Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Freddie Mercury életében...

Freddie Mercury életében kevésbé volt elismert?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon szereti a Queent és főleg Freddie Mercuryt. Egyszer azt mondta, hogy igazából amíg Freddie élt, addig is híres volt, de hogy igazából halála után kezdték el a tömegek imádni és becsülni a tehetségét, előtte sokan kritizálták. Én nem sokkal Freddie halála után születtem, szóval nem tudom. De a rádióban is hallottam egyszer ezt, valamelyik műsorvezető mondta, hogy "igazából akkor jöttünk rá, mekkora énekes volt, amikor meghalt, előtte nem ismertük fel." Ez igaz?
2018. aug. 6. 03:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. Annyi, hogy míg valaki él, addig támadási felület is van, napi szinten keresi a média és a közönség a szaftosabb ügyeket.

Michael Jackson is már életében legenda volt, de amíg élt, többet foglalkoztak a túlzottnak titulált gyerekszeretetével, és a műtétjeivel, mint a muzikalitásával. Miután meghalt, csak utána tudott mindenki kizárólag a munkásságára figyelni.

Amit a műsorvezető mondott Mercuryról, inkább azt jelenti, hogy mekkora veszteség érte a könnyűzenei ipart. A Queen korszakalkotó volt, és ezt legtöbben tudták már életében is. Kevés a nagyvilágban az ilyen. Pink Floydot tartom még ilyen szinten kiemelkedőnek, és ha egyszer meghal Gilmour, vagy Waters, lehetséges, hogy még jobban felkapják a lemezeiket, de már most is legendák.

2018. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Valójában nem Mercuryt nem ismerték el, hanem magára a zenekarra mondták a kritikusok hogy szar. A Queen igazából egy nagyon alulértékelt csapat, ami több elismerést érdemelne mint pl. a Led Zeppelin.
2018. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Első: felhoztad Michael Jacksont. Érdekes a példa, mert én őt se tudom reálisan megítélni, ugyanis akkor voltam gyerek, amikor a 2. gyerekmolesztálási ügye volt, amikor mindenféle vicceket mondtak róla. Én úgy emlékszem a gyerekkoromra, hogy egyrészt Michael Jackson volt az első híresség,akinek tudtam a nevét, már az óvodában hallottam róla, és róla mindenki tudta, hogy kicsoda. De ez akkor még nem tűnt fel, hogy nem minden hírességgel van így. Amikor meghalt, gimis voltam, és bevallom, én addig sose hallottam a pop királya jelzőt, és a moonwalk táncról sem tudom már, hogy mit tudtam. Anyukám is mondta egyszer, hogy "eddig mindenhol azt hallottuk,hogy jaj az a hülye Jacko". Értem amúgy, hogy mire gondolsz, csak ahogy én se tudtam, hogy Michael Jackson ennyi mindenféle rekordot megdöntött, csak olyan evidens volt gyerekkoromban, hogy mindenhol ott van, de azon nem gondolkodtam el, hogy mások azért ennyire nincsenek ott mindenhol, esetleg ilyesmi lehetett Mercuryval is. De ezt csak így utólag spekuláltam. :) És a műsorvezető a rádióban, talán ő is ilyesmire gondolt, hogy amíg Freddie/Michael jelen volt, olyan evidens volt, hogy valaki így tud énekelni/zenét írni/táncolni, akármi, nem gondoltunk bele, hogy mások talán nem tudnak. Bocsánat, ez most egy ilyen kis eszmefuttatás volt, nem tudtam még magam sem, mire fogok kilyukadni.:D


Második: a bandát miért szidták, miért tartották rossznak?

2018. aug. 6. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kritikus szerint hatásvadászak voltak, nevetségesnek tartották a stílusok közötti kalandozásaikat, rendszeresen lehúzták a szövegeiket és gyakran még azt is képesek voltak leírni, hogy "Brian May nem tud gitározni". A We Will Rock You esetén meg azt írták, hogy "a Queen fasiszta zenekar". Emellett rendszeresen a Zeppelinhez hasonlították őket (Led Zeppelin 2-ként is hivatkoztak rájuk), és állandóan a Zep-et hozták ki jobbnak.


Szégyen hogy egy ember halála kellett ahhoz, hogy elismerjék a Queen zsenialitását.

2018. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hú, ez így azért döbbenetes, mivel én nem éltem akkor. De miért lenne fasiszta?
2018. aug. 6. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam. A Beatlest sem ismerték el sokáig. Az egy dolog, hogy lányok tépték a hajukat a koncerteken, elég megosztó volt még abban az időben. Ezek a zenészek korszakalkotónak számítanak, de sosem a fénykorukban derül ki, hogy mennyire maradnak hatással az utókorra. Szóval ilyen téren nem szomorú, hogy haláluk után válnak elismerté. Petőfi Sándor annak idején csak egy lázongó ifjú volt a sok közül, ma már történelem.
2018. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Beatlesről tudok, azt mondták a kritikusok, hogy a rock meg beat zene 10 év után lecseng. De azt nehezebben értem meg, hogy hogy Brian May nem tud gitározni.


Petőfi azért híres volt, Arany János egészen zavarba jött az első levelétől. :)

2018. aug. 7. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
A Queen és Freddie életében is elismert volt. Például az Innuendo lemezüket a szemem elől kapkodták el a lemezboltok polcairól úgy hogy nem ez volt az addigi legsikeresebb. 16 éves voltam amikor meghalt és nagyon megrázó volt arra emlékszem. A wembley stadionban azonnal teltházas emlékkoncertet rendeztek amit élőben minden TV közvetített itthon is és felajánlották az összeget az AIDS kutatásra.
2018. nov. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. De akkor mire mondta ezt ez a rádiós?
2018. nov. 4. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!