az ég világon semmi értelme sincs. Azért visszük oda a kutyákat, hogy szakemberek mondjanak róla értelmes, objektív véleményt. Minél több különböző bíró látja, annál reálisabb a kialakult kép. Az nem bírálat, hogy ránéz a kutyákra, rangsorolja magában és kapunk egy üres bírálati lapot. Ez tényleg csak egy show, de sokan nem ezért fizetünk! Akkor mondják meg, hogy nincs bírálat, nem kell bírálati lap se, show-t rendezünk, szubjektív rangsort állítunk fel a kutyák között, az emeltdíjas sms-eket erre a számra lehet küldeni és kész. Ezért tartom a CRUFTS-ot is egy hányadéknak.
2013. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Minden bíró valamilyen szinten a saját szubjektív megítélése szerint bírál, van aki koncepciózusan van aki kevésbé.

Nem tudom ki miért viszi a kutyái kiállításokra én pl nem a bíró véleménye miatt mert köszönöm én is pontosan látom mi a hibájuk vagy az erősségük a kutyáimnak, nincs szükségem, hogy más megmondja max van néhány tenyésztő ismerősöm akiknek kikérem a véleményét. Illetve van Európában összesen 2 db bíró akinek tényleg érdekel is a véleménye (néha ide téved 1-2 amcsi spec bíró akikhez elmegyek a világ végére is és szerencsére jól is szoktunk szerepelni náluk)

Én azért járok kiállításra, hogy a többi tenyésztő lássa a kutyát (akiket egyébként pont annyira nem fog érdekelni az eredmény mint engem) Kimegyek a legnagyobb kiállításokra/speciiál showkra ahol a legtöbb kutya és legtöbb tenyésztő van és nekik mutatom meg a kutyát. Van olyan kanom aki soha nem volt az első 3-4 nél előrébb sorolva és mégis Európa legnagyobb kenneljei fedeztetnek vele...

2013. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:

Rég rossz, ha a kiállításon kell megmondani valakinek a kutyája hibáit. Azt otthon sokkal előbb látni kell. Igen, ez egy show, megmutatjuk egymásnak és a világnak, milyen szép kutyáink vannak. A hibákat - elvileg - a tenyészszemlén kellene felsorolni, ha értene hozzá a bíró. Ott is csak egyszer fordult elő, hogy mondtam a bírónak, hogy végre valaki rá is nézett a kutyámra és látja az erényeit meg a hibáit is, ahogy én.

A szépségversenyen pedig a lehető legjobb formában akarjuk bemutatni a kutyákat. A Miss Hungary versenyen sem smink nélkül, melegítőben jelennek meg a lányok.

Az meg nagyon szánalmas látvány, mikor valaki szerencsétlenkedik a ringben a kutyával és még azt is elrontja rajta, ami jó lenne.

2013. nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

na igen... mikor a szép hosszú nyakú, jó szögellésekkel megáldott kutya álla a kezdő gazdi mellett a ringben mint egy rakás szerencsétlenség az egy elég rémséges látvány, ilyenkor van a türelmesebb bíró aki maga állítgatja be a kutyát és van amelyik csak legyint egyet és egy pillantásra méltatja...


Nekünk a tenyészszemlével nagy szerencsénk van, össz 2-en bírálhatnak a klub engedélyével tenyészszemlén és ebből egy pont olyan bíró akinek mindenki ad a véleményére és teyészszemlén nagyon alaposan kb cm-enként végigveszi a kutya hibáit és előnyeit

2013. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Még a beállítás néha el is megy. Én akkor vagyok rosszul, mikor úgy futnak a kutya mellett, mintha futnának, mert hallották, hogy azt kell, közben helyben tipegnek. Az végképp egy szörnyű látvány, a kutya sem tud rendesen futni ilyenkor.

Tudomásul kell venni, hogy ezt is meg kell tanulni, hozzá tartozik a műsorhoz.

2013. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!