Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hay! Gitárt szeretnék venni,...

Hay! Gitárt szeretnék venni, de nem tudom hogyan kezdjem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a lényeg,hogy már sok-sok oldalt elolvastam, de csak kérdéseim lettek. Gitározni szeretnék. És a gitárvásárlás kissé nehézkes. Mivel én a fémzene berkein belül bármit szívesen hallgatok szinte. Pop-punktól heavy metálig, rendes punk death metál, rock, punk-rock, hard rock, goth stb. Szóval kiterjedt izlésem van. És valami olyan gitárt keresek ami megfelelne ahoz, hogy legalább nagyrészt a többségből szemerkéljek. Mert úgy tudom, h 2 fajta hangszedő van (nagy csoportban.) Ami inkább a rockosabb zenéhez van, és ami a metálosabb. De olvastam olyat, hogy a masodik valahogy átalakítható (pardon. Kb 1 hete olvastam és a nevek nem az erősségeim és már este is van mire idejutottam, hogy kérdezzek) hogy rockosabb legyen. Mert ugye a masodik elvileg jobban bírja a torzítást és nem recseg bele esetlegesen mint az elsőnek említett fajta. (Remélem érthető vagyok XD) Az ár olyan 60-70körül mozog. De úgy lenne a legjobb, ha a tartozékok is már benne volnának a lehető legjobb kombóban. Még régebben kb 2 éve egy yamaha gitárt néztem magamnak pack-ban. Nem tudom, hogy a yamaha ilyen pack-jai és "olcsóbb" gitárjai mennyire jók. A tanár majd csak, ha a gitár kérdésen túl leszek jön XD szóval. Összegezve annyi lenne a kérdés, hogy milyen elektromos gitárt tudnék venni minden tartozékkal 60-70ezer körül ami elég jó ahoz, hogy minnél többfajta stílust játszhassak rajta. Illetve a yamaha mennyire megbízható-jó hangzású? Ha barki vegig olvasta egyaltalan annak már ezt is köszi! A válaszokat annál inkább, és legjobban a komoly rendes válaszokat. Trollkodást nem kérek köki. Nem értek a zenéhet, de szeretnék. :D (sem a hangszerekhez, de hozzájuk is szeretnék érteni!)

2018. szept. 10. 22:49
1 2
 1/11 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Sajnos el kell hogy keserítselek.Ennyiből nem lehet olyan komplett cuccott venni ami a "legjobb". Gitárt is nehezen de az az elsődleges. Én inkàbb les paulokban vagyok otthon.Vintage v100-as már kijön használtan 60ból.Elég jó gitár.Kombóból elég egyenlöre egy kisebb pl. 20w-os.(peavey,laney stb.), de ha hosszabb távon gondolkodsz én egy peavey bandit 112-t ajánlok (több fajta van, usa gyártmány a legjobb).Ez már zenekarban is helyt áll.40-50e.Azt is hozzá kell tenni hogy a tranyós kombók torzitója kb. használhatatlan.Plusz 10-15ért kapsz egy Boss DS1 pedált használtan.Az brutál. de ennek a másolata a nux ds3 ami újan egy 10es.Nekem olyan van.Ez igy 120e összesen.Jópár évig ki fog szolgálni.A kombón tudsz csak spórolni ha egy kisebbet veszel de akkoris minimum 90. Plusz két jack-jack kábel.Kb. ennyi.
2018. szept. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
oh azt elfelejtettem hogy a packeket felejtsd el. Pénzkidobás.
2018. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
gsfanatic.hu-n keresgélj.
2018. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló dilemmában volta. Az a legjobb ha használtan veszel egy jó állapotban lévő gitárt, 40 körül már találsz.

Én vettem 38-ért egy új Cort girátt, és 22-ért egy Ibanez erősítőt. Most ezen tanulok játszani itthon, az elméletet meg netről nézem hozzá. Biztonság kedvéért vettem hozzá egy hangolót is kb 3 ezerért.

Mondjuk nekem ilyen komoly elvárásaim nem voltak az első gitárral szemben, ha megakarsz tanulni, szerintem te se várd el az első gitárodtól, hogy majd azon fogsz Death Metalt durrogtatni zs-re hangolva.

Lukács (Tankcsapda) is megmondta, gyakorlatilag söprűn kezdett el gitározni... válassz egy viszonylag olcsóbb, de neked megfelelő gitárt, de nem kell, hogy fullos legyen, tremoló kar pl. tök felesleges az első gitárra.

