Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szakma illene hozzám a...

Quasar07 kérdése:

Milyen szakma illene hozzám a leírtak alapján? Sos segíts! Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Minden ismerősömnek konkrét tervei vannak a jövővel kapcsolatban, kivéve nekem.

Az álommelóm lakberendező, vagy belsőépítész lett volna, csak sajna be kellett látnom, hogy építész nem lesz belőlem amíg ilyen béna vagyok matekból (gyenge négyes átlag..). Ezt félretettem és elkezdtem gondolkodni, hogy mi is lenne az amit lenne kedvem csinálni életem végéig, jól keresnék vele és esetleg hiányszakma. Ilyen nem nagyon jutott eszembe. Amikben jó vagyok: Angol- jó a nyelvérzékem, és szeretnék sok nyelvet tanulni; Földrajz- érdekelnek más vallások, kultúrák, városok, szokások és sok helyet szeretnék bejárni; Rajz- érdekelnek a művészetek, az építészet, szépen rajzolok, és kreatív vagyok; Biológia- ebből is jó vagyok, de annyira mondjuk nem érdekel. Még a jogon gondolkodtam, de a politika annyira nem érdekel és nem vagyok annyira erős jellem, hogy meg tudjam nyerni a pert , bár az érvelés jól megy:DMásban nem igazán vagyok kiemelkedően jó, talán még a kémia érdekel egy kicsit.

Gondolkodtam azon, hogy lehetnék szakács vagy cukrász. Fordító is lehetnék, csak attól tartok hogy ehhez sokáig tartana megszerezni mindenféle papírt.. Bíró, ügyvéd, ügyész, grafikus... még ezeken gondolkodtam.. de úgy érzem egyik sem jó nekem, vagy nem is tudom. Persze nem fogok Mo-n maradni, Angliába vagy Amerikában szeretnék majd dolgozni, és élni.

Nehéz eset vagyok, de tud valaki segíteni?



2015. ápr. 15. 15:46
 1/3 anonim válasza:
Idegenvezető? Amiket leírtál, azok alapján illene hozzád.
2015. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Forditóihoz azthiszem max ami enhéz az egy felfokú nyelvvizsga (nekem) de ha neekd van érzéked a nyelvekhez akkor ez sem lesz nehéz, anglisztika vagy germanisztika megadja a papírt, és elég 1nyelvből emgszerezni utána azt fordítasz amit akarsz kínait is tökmind1, viszont azon csak úgy érdemes gondolkodni ha van vénád hozzá. Igazából ha mrá így gondolkozol h el akarsz menni tök mind1 mert úgyis jól elélsz olyan fizetéssel, amit ott kapsz akár botieladóként is, én úgy gondolom merj többre gondolni mint lakberendező mert annál feleslegesebb szakma nincsen, ne érts félre nagyon jó dolog de 2millióból 1ember éljen emg belőle maximum, mert szerintem az a jó ha valamit létrehozol. Szerintem lehetnél tanár, egyre kevesebb a tanár és egyre rosszabbak is persze ez is arra vonatkozik h ha nem érzed h az akarnál lenni akkor hagyd mert többet ártanál mitn használnál és ez mindenre igaz, szerintem gondolkodj el olyan munkán amihez sokat kell tanulni (mert a jólfizető állások többségében megnézheted h azért fizetnek jól mert sokat tanultál: jog,orvos, mérnök) és döntsd el mit szeretnél csinálni az általad kiválasztott ilyen munkákból, és nézd emg jól mit csinálnak a szüleid mi tetszik benne mi nem vagy minek tanulnak nagytesóid ha vannak. Én is így jöttem rá h orvos szeretnék lenni apukám is az tesóm is az lesz és minnél többet tudok emg erről annál jobban érdekel, szerintem ha te is inkább így emberek élettapasztalatát hallgatod emg és képzeled el h mit és hogyan dolgoznak talán könnyebb lesz kitalálnod. :)
2015. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettél!

Apukám újságíró, anyukám egészségügyben dolgozik, de engem egyik sem vonz túlzottan.

2015. ápr. 21. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!