Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik azt mondják, hogy Zámbó...

Akik azt mondják, hogy Zámbó Jimmy nem tudott énekelni, csak igénytelenkedni, azok vajon mennyit értenek az énekléshez, hangképzéshez?

Figyelt kérdés
2018. okt. 31. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak ahhoz nem értenek, de a zeneelmélethez sem.

Nem vagyok egy Jimmy-rajongó, nem kell őt szeretni, de hogy brutálisan jó hangja volt, ahhoz nem férhet kétség.

2018. okt. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell szeretni Jimmy-t, elvégre mindenkinek más ízlése van, de akkor legalább ne szólják le a tehetségét, főleg ne ilyenekkel, amiknek a fele sem igaz! Nem tudom, hogy a mostani magyar énekeseknek mekkora a hangterjedelmük, ehhez nem értek, de Jimmy-é 4 és fél oktáv volt, ami akkor a '90-es években eléggé kimagaslónak számított, legalábbis itthon, és részben ez is hozzájárult a sikeréhez. 4 és fél oktáv + lágy, de mégis férfias énekhang, és mindez alapból, erőlködés nélkül - aki szerint ez semmi, az vagy hazudik, vagy félrehall és átlagosnak tűnik neki! És mi az, hogy nem tudott énekelni? Hangja mellett a ritmusérzéke is kiváló volt, ezeknél mi kell több a jó énekléshez?! Mindezek mellett majdnem minden hangszeren tudott játszani, de a zongora állt hozzá a legközelebb, ezt a gyakorlatban is többször bizonyította! És zenével-szöveggel mindenestül dalainak 70%-át Ő maga írta, amik kellemes, meghitt hangulatot idéző, javarészt romantikus számok voltak, ezt mindenki tudja, aki rendszeresen hallgatta!

Aki szerint Jimmy csak igénytelenül bohóckodott, az nem ért igazán a valódi zenei világhoz, rap vagy heavy metál fajtákat hallgató rosszindulatú emberek!

2018. nov. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mojjo ***** válasza:
91%
@2: Az utolsó mondatodig végig bólogattam magamban, de az... hát, hogy is mondjam, eléggé vércikire sikeredett. Ugyanis ott elárultad magadról, hogy pont annyira nem értesz a zenéhez, mint akiket kritizálsz, ráadásul a megjegyzésed is pont olyan rosszindulatú volt, mint amit másoknak rósz fel. Kár érte.
2018. nov. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy. Nem értek a zeneelmélethez, viszont nagy lexikai tudásom van a zenetörténetről és a szereplőiről. Igenis ignytelenkedés, ha valakinek nagy hangja van, és ezzel ilyen jllegű dolgokat énekel. Pl. Rúzsa Magdi szerintem nagyon tehetséges, de egy tehetség elpazarlása, hogy ilyeneket énekel, hogy olvad a málna a számban, meg mit tudom én. Amikor Presser írja a dalait, az jó. De voltam 2 koncertjén is. Ugyanez igaz Radics Gigire: egy tehetség elpocsékolása pl. ez a szám:


https://www.youtube.com/watch?v=W9miFdJDtGA


Mondhatnám ugyanezt Tóth Gabira, Tóh Verára, Varga Viktorra is.

2018. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én nem tudok énekelni, de a "valamivel több mint 4 oktáv"-tól nem estem hasra. Jon Bon Jovi, Axl Rose, a Skid Row énekese stb. mind tudtak ilyet fiatalon.
2018. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyat meg en mondj már, hogy majdnem minden hangszeren. Tudod, hány hangszer van a világon? Nem csak az a pár, amit a tévében látsz.
2018. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Aki szerint Jimmy csak igénytelenül bohóckodott, az nem ért igazán a valódi zenei világhoz, rap vagy heavy metál fajtákat hallgató rosszindulatú emberek!"


Egyébként számon kéred, hoyg szidják az ízlésed,, majd te is ezt tezsed. (Az egyik említett műfajt se hallgatom, mielőtt azt mondod.)

2018. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindkét oldalon vannak hülyék. Akik szerint Jimmy nem tudott énekelni, azok nem értenek a zenéhez. Viszont akik beveszik, hogy 7 oktávot tudott kiénekelni, azok se tudják, mi az az oktáv. (A Guiness Rekordok Könyve szerint a világ legtöbb oktávot kiénekelni tudó embere egy nő 8 oktávval.) Vagy akik azt mondják, hogy Jimmy 4 oktávot énekelt, és emiatt egyedülálló jelenségnek tartják, azok sem tudnak semmit a zenetörténetről, hiszen számtalan 4 oktávot kiénekelni tudó előadó élt és él Axl Rose-tól kezdve Jon Bon Jovin és Mariah Careyn át Prince-ig.
2020. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként az énektudás meg az igénytelenkedés szerintem nem elentmondás, hiszen az igénytelenkedés inkább a dalszövegekre ("Egy jó asszony mindent megbocsát" jellegű hímsoviniszta opuszok) és a nyáladzásra gondolnak, amivel egyébként vlóban semmivel sem rosszabb, mint a Backstreet Boys.
2020. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még valami:


"És mi az, hogy nem tudott énekelni? Hangja mellett a ritmusérzéke is kiváló volt, ezeknél mi kell több a jó énekléshez?! Mindezek mellett majdnem minden hangszeren tudott játszani, de a zongora állt hozzá a legközelebb, ezt a gyakorlatban is többször bizonyította! És zenével-szöveggel mindenestül dalainak 70%-át Ő maga írta, amik kellemes, meghitt hangulatot idéző, javarészt romantikus számok voltak, ezt mindenki tudja, aki rendszeresen hallgatta!


Aki szerint Jimmy csak igénytelenül bohóckodott, az nem ért igazán a valódi zenei világhoz, rap vagy heavy metál fajtákat hallgató rosszindulatú emberek!"


Egyrészt: a heavy metál éneklése sem könnyű, gitárszólókat eljászani baromi nehéz, nem értme, miért kellett leszólnod, ha épp kikéred magadnak, hogy Jimmyt meg ne szidják.


Te maga dis olyan kijelentéseket teszel, amik azt mutatják, hogy nem értesz a zenéhez. Mi az, hogy majdnem minden hangszeren? Ukulelén is? Korán is (kora, afrikai hangszer). Elektromos orgonán is? Tudod te, hány hangszer van a világon? A világ nem európa, a hangszer nem gitár meg zongora.


Az általam felhozott példák pedig mind aktívak voltak a '90-es években.

2020. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!