Ez az én véleményem, viszont arra készülj fel, hogy nagyon kitartónak kell lenned, ha megakarsz tanulni gitározni. Én is rákellett hogy jöjjek, nem megy egyik nagypról a másikra, még igy sem, hogy van, hogy napi 6 órát gyakorlok. Az első héten mikor nekiestem 10-12 órát szerencsétlenkedtem vele naponta :D

2018. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocs a helyesírási hibákért, csak éppen sietek, de gondoltam akkor már ezt leírom :D

4-es vagyok :)

2018. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennyiből elég nehéz építkezni.

Jó használtan is, csak mivel sosem gitároztál, és nem értesz hozzá, én nem javaslom. Ibanez, Cort-nak vanna viszonylag olcsó gitárjai, de azok es kb. 60-nál kezdődnek. Először el kell dönteni, hogy milyen tetszik, kialakításra, színre, stb. Az ilyen csomagoktól tartózkodnék, nem éri meg.

Na meg akkor kell még húr, tok, kábel, torzító pedál vagy multieffekt.

2018. szept. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen mindenki azt mondta nagyjából hogy egy használtat vegyek olcsón, úgysem kell tanuláshoz túl jó gitár. És még azt a laikus dumát is megkaptam, h ha szar hangszeren megtanulsz játszani akkor a jón meg istentelen leszel. Ez így jól hangzik, de egy rossz gitár tudom magamról, hogy gyorsan elvenné a kedvemet. És azért gondoltam, hogy egyből egy drágábbat veszek, mert kitartóan végig fogom ezt csinálni ebben biztos vagyok! És a hangszerre is vigyázni fogok! Már amennyire csak majd lehet minimum 5 nap kb 2-3 óra gyakorlásal. (Sajnos többre nincs időm túl sokszor) viszont ajánlotta egy zenész ismerősöm, hogy tanuljak zenesuliban. És az mennyire jó? Ott ha jól tudom nem is elektromos gitáron tanulnék... illetve oké, hogy olcsóbb mint a magán tanár, de sokkal inkább tűnik elrontott iskolai rendszernek a dolog O.o persze ez csak magán vélemény ami feltételezhetőleg esetleg téves. De nincs rá sok pénzem, azért nem is gondoltam tanárban. De mivel elvileg ilyen iskolába fél évente kell fizetnem és elvileg olcsóbb mimt egy magántanár, így elgondolkoztam rajta. De mennyire jó egy ilyen suli?
2018. szept. 12. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom a suli milyen, én magánhoz járok, az alkalmanként 1 óra még így is kevés, egy csoportban meg még kevesebb. Akusztikus vagy nylon húros gitáron tanítanak gondolom, de ez nem baj, magát az elméletet és a technikákat megtanulni a legjobb, utána azon játszol, amin akarsz. Elképzelhető, hogy viheted a gitárod+erősítőt.

Rossz gitáron nem szabad tanulni.

2018. szept. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Waff ***** válasza:
Olcsóbb gitár nem egyenlő a rossz gitárral. De mind1...
2018. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kojee ***** válasza:

Ha jól látom elektromos gitáron szeretnél elkezdeni tanulni, ami mint ahogy pár előttem hozzászóló is írta a gitártanulás költségesebb fajtája. Valóban érdemesebb használtan nézni, mert az általad megadott keretbe mindent belezsúfolni nehézkes. A különböző hangzásvilágokkal szerintem, neked egyenlőre még nem annyira fontos foglalkoznod, hiszen leírásod alapján még semennyire nem értesz a hangszerhez, így van bőven mit megtanulnod, ...de ha már írtad, akkor a két hangszedő típus, a singe coil (egytekercses), ami egy "vékonyabb" hangzású hangszedő, valamint a humbucker (iker/dupla... tekercses) ami meg teltebb hangzású, és zajmentesebb hangszedő. A téma amit feszegettél, hogy a humbuckerek egy részében elérhető olyan kapcsolási mód, hogy az egyik tekercs működik csak, így hasonlóvá válik a hangja a single coil fajtához. Szerintem egyenlőre ez neked ugyancsak egy felesleges lehetőség lenne a fentebb leírtak miatt, mert azért tényleg lesz mit tanulni mielőtt ezzel szórakoznál. Ezek közül is tudsz (lejjebb) szemezgetni, és akár a megadott keretbe is bele férhet:

Gitár:

[link]


[link]


[link]


Ha van ismerős aki ért a gitárokhoz, ajánlatos vásárlásnál magaddal vinni.


Erősítő:

[link]

[link]


Kábel:

[link]

[link]


Pengető:

[link]


Egyéb hasznos dolgok:

Gitártok:

[link]

Falitartó vagy gitárálvány:

[link]

[link]


Sok sikert, és még több kitartás a gitár tanuláshoz, mert ez egy véget nem érő tanulási folyamat, ami fizikai fájdalomtól sem mentes (bár ez minden hangszerre igaz...szerintem).

2018. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!