Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülővel hogy lehet...

Egy szülővel hogy lehet megértetni, hogy a "blogolás", Instagramozás nem rossz dolog? Kezdjek neki a tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, eléggé szeretek Instagramozni, viszonylag sok követőm is van (közeledek a 10 ezerhez). Mostanában egyre többen elkezdtek bloggerkedni/vloggerkedni mindenféle témában és mondtam anyukámnak, hogy ez amúgy nekem is tetszik, én is szívesen írnék, csak már minden 5. lány "blogger". Erre mondta az anyám, hogy kezdjem el, ha jó leszek benne, akkor úgyis egyre többet olvassák majd, amiket kiteszek, meg ha tetszik másoknak a tartalom, akkor nem fogja őket érdekelni, hogy másik száz oldalnak is hasonló a témája. Nyilván nem akarnám ezért feladni a továbbtanulást, meg semmit, csak egy hobbi lenne.


Így is nagyon sokan kérdeznek a posztjaim alatt, dm-ben és így egyszerűbb lenne, pl írhatnék az utazásaimról, divatról, terméktesztelésekről. Viszont az apám nagyon ellene van ennek...

Hogy minek akarom kiteregetni az életünket, hiába mondom, hogy nem a mindennapjaim részleteit írnám le, ahogy az Instagramra sem teszek fel túlságosan személyes dolgokat, nem is posztolok naponta 5-ször. Ő nincs nagyon jelen a közösségi oldalakon, meg egy 51 éves férfi nyilván máshogy áll ehhez, mint egy 17-18 éves kamaszlány. Szóval ő nagyon ellenzi... Szeretném, ha meglátná ő is, hogy ez nem rossz dolog, meg nem is arról akarok írni, hogy milyen problémák vannak a családunkban, vagy hogy mennyi pénzt költünk el egy nagybevásárlás alatt.

Arra is gondoltam, hogy nem mondom meg neki, ha elkezdek blogot írni. Mert nem valószínű, hogy ráakadna magától, csak az meg olyan lenne, mintha becsapnám...


Most sajnos egy kéthetes kényszerpihenőn vagyok és arra gondoltam, hogy itt a tökéletes alkalom, hogy elkezdjem, megcsináljam az oldalt.


2018. febr. 6. 10:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Lassan 18 vagy és anyukád mondja meg mit csinálhatsz? Mit írjak mit kezdhetsz vele 😂😂😂😂?
2018. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
csinálj egy próbaverziót, és mutasd meg apukádnak, hogy mit szól hozzá?
2018. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem ő mondja meg, egyszerűen tanácsolta. Azért, mert jó a viszonyunk és tudja, hogyha valamit érdeklődéssel csinálok, az általában sikeres lesz.

Bármilyen hihetetlen, vannak ám olyan családok, ahol megbeszélik a dolgaikat az emberek.

Ha csak belekötni tudsz a kérdésembe, inkább ne válaszolj!:)



Második, köszönöm a válaszodat!:D

Ezen is gondolkoztam, hogy megcsinálom és nem lesz nyilvános még, hogy lássa apa, hogy tényleg foglalkoznék vele, meg minőségi dolgokat tennék ki...

2018. febr. 6. 11:08
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
Belédkötni? 18 leszel kikérted a tanácsát ha azt mondta, hogy szerinte ne és te mégis akarod csinálni, akkor mi tart vissza? Ha nem győzös meg akkor is csinálni fogod.
2018. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Hat nem tudom, ha neked az elvezetet nyujt hogy 13 eves kistinik fognak kovetni teged meg lesznek a rajongoid es oket is tevutra viszed ezzel a hulye videozassal, hat hajra.
2018. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó te mit irigykedsz itt? Csinálj inkább te is valami hasznosat magaddal hogy kigyógyítsd magad ebből a rosszindulatúságból.Hidd el jobb lesz.


Kérdező: Oké mondtad apukádnak, ő ellene van. De ha te akarod akkor csináld. Majd "megbékél".

2018. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Milyen videózással?

Miért vinnék bárkit tévútra?

Mert leírom egy utazásról a véleményemet, hogy miket csináltunk ott, miket érdemes megnézni? Vagy mert felteszek egy sütireceptet, ami miatt amúgy vagy 50-en írnak nekem amúgy? Vagy talán mert outfit posztok is lennének, írnék az aktuális divatról? Szó sincs arról, hogy csak 12-13 évesek követnének...


Videózni amúgy sem szeretnék, mert utálom magam visszahallani videókban, nem is nagyon értek a vágáshoz, beállításokhoz, felszerelésem sincs hozzá (ami azért nem két forint, azért meg nem fogok venni, hogy itt porosodjon minden, ha esetleg nem jönne be ez az egész). Ráadásul az kicsit több időt venne igénybe, mert ahogy magamat ismerem, mindent a legjobban akarnék felvenni és egy 20 perceg vlogot így készíteni kéne 2-3 napon át.

2018. febr. 6. 11:29
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Vannak az építő jellegű hobbik: olvasni, zenélni, túrázni, gyöngyöt fűzni stb. És vannak a trash hobbik: nőknél ilyen pl. az instázás vagy fiúknál pl. a számítógépes játékok. A tiéd ilyen trash hobbi amire apukád húzza a száját, amúgy teljesen jogosan.
2018. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
Mint mindennek, ennek is akkor van értelme, ha egy kicsit más, mint a többi, és minőségében sokkal jobb, több. ÉN is azt javaslom, készítsd el egyelőre magadnak, próbaverzióban, nem nyilvánosan, és mutasd meg apukádnak. Ha igazán minőségi lesz, akkor támogatni fog benne szerintem.
2018. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Havonta általában két könyvet kiolvasok, járok pilatesre és lovagolni, 7 éven át zongoráztam és 10 éven át táncoltam versenyszerűen. Sokat utazom, kirándulok akár a barátnőimmel, vagy a barátommal, esetleg a szüleimmel. Nyáron szeretnék megtanulni normálisan fotózni, rendes géppel. Szerintem elég sok olyan dolgot teszek, ami építő jellegű, belefér egy kis "trash" is. :)



Igen, hatalmas r...banckodás, amit teszek. Ennyire hogy lehet megkeseredett valaki?!:D

2018. febr. 6. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!