Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hallgat a fehér ember...

Miért hallgat a fehér ember rappet?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit provokálni, ezt leszögezem. De ez számomra teljesen érthetetlen.

Vessetek rá egy pillantást:


[link]



Angol tudás kell hozzá.



2018. szept. 16. 22:09
1 2 3
 11/24 Mojjo ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy vannak fehér rapperek is? Illetve olyan országokban is létezik a rap, mint műfaj, ahol a fekete lakosság aránya kb 0% - pl idehaza is.

A rap egy műfaj, ami szólhat akár rasszista témákról is, ami sértheti a fehéreket, de szólhat millió másról is. Te max azt akartad kérdezni, hogy miért hallgat egy fehér ember számára potenciálisan sértő szövegű zenéket, de ehelyett tökmást kérdeztél.

2018. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A lényeg ugyanaz, szerintem érthető így is. Pont azt nem értem, hogy ha ennek a műfajnak az atyjai nem igen szívlelik a fehéreket, akkor mégis miért hallgatják, utánozzák vagy igyekeznek utánozni?

Vannak fehér rapperek persze. Néger metálosok is vannak. Ez semmit nem jelent.

2018. szept. 17. 18:52
 13/24 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem egy fehér ember életstílusával ez nem igen összeegyeztethető. Ez a fajta a zene a fekete gettók sajátos terméke, az ő életükről, mindennapjaikról szól, s ebbe beletartozik néhány esetben a fehérekkel szemben mutatott ellenszenv is, ha nem is mindig!
2018. szept. 17. 18:56
 14/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: Mint már fentebb mondtam, a hip-hopról sem lehet elmondani, hogy a műfaj maga agresszív lenne, legalább olyan sokrétű műfajról beszélünk, mint a rock, a jazz, vagy az elektronikus zene esetében, nem igazán lehet olyan egységes jelzőket találni, ami a teljes stílusra igaz lenne. A hip-hop jó hangulatú bulizenének indult (eleinte a rappelés nem is volt a része amúgy), a mainstream vonala pedig most is az. Az egyetlen ágazata neki, ahol ilyeneket lehet találni, az gyakorlatilag a gangsta rap (amin kívül van még egy tonnányi egyéb hip-hop stílus is), de még ott is messze állt ez a domináns véleménytől (és még ott is gyakran volt inkább polgárpukkasztás, mint valódi politikai nézet). Sem Ice Cube, sem Dr Dre nem "a műfaj atyjai", mint ahogy te azt beállítod, a műfaj atyja Dj Kool Herc (aki amúgy azt mondta, hogy nem tartja a hip-hop-ot egy "fekete műfajnak"), és őt még egy rakás kimondott politikától mentes előadó követte, mire eljött egyáltalán az a korszak, amiből most te mazsolázol.

Tudom, hogy a devil-nek ebben a kontextusban vonzata, hogy "white", de tudtommal specifikusabb a szó jelentése annál, mint hogy "fehér ember". Az urbandictionary top bejegyzése pl. ez a szóról: "A white person who takes advantage of a minority. A thief. Often representing "The Man". An oppressor. This does not apply to the average person of caucasian descent". Az, hogy ki hogyan használja, természetesen függ az adott személytől is, nyilván, ha egy rasszista fekete mondja, az ő szájából egyértelműen máshogy jön át.

2018. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Akkor vehetjük úgy is ezt a dolgot, hogy néhány gangsta rapper elég keménynek érezte magát és bevállalt néhány rasszista sort, mondván úgysem számít?
2018. szept. 17. 19:03
 16/24 Mojjo ***** válasza:
100%
@13: Ez marhaság. Egyrészt szimplán nem látod át a műfajt, ahogy már előttem is rávilágítottak erre, és csak egy szűk részéről próbálsz meg általános következtetéseket levonni, másrészt a zene mindig alakul, fejlődik, formálódik, bármilyen stílusról is van szó. Még ha igazad is lenne - pedig nincs -, akkor is természetes jelenség lenne, hogy más nemzetek, más rasszok és más szocioökonómiai státuszú emberek is elkezdik ezt a fajta zenét művelni, és a saját képükre formálni. Ez történik minden stílussal, a zene nem egy legyökerezett valami.
2018. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#15 Nem lehet ilyen egymondatos dolgokra lebutítani ezt a kérdést. Az ilyen szélsőjobbos lemezkiadók oldalai helyett javaslom inkább a Wikipédiát (szigorúan az angol nyelvűt, természetesen), ahol rendesen utána lehet olvasni, hogy milyen történelmi események, társadalompolitikai, meg gazdaságpolitikai tényezők előzték meg ezt az időszakot, illetve hogy milyen akkor fennálló létviszonyok voltak jellemzők a gangsta rap kultúrkörére. Meg ha már ott vagy, magának a műfajnak a szócikkét is érdemes elolvasni, mert ahogy Mojjo is utalt rá, nagyon úgy tűnik, hogy úgy próbálsz meg véleményt formálni, hogy nincs is jelen az az alaptudás, amiből építkezhetnél...
2018. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A feketék helyzetével korábban foglalkoztam, nyilvánvaló, hogy van ellenérzés a fehérek iránt. Úgy látom mára már ez csökkent is. Bár a '90-es évek nem olyan rég volt,s belinkelt szövegek jó része szerintem onnan származhat.

A műfajról valóban nincs sok információm, annyit tudok, hogy New Yorkból indult azt hiszem, fekete és latin ajkú fiatalok kezdték el, először buli zene volt, aztán jött ez a gengszter izé, stb.

2018. szept. 17. 19:39
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod miről szól a zene, előbb ismerd meg, utána mondj róla véleményt.
2018. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem mondtam véleményt, csak feltettem egy kérdést.

A probléma amúgy inkább azzal van, hogy engednek ilyen szövegeket kiadatni. Friss zenék közt viszont nem nagyon találtam ilyet.

Ami engem egyébként felháborít, hogy egyesek ilyen üzeneteket továbbítanak a zenével és ezzel bizony sok embert befolyásolhatnak.

2018. szept. 18. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!