Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zenéket hallgatnak a...

Milyen zenéket hallgatnak a saját erőből meggazdagodottak és a sikeres üzletemberek?

Figyelt kérdés

Mielőtt hülyének néznétek, pszichológiai tanulmányok vannak arról, hogy a zenének mekkora hatása van az emberek hangulatára.


Ezen gondolkodtam el, mikor rájöttem, hogy mennyire negatív zenéket hallgatok. Tele társadalomkritikával, amivel még önmagában nincs probléma, csak a mögöttes jelentéstartalommal.


Én azt vallom, hogy mindenki csak a lehetőségre vár, hogy a másikon átgázoljon, átverje, helyzetbe hozza magát általa. Erről szól az evolúció, van aki elismeri, van aki tagadja, de attól még igaz. Ezen nem lehet változtatni, lehet harcolni meg lázadozni ellene, de magunkkal szúrunk ki.


Aki úgymond "becsületes" az pedig álszent és a gyávaságát palástolja ezzel a dumával, mert jobban hangzik, mintha azt mondaná, hogy "gyáva vagyok átgázolni rajtad, mert akkor tudom, hogy esküdt ellenségem leszel és bármikor akár láb alól is elteszel ha sikerül úgy intézned, hogy ne kerülj börtönbe miatta". De még ha nem is megy el a végsőkig, akkor sem jó azzal a tudattal élni, hogy egyre gyűlnek azok az emberek, akik akár 10-15 év múlva, a megfelelő alkalommal megbosszulják az ellenük elkövetett tettet.


Emögött semmi becsület vagy lelkiismeret nincs, egyszerű hideg logika.


Aki pedig becsületes és korrekt az balek, aki azért ilyen, mert így nevelték. Sok esetben pont olyan emberek, akik szintén kihasználják őt vagy egy még tinikorban kezdődött párkapcsolat. Ismerek ilyeneket is, akkora balfékek, hogy hagyják magukat kihasználni, mintha tényleg komolyan vették volna a jézusi "dobj vissza kenyérrel" frázist.


A társadalom egyenlőtlen, ha a felső 10%-ba akarsz tartozni (és nem ott vagy) el kell taposnod a maradék 90%-ot. Ha a felső 1%-ba akarsz tartozni (és nem ott vagy), el kell taposnod a maradék 99%-ot. Ha oda születtél, akkor valamelyik felmenőd taposta el őket.


De engem már ez nem érdekel, én nem hiszek semmilyen istenben vagy felsőbb hatalomban én azt vallom, hogy az élet célja az, hogy élvezzük és jól éljünk. De ezt csak akkor tudjuk elérni, ha sok pénzünk van. Emiatt ezek a társadalomkritikus zenék nem illenek a személyiségemhez, mert ebben nagyon erősen megjelenik az idealizmus, ami egy mese.



2018. márc. 29. 23:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!