Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tanár nélkül bele se kezdjek?

Tanár nélkül bele se kezdjek?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta szeretnék megtanulni gitározni lehetőleg elektromoson de mostanában kezdtem szemezgetni, hogy milyet is vennék. Böngésztem a kérdéseket az oldalon és láttam, hogy mindenki erősen ajánlja a tanárral való tanulást, ami szerintem érthető viszont én erdélyi vagyok és egyetlen egy gitártanárt sem találtam. Egyedül egy hirdetést találtam az is 2011es és az is nagyon messze van. Pedig én szeretnék zeneelméletet is tanulni, de egyedül nem hiszem hogy menne. Pl.megnéztem néhány ilyen oldalt a skálázásról és hasonlókról kb. semmit nem értettem. Szóval az a kérdésem, hogy le kell mondanom erről az álomról vagy mégis vegyek gitárt és hobbi szinten szórakozásból játszak?

2018. aug. 6. 18:31
 1/7 Mojjo ***** válasza:
Mennyire tudsz jól angolul?
2018. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Középszinten.
2018. aug. 6. 20:34
 3/7 Mojjo ***** válasza:

@2: Akkor simán vágj bele. Vegyél egy gitárt, aztan kezdd itt a beginner résztől:

[link]


Illetve youtubeon millió oktatóvideót találsz angolul. Ja és itt a négyes hozzászólást olvasd el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__8997083-ott..

2018. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Még ezt szeretném megkérdezni, hogy erősítővel mennyire hangos?

Mert van egy üres szobánk ahol tudnék gyakorolni, de mivel még itthon lakok nem szeretnék senkit zavarni. Tudnál ajánlani erősítőt? Láttam, hogy néhány kérdésnél ajánlottad a Cort kx5 gitárt és valószínűleg ezt venném meg.

2018. aug. 7. 14:03
 5/7 Mojjo ***** válasza:

Pont annyira hangos, amennyire akarod, hogy hangos legyen :) Az erősítőn is, meg a gitáron is van hangerőgomb, azokat letekerheted igény szerint és meg is van oldva a probléma.

(Mondjuk ez ennél egy kicsit összetettebb: erősítő típusától függően van, hogy jó kissé meghajtani őket és nem tökig letekerni a hangerőt - bár kezdésnek aligha ilyet fogsz venni -, meg a gitáron a hangerő lejjebb tekerésével a magas tartományokból veszít a hangzás is, nem csak a hangerő csökken. De a lényeg az, hogy a hangerőprobléma megoldható, ebből gond nem lehet.)


Milyet ajánlanék? Attól függ, mennyit szánnál erősítőre.

2018. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak 50 ezret tudnék rászánni.
2018. aug. 7. 19:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért a hangot nem tekerném a leghalkabbra, csak annyira, hogy a szomszédok azért ne hallják vagy éppen akik a ház előtt elsétálnak.
2018. aug. 7. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!