Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A barátaim miért szólják le a...

Káposztáskenyér kérdése:

A barátaim miért szólják le a zenét amit hallgatok, meg ahogy kinézek?

Figyelt kérdés
Szóval a barátaim a Heavy metal/power metal őrültjei, de én valahogy nem illek oda zeneileg és kinézetileg, vagyis ők szerintem ezt gondolják. Én jobban szeretem a core zenét és a punk rock-ot és én magam emónak tartom (most valaki biztos fogja írni, hogy már 10 éve kiment a divatból). Tehát amikor táborba megyünk a sulival akkor ők tolják a sabaton-t és a powerwolf-ot és fél óránként jön egy Chelsea Grin vagy Bring Me The Horizon, mert csak ezeket ismerik core-ból. És ahogy mondtam én magam emónak tartom és fellelhető rajtam szinte minden vele járó külső vonatkozás. És mondják hogy te gyerek menj el fodrászhoz (miközben ők is hosszabb hajat akarnak, az enyémnél is hosszabat), de mi lesz akkor amikor őnekik lesz hosszú hajuk? Majd mondják egymásnak hogy menj el fodrászhoz? Kezdjük ott hogy ha valaki azt mondja hogy lehangoló a környezetem annak mondom hogy nem full feketében járok, mondjuk a suliban nem mindig van mosoly az arcomon (mondjuk kinek van a suliban :D) és ennek hála meg is kaptam a depis rehó nevet és ha egy osztálytársam olvassa aki ezt a nevet adta annak csak annyit hogy puszi a családnak! Tehát mi a baj velem (nem kell az emo utáló emberek válasza)? Megváltozni nem fogok a kedvükért még akkor is ha a barátaim. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 18. 23:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Azért szólnak meg, mert szar zenét hallgatsz és kreténül nézel ki. Egyetlen vigaszod lehet, hogy a haverjaid is szar zenét hallgatnak és ugyanolyan kreténül néznek ki.
2018. júl. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez fájdalmas első de igaz..mondom úgy hogy powermetalt hallgatok.


Szóval ma nem az a normális hogy ilyen zenéket hallgat az ember hanem a rap, trap, meg mmindenféle ”latinos“ vinnyogós szerelmes szar.

1-2 soros szöveg, vagy akár szó és már sláger. Az alap ami megy alattuk szintén elég fapados szar


(Nem mintha a powermetálba ne lenne vinnyogás)

2018. júl. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Nincs ezzel semmi baj. A kamaszkor arról szól, hogy szar zenét hallgatsz és kreténül nézel ki.
2018. júl. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2018. júl. 19. 09:09
 5/24 A kérdező kommentje:
Új kérdés. Miért szar a core zene?
2018. júl. 19. 09:10
 6/24 A kérdező kommentje:
A külsőm tudom hogy kifogásolható egyesek számára, de soha nem értem hogy miért tartják a metalcore, deathcore-t szarnak.
2018. júl. 19. 09:14
 7/24 Mojjo ***** válasza:

Minden műfajban lehet szar és jó produkciókat találni (még rapben meg latin nyávogásban is akár), szóval műfajokra nem látom, hogy értelmezhető lenne, hogy szar, vagy jó, vagy akármilyen, max. az, hogy nekem tetszik, vagy sem.

Mindenesetre a core zenék inkább keltik azt az érzést, hogy te csak szeretnél nagyon kitűnni. Az emo stílus szintén. Szóval a kinézeted maximálisan, de az általad hallgatott zenék is vélhetően csak a kamaszkorod hirtelen hülyesége, amit majd elfelejtesz később.


Az eredeti kérdésedre meg az a válasz, hogy az emberek szeretik kilökni maguk közül azt, aki más, mint ők. Minél inkább olyasmiben más, mint ők, ami őket szerintük nagyon meghatározza, annál inkább. A kamaszok pedig gyakran a zenén keresztül határozzák meg önmagukat.

2018. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 19. 10:22
 9/24 anonim ***** válasza:

Nálam a gáz sorrendben az éllovas pop és a mai "rap" zene után pont jön a punk rock :)

Nagyon rossznak tartom azokat a zenéket,hallgathatatlan

A Chelsea Grin és BMTH két rohadt jó banda szóval nyugi :)) De mondd nekik,hogy 1000 jó core banda van még,nézzenek körül :). Breakdown of Sanity a legjobb ;)

Ez általában amúgy is elmondható,hogy a keményebb metalcore és régebbi metal fanok mint pl. Metallica,Slayer elítélik a punkot. Két teljesen más világ és a két fantábor más okok miatt is hallgatja az adott műfajt. Utóbbiak szeretnek kitűnni,szeretik maga a zene hangulata miatt hallgatni. Volt is akinek mondtam,hogy nekem az ilyen Green Day meg Ramones hallgathatatlan,de ő meg azt mondta tök jó hangulatot csinálnak,nekem meg az kell,hogy ne langyin hangzzon a gitár és a szám tele legyen emócióval,szóval...:D

Na meg az ilyenek,előbb-utóbb kinövik ezt,sőt hamarabb mint gondolnád,ismerek két ilyen csajt is,de az egyiknek nem adok 5-nél több évet és már úgy fog öltözni mint mások :D A másik még TALÁN megmarad,de ő is csak azért kezdte el felvenni ezt a stílust mert általánosban sokat piszkálták

2018. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#9 A Metallica és a Slayer a punkból ered. Másrészt a punk a rockzene legfontosabb és legnagyobb hatású műfaja.
2018. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!