Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni szeretnék megtanulni...

Gitározni szeretnék megtanulni, milyen gitárt érdemes vennem, ami viszonylag jól is szól?

Figyelt kérdés
Láttam ezeket az "MSA" gitárokat is ha valakinek van vele tapasztalata azt érdemes vagy válasszak valami drágábbat? (Mindenképpen akusztikus gitárt szeretnék)

2018. nov. 16. 17:42
1 2 3
 11/24 Mojjo ***** válasza:
38%

@6: Ránézésre? :D Nem hiszem, hogy ezt írtam volna. Hangra válasszon leginkább, azt figyelembe véve, hogy melyik hangja tetszik jobban. Tudod, gitarzenét akkor is tud hallgatni az ember, ha ő maga nem tud gitározni. Vagy esetleg újat mondtam volna ezzel?


De amúgy bizonyos szinten - kinek jobban, kinek kevésbé - számít a kinézet is hangszerválasztásnál, szóval a ránézés is benne van a pakliban.

2018. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
"Nem hiszem, hogy ezt írtam volna." - Nem hiszem, hogy bárki is azt állította volna, hogy azt írtad. De egy kezdő füle szerintem kb. ugyanolyannak hallja a gitárokat a hangszerboltban... Milyen gitárhang számít szépnek, jónak?
2018. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mojjo ***** válasza:
75%

@12: A fémhúros meg nylonhúros gitárok hangja igencsak különböző. Ezt élőben is nagyon jól fogja hallani egy kezdő is, illetve neten/itt-ott is hallgatgat(ott) annyi gitárzenét, amennyit csak akar. El fogja tudni dönteni, melyik világ tetszik neki jobban - ugyanis itt két teljesen különböző világról van szó.

Az, hogy milyen gitárhang a szép, teljesen szubjektív kérdés. Pont ezért kell ezt a kérdezőre bízni.

Érdemes esetleg azt is figyelembe venni, hogy az általunnk leginkább kedvelt előadók min játszanak, ahogy írtam, akár a kinézetet is, érdemes sok zenét hallgatni, érdemes a hangszerboltban megpengettetni a kinézett hangszereket az eladókkal stb stb. Nem olyan bonyolult ez. Nem hülyék az emberek, a kezdők sem, fülük is van. Illetve érdemes azzal a feltételezéssel indulni, hogy nem is nyámnyila anyámasszony katonái, szóval eltekinthetünk a húrok ujjbegyekre gyakorolt hatásától.

2018. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Pengetővel használnám a gitárt szóval kétlem, hogy annyira fájdalmas lenne (meg egyébként is, nem egy gitár fogja okozni a halálom) én arra lennék kíváncsi, hogy a hangja alapján melyiket érdemes választani? Mert pl nem akarok egy gagyi hangzással rendelkező gitárt. Valami olyat akarok ami legalább jó hangzással rendelkezik és ha még egy kezdő zenét is választok (mit tudom én mivel példálózzak mondjuk.. Sia Cheap trills) jó hangzása legyen ha jól játszom le. Szerintem a fémhúros ezek szerint a jobb, de mivel másabb a nylonhúr? Az ez esetben hihetetlen gagyi, nem éri meg fajta gitártípus vagy megéri csak nem az igazi?
2018. nov. 20. 19:35
 15/24 Mojjo ***** válasza:

@14: Fémhúrosból és nylonhúrosból is vannak nagyon-nagyon jók és borzalmasan rosszak is, és a kettő között minden. Önmagában, mint gitártípus nem jobb a fémhúros a nylonosnál, és a nylonos sem a fémesnél, csupán tökmás a kettő. Ezért kell neked eldönteni, neked melyik tetszik jobban. Youtube és hallgass annyi gitárzenét, amennyi belefér, illetve látogass el hangszerboltokba és megkérni az eladókat, hogy játszanak neked rajta.


A pengetővel pengetés nem fog sokat segíteni, nem a pengető kezed ujjbegyei fognak fájni, hanem azok, amikkel lenyomod a húrokat. De ennyi bele kell, hogy férjen :)

2018. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Nem hülyék az emberek, a kezdők sem"

"Pengetővel használnám a gitárt szóval kétlem, hogy annyira fájdalmas lenne"

:)))))

Nem azt mondom, hogy hülyék, de alapvető dolgokkal sincsenek tisztában a kezdők, látod. Erről beszéltem.

2018. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mojjo ***** válasza:
@16: Persze, de ez semmit nem jelent arra nézve, hogy két totálisan különböző hangkaraktert meg tud-e különböztetni egymástól.
2018. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
De igen, az is benne van. Amikor én kezdő voltam, eszembe se jutott, hogy olyan szempontból hallgassak gitárzenét, hogy vajon milyen típusú húrjai vannak benne a hangszernek. Eleve olyan zenét szoktam hallgatni, amiben nem csak gitár volt, hanem mindenféle más hangszer is, így aztán még kevésbé tűnt fel, hogy különböző húrozású akusztikus gitárok vannak (jó, annyi feltűnt, hogy van elektromos gitár, meg akusztikus, de slussz). Egyáltalán nem is hallottam róla, hogy többféle húr létezik. Mint ahogy arról sincs fogalmam, hogy ha most akarnék elkezdeni új hangszeren játszani, akkor egyáltalán milyen szempontok merülhetnek fel hangszerválasztáskor, ha pl. trombitálni akarnék.
2018. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Mojjo ***** válasza:
@18: De a kérdezőnek most mondtuk el, hogy van fémhúros, meg van nylonhúros :) Szóval elhiszem, hogy nem tudja az ember null információval, hogy miket is kellene néznie, illetve hallgatnia, de itt erről sincs szó, elmondtuk, tudja.
2018. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Mojjo ***** válasza:

Mondjuk azon gondolkozom, hogy ha a Sia Cheap Trills a példa, akkor tulajdonképpen mit és hogyan is akar játszani a kérdező... mert lehet akusztikus gitárral ilyet, amit honfitársunk példaszerűen bemutat:

https://www.youtube.com/watch?v=0-4xtawaQH8

de hát ezt pont nem pengetős játékkal lehet prezentálni.

Aztán lehet valami ilyesmit akar:

https://www.youtube.com/watch?v=O3CupEElF1E

de ezt meg nem akusztikus gitáron lehet jól előadni.


Szóval Szabolcs, te tulajdonképpen akkorsikálni szeretnél? Azaz