Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyen drága egy CD lemez?

Miért ilyen drága egy CD lemez?

Figyelt kérdés

Nagy zene rajongó vagyok, be is fogok szerezni jó pár lemezt, csak sokat gondolkodtam már, hogy miért kerül némelyik darab 5 ezer forintba is? Vagy többe?

Arra tippelek hogy azért mert az amerikai stúdiók ahol felvették/kiadták a lemezt, egyenesen tőlük származik az USA-ból.

Vagy más lenne az oka?

Aki tud valami pontosabbat az kérem írja meg, köszi :D



2018. aug. 19. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem drágák a lemezek.

Ha te így érzékeled, akkor vagy nincs kereseted vagy alulfizet a munkahelyed.

2018. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Külföldön is hasonló árban mozognak az albumok.


Nem csak a lemezt fizeted meg, hanem magát a zenét is.

2018. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magyar viszonylatban természetesen drágának tűnnek, de nézd azt, hogy ha szereted a zenét, akkor rengeteg óra szórakozást fog nyújtani az a CD. :)


Meg én úgy látom, hogy az internet világa miatt egyre inkább csökkennek a CD vételek, mivel mindenki lekalózkodja a zenéket innen-onnan, és egyre inkább előtérbe jön a "hmm, meg se kell venni, de jó" mentalitás.

2018. aug. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg persze streamelni sokkal olcsóbb a zenét, mint megvenni a lemezeket. (A Spotify előfizetés pár euró havonta, és legálisan hallgatsz mindent.)
2018. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na igen 4-es, arról nem is beszélve, hogy dark webről 1 perc alatt ingyen prémiumot szerzel hozzá, szóval még azt a pár eurót sem kell kifizetned. :D
2018. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én Kalapács CD-t láttam 1000 forintért. Ez nem drága. Főleg hogy nem havonta jönnek ki a lemezek.
2018. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a filmek... Ha megakarod szerezni, akkor meg fogod szerezni igyen megfelelő minőségben....


Ha túl drágának tartod, akkor vannak más módszerek a megszerzésére.


Pl.: Én Netflix előfizető vagyok, szóval a filmeim nagy részéért fizetek, de aki használja a Netflixet tudja, hogy koránt sincs fent minden film, sőt viszonylag kevés van.


Szóval én is gyakran putlockers oldalakkal elégítem ki a film vágyaimat.


A zene meg nekem mindig youtuberól megy. Van 10gb mobilnetem, szóval autóban, sőt bárhol tudom hallgatni, de annyira nem vagyok rákattanva...

2018. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nyilván sok mindentől függ. Egy ismeretlen banda lemeze általában olcsóbban megvehető, mint egy ismertebbé.

Illetve szerintem kicsit stílus függő is a dolog.


Mindegy, ami a lényeg, én nem rég döntöttem el, hogy kialakítok magamnak egy zeneszobát, úgyhogy elkezdtem CDket és LPket vásárolgatni. Találtam egy nagyon jó online CD boltot, 4-5 fontokért veszek CDket, vannak köztük ismertebb előadók és ismeretlenek is. Persze vannak drágább CDk is amiket szeretnék megvenni, de azokkal várok egyelőre. Általánosságban elmondható, hogy a CDk ára 3-8 font körül mozog. Én rockzenét hallgatok, 70-80-90es évek.


Ha érdekel esetleg a weboldal dobj egy levelet és megadom.

2018. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább írj CD-R lemezre, mert sokkal olcsóbb
2018. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!