Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenei témán belül szeretnék...

Random emberke kérdése:

Zenei témán belül szeretnék kérdezni.16 éves vagyok, eddig nagyon nem találtam az utamat, továbbtanulás, jövő szempontjából sem.15 évesen elkezdtem gitározni, és valahogy úgy éreztem, hogy ez kell nekem?

Figyelt kérdés

Sokan mondták már, hogy ilyen korban már késő elkezdeni a zenei életet, de én mégis mondtam, hogy én szeretnék ezzel foglalkozni? A Zeneakadémiát tűztem ki célul egyetemnek.

Most vagyok 10. osztályos. Lenne kérdésem: 1) Milyen faktot ajánlanátok? 2) Mit gondoltok erről az egész dologról? Van, aki ilyen korban kezdi el, de mégis van esélye felzárkózni azokhoz, akik már 6-7 éves korukban elkezdték? Én tényleg nagyon szeretnék ezzel foglalkozni a későbbiekben is.



2018. okt. 7. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még sportban azt mondom, hogy késő ilyenkor elkezdeni, ha versenyezni akarsz. Na de zenében? Nem hiszem. Ha szereted akkor szerintem nem kérdés, hogy bele vágj-e. Sok szorgalom kell, hogy behozd a lemaradást, de ha tényleg szereted, akkor sikerülhet. Ezt majd látod a következő években. Ha nem megy, bármikor valthatsz.
2018. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Milyen gitárral, milyen stílusban gitározol? Mik a céljaid pontosan? Komolyzenei színpad? Jazz? Vagy könnyűzene és rocksztárság?


A zeneakadémián ugyanis vagy klasszikus gitár, vagy jazzgitár irányba mehetsz. Mindkettő fantasztikus dolog, de 100 gitárosból 1, ha ilyen irányokba akar menni.


Ha téged ez érdekel, vágj bele. Rengeteg (értsd: RENGETEG) tanulással és gyakorlással simán behozhatod a lemaradást, ha van érzéked hozzá. Magántanárral tanulsz?

2018. okt. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze. De szerintem nem kell ebből iskolát csinálni. Az hogy később meg e tudsz ebből élni az nem ettől függ. Kapcsolatépítésre is vannak jobb helyek az iskolánál. Mondjuk angolul mindenképp tudjál nagyon jól, mert az biztos, hogy kelleni fog.
2018. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha klasszikus zenész szeretnél lenni, akkor jó ha a zeneakadémiára mész. Meg hát végül is lehet hogy jót tesz az, hogy közben szerepelni kell, és hozzá tudsz szokni. Én pl 6 évesen kezdtem gitározni 10 évig iskolába is jártam, de az nem volt elég, hogy hozzászokjak a szerepléshez. Aztán magamban folytattam a szobámban, inkább a jazz, meg az elektronikus zene felé mentem, azt hittem majd biztos ebből fogok megélni, de rájöttem, hogy utálok embereknek előadni, márpedig enélkül nehezen lehet pénz keresni a zenélésből, úgyhogy most valami mást keresek, a zenét meg meghagyom hobbinak.


Mindegy ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha én esetleg ilyen vonalon tanultam volna tovább, akár műv. középiskolába, akár egyetemen, akkor lehet, hogy most máshogy alakultak volna a dolgok. Mert ugye biztos motiváló az, hogy olyan emberekkel vagy együtt, akiknek ugyan az az érdeklődési köre stbstb, szóval motiváló, meg tudjátok egymást segíteni.

2018. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
81%

A kérdező valamiért privátban válaszolt, a pop és rock felé menne.

Ez esetben viszont a Zeneakadémia teljesen téves útirány. Ha valaki könnyűzenész szeretne lenni, akkor a Kőbányai zenesulit ajánlom helyette:

[link]


És egy könnyűzenésznek abszolút nem probléma, hogy 15 évesen kezdte. Nem mondom, hogy abszolút nem számít, de majdhogynem...

2018. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hol kell új kérdést feltenni?
2018. okt. 20. 22:23
 7/7 Mojjo ***** válasza:
Vagy gépről kell netezned, vagy ha mobilról vagy, a böngésződ menüjében keresd meg az "asztali webhely kérése" menüpontot. Ha ez megvan felül, a GYK banner alatt látod is, hogy új kérdés. Arra katt.
2018. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!