Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyar rappet csak az igénytel...

Magyar rappet csak az igénytelenebb emberek hallgatnak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy magyar rappet csak egy bizonyos alja réteg hallgat.

Vagy egy bizonyos etnikum tagja. Vagy ilyen tipikus proli gyári melós. Vagy szimplán < 80 IQ ember.

Ez Szerintetek is így van? Vagy én látom rosszul?


Itt most az ilyen Mr. Busta féle moslékra gondolom elsősorban. De ide lehetne venni igazából az AK-26-tól kezdve is minden más hulladékot.



2018. okt. 29. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az általánosításokat, de azért van benne valami, amit mondtál.

Anno sokat voltam diákmunkán, cigányok valóban orrba szája nyomták a magyar rappet. GWM, Busta, Ak-26 ez volt a sláger.

Meg azért abban is van igazság, hogy általán nem a leginkább értelmes embereknél szólnak ezek a számok.


Az, hogy magyart hallgatnak nyilvánvaló. Gondolom az angolból egy szót nem értenek. Magyarban meg megértik az átlag minden 5. szó káromkodást. Mert ugye magyar rap az attól rap, hogy Busta káromkodik egyet soronként, ha már érdemi tartalmat nem tud közölni.


Nekem nincs alapvetően bajom a magyar rapel. Annyi a gond vele, hogy semilyen mondanivalója nincs egy számnak. Csak ilyen **va g*ci kemény vagyok, engem az utca nevelt, bekaphatod a f**zom. Számomra ez nem tartalom.

De valószínűleg nem véletlen, hogy egy bizonyos réteg hallgatja ezt.


Ismerősök körében végignézek azért ott is a relatíve korlátoltabb emberek nyomatják.


Normálisabb körökben egyébként vicc kategória.


Na, meg a magyarnak nem is áll olyan jól, hogy az egy szám erejéig kibérelt villában, meg az X6-osban teszi az agyát, mintha egy néger lenne.

2018. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg persze a fiatalok (<18) körében hódít.

Persze van értelmes magyar rap, csak nagyon nem keresett. A leghíresebb talán Audiopoéta. Keress rá. Durva szövegei vannak, kisarkítja a jelenségeket és túloz a társadalomkritikáival, de én pont ezért szeretem a zenéit.

2018. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az az értelmiségi magyar rapp is, csak azzal meg az a helyzet, hogy oké, értelmes a szövege, meg költészet, meg mittudomén, de az, hogy nem leírják verseskötetbe, hanem zeneként adják el, az csak elvesz belőle. Mert általában nem jó az alap amire rappalnek, meg az egész nincs kidolgozva rendesen.


Akkor már inkább csinálnák azt, hogy jó zenére, egyszerűen elmondanák mint egy monológot, akkor én is meghallgatnám.

2018. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamiért azt gondolják a rapperek, hogy értenek a zenéléshez, meg az esztétikához, és majd ők megcsinálják házon belül, pedig az esetek 100%-ában nincs ez így.


Ez olyan mintha József Attila akarna zenét szerezni.

2018. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Mr.Busta féléket valóban csak az igénytelenebb néprétegek tartják bent a zeneiparban.

Viszont azért azt ne mondja már senki hogy pl:Deniz is egy kategóriába sorolható Busta-val és társaival. Igen is létezik színvonalas magyar rap attól még hogy az alja tartalmak eluralják a szakmát.

2018. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Normál91 ***** válasza:
Sok magyar rappet hallgatok, és nem tartom magam igénytelennek, bár Bustat én sem hallgatok. De tudom ajánlani Anonim mc-t, NB-t Gegét, Funktasztikust, Steve Antalt, Luke Benzt, vagy ha nem tart vissza a pronyó szöveg, az egyik kedvencemet az AutenticBeats-t.
2018. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, Fanka az egyetlen kivétel szerintem, esetleg a Deniz.
2018. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!