Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb felnőtt...

Melyik a legjobb felnőtt akusztikus gitár 20 000 ft alatt?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy gitárt, csak nem tudom melyik lenne jó választás, mert még életemben nem gitároztam.

2018. okt. 7. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármennyire is szeretnéd, ne válassz ilyen olcsón. Hitvány minőséget kapsz ennyiért.

Gyűjts még rá. Én egy Cort Earth 70-el kezdtem el. Nem sokkal drágább, de tömörfa lapja van, Dean Markley húrokkal pedig olyan csodálatos hangja, amit az iskolában néhány drágább modell sem tudott! 810 olcsóbb, ez alá ne menj, tanulni jó lesz, de ha mikor már hallasz, úgyis lecseréled!

C formájú nyakat nem ajánlok viszont, ha kisebb a kezed, olyat nézz ami laposabb alul!

2018. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval, kivéve az utolsó mondatát, annak se füle, se farka.

Egyrészt a kérdező úgysem tudja mi az a C nyak, másrészt a nyakprofil önmagában nem határozza meg, hogy mennyire vastag, vagy vékony az a nyak, és mennyire lesz kényelmes egy akármilyen kis kezű embernek.

2018. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy cseh gitárom, a magyar választékokban többnyire nem, vagy alig szerepelnek, pedig a cseh hangszergyártás nem rossz, gitárokban is elég jó, pont ezekben az alsóbb kategóriákban lehet jó ár-érték arányt tapasztalni.

Próbálj ezen a vonalon mozdulni, én ajándékba kaptam egyet, tudtommal nem volt borsos ára és kifejezetten szeretem, pedig van még három gitárom, általában ezen játszom, bár most megérett rá egy húrcsere, de ez minden esetben fennállhat.

2018. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
52%
Lószar nincs ennyiért.
2018. okt. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, lepontoztak mert nem ajánlom, hogy megvegyen valami jao-jingpung gagyi alja gitárt egy áruházban és egy életre megutálja? Ezeknek szakad a húrja az első héten, kiforgácsolódik a húrlába, kiszakad a kulcsa. Láttam, mert volt akinek ilyet vettek, pedig bérelni is lehetett a zenesulitól szuper kis gitárokat! Tudom, hogy nem mindenkinek telik drágára, de amit példának hoztam az nekem 49 volt tokostul, tisztítóval, én kerestem meg rá a pénzt. Nem annyival drágább, mégis igényesen van összerakva és ha bemész boltba, még laikus füllel is hallod, hogy b.sszameg mennyivel szebben szól!
2018. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: Ha megnézed, nem nagyon jöttek olyan válaszok, hogy 20 alatt márpedig milyen remek gitárokat kapni. Sőt, engem (#2) meg a 4-es válaszolót nem is pontoztak le, pedig mi is elég világosan leírtuk, amit te is. Szerintem vagy a C-nyakas bekezdésed miatt pontoztak le, mert azzal tényleg hülyeséget írtál (bár csak én tettem szóvá, én meg nem pontoztalak se le se fel), vagy csak idetévedt és unatkozó hülyegyerekek kezdték nyomkodni randon a pontozógombomat. Ez a GYK-n gyakran megesik, épp ezért nem kell, pontosabban nem lehet komolyan venni a pontozást, meg a profilok hasznossági százalékait.
2018. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 alatt az a jó, amit ajándékba kapsz, legalább elpróbálhatsz rajta kisebb-nagyobb hangszerészi ténykedéseket, mielőtt a rendes gitárodról nekiállnál lemelegíteni a díszcsíkokat, ragasztásokat, meg ilyesmi... Vagy ha pl van nyakpálca, te meg jó gitárt vennél szemétárban törött nyakpálcával, akkor fel tudod mérni, mennyire sima ügy neked egy csere. Persze mindennek megvan a maga szíváshalmaza, de ha látod, hogy egész sima javítás után összerakva tökéletes a filléres próbababa példány, akkor mégiscsak jó becslésed lesz a komolyabb befektetésed várható megtérüléséről. Amibe persze beleszámít a ráfordított idő is mint tetemes költség, tehát legfeljebb akkor éri meg, ha a szerzett tudás és tapasztalat jól hasznosítható köreidben vele.
2018. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!