Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb gitár 150....

Melyik a legjobb gitár 150. 000Ft-ig?

Figyelt kérdés
Metált, Rockot, Bluest, Jazzt, meg gyakorlatilag minden stílust szeretnék vele játszani.

2018. okt. 6. 20:10
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Ami mindenre jó, az semmire sem jó úgy igazán. Egy mindenes gitár lehet, hogy "elmegy" mindenre, de egyik műfajban sem lesz kimagasló. Sőt egyes műfajokon belül is lehetnek igencsak szignifikáns különbségek. 150-ből ráadásul igencsak meg van kötve a kezünk... Jobb lenne eldönteni, mire kell, vagy legalább azt, hogy mi a fő csapásvonal.

Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a minden egybe taktikához, én az általad írtakra megpróbálnék egy elérhetőbb árú aktív humbuckeres gitárt beszerezni. Pl:


Cort G280: [link]


Squier Contemporary Active Jazzmaster: [link]

2018. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja. Én is a g280-at mondtam volna.
2018. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ÉN pont egy aktív hangszedős gitárt nem ajánlanék.

Egyrészt azért mert ha kezdő (és hát a kérdésből ez egyértelműen kiderül) 1.: teljesen felesleges neki bonyolítani 2.: semmi jelentősége nem lesz számára hogy aktív hangszedő van benne. 3. ennyire kezdőként eleve felesleges ennyire túl bonyolítania hogy stílusra akar gitárt választani, főleg hogy nemtudja milyen stílusra.


Ésszerűbb lenne egy humbis és szimpla szedős gitárt választania, amikor el tud lavírozni a stílusok közt, amíg kitalálja hogy igazából mit is akar.:)

2018. okt. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:

@3:

Mitől lenne bonyolult/bonyolítás egy aktív hangszedős gitár? Mert szökőévente ki kell egy elemet cserélni? Azt hiszem, ennyi bonyolítást kibír egy kezdő is épp ésszel :D

Azért ajánlottam ilyen gitárt, mert az aktív hangszedők tipikus karaktere viszonylag jól passzol a felsorolt stílusokhoz. Jazzhez, sőt blueshoz is a sima, karcosságtól mentes, és elég sötétre belőhető hangja, metálhoz pedig nem kell magyaráznom szerintem.

Ha valaki nem tudja eldönteni, milyen stílusra akar gitárt, én is azt szoktam ajánlani, hogy single coil és humbucker is legyen rajta, és majd kitapasztalja, de itt a konkrétan felsorolt stílusok egyikéhez sem ajánlanék single coilt, szóval ez esetben ez nem, hogy felesleges, de egyenesen rossz lenne.

2018. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!