Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Tankcsapdát miért tartják...

A Tankcsapdát miért tartják annyira jó zenekarnaK?

Figyelt kérdés
OKé egy jó zenekar, jok a dalok és a szövegek, de nem az igazi, mert eleve az hogy csak egy gitáros. Az nagy rock együttesekben egy szoló gitár és mellé egy ritmus gitár, vagy ritmus gitár helyett , digitális zongora, vagy szintetizátor szokott lenni. de a Tankcsapdánál nincs, és egyhangú a hangzás, egy gitár , egy basszus és egy dob. tehát nem az igazi, dalok jok szövegek is. Mégis rengetek ember kedvenc együttese, csak nem értem miért nem vesznek be maguk mellé még egy gitárost, akkor még jobb lenen a hangzás én szerintem. Mert igy most egy idő után ezt a 3 felállást meglehet unni. Kinek mi a véleménye?
2018. aug. 21. 16:51
 1/6 anonim válasza:
79%
Mert az egyetlen ilyen zenekar pánkrock stílusban. Egyaltelán nem jók sem a szövegei, se nem zeneileg nincsenek topon. De nincs más. " Ha nem hiszed el, hogy az élet ajándék, nézd meg jobban hogy élnek anyádék" Na ennek se füle,se farka.
2018. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát Pl A sum41 És Punk Rock zenekar és ott is már 2 gitár van, plussz az énekes is ritmusgitározik. De amugy jha nem értelmesek a szövegek.
2018. aug. 21. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy rockzenekarba kettő gitáros kell, az egyik legnagyobb baromság amit valaha olvastam. Led Zeppelin, Pink Floyd, Queen, Black Sabbath, Who megvan? Vagy a Blur, Nirvana, Ramones? A rockzenébe az extrém metalt leszámítva, felesleges a kettő gitár.
2018. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem létkérdés a 2 gitáros. Hogy mást ne mondja, a Motorhead-ben is csak egy volt, mégsem voltak puhányok. Elvileg az egy gitáros is működhetne, de a Tankcsapda évről-évre puhányabb zenéjébe az egy is elég, sőt sok. De ha már itt tartunk, az én ízlésemnek pl. taszító a szinti egy rockzenekarban, mégsem jelenteném ki kategorikusan, hogy egy billentyűs zenekar rossz.

Egyébként azért szeretik sokan (köztük én is), mert fantasztikus életművük van. Én pl. a régi lemezeiket szeretem, ahol nem volt alföldi gyerek, meg ilyenek.

2018. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, miért tartják őket jó zenekarnak. A felálláshoz ugyan nem tudok hozzászólni, de a zenéjükhöz igen.


Nálam a Tankcsapda sosem volt nagy durranás. A '90-es évekbeli albumaik jók voltak. Kemény, szókimondó, kritikus hangvételű punk-rock zenekar voltak. Az utolsó jó albumuk az Agyarország volt. Azóta semmi értékelhetőt nem raktak le az asztalra. Az újabb lemezeikbe bele-belehallgattam, de nekem ezek szörnyűek. Kvázi popzenekarrá váltak. Persze a kis tinik felkapták őket és kemény legényeknek tartják magukat, attól, mert ezt hallgatják. A régi albumaikat viszont valószínűleg meg sem hallgatják, csak az újakat.


Eladták magukat, sajnos. Nagyon nem szeretem, amikor egy együttes eladja magát a nagyobb pénz érdekében, mert ez nagyon nem tisztességes. Kb. szembemennek az eredeti elképzelésükkel. (A vicc az, hogy a fordítottját is hallottam már: hogy death/black metal zenekarból nu-metal/eurodance együttes lett. Azért ez vicces.)


Szóval nem tudom, miért tartják a Tankcsapdát annyira jó zenekarnaK. Mondom: a felálláshoz nem tudok hozzászólni, de zeneileg és szövegileg finoman szólva is sz.rok. Sajnos nem tudok rájuk mást mondani.

2019. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasszal maximálisan egyetértek, én még kiegészíteném azzal, hogy az Agyarországon azért akadtak már gyengébb dalok. Tényleg az volt az uccsó jó albumuk, de szerintem ott már elkezdődött érződni a színvonal zuhanása.
2019. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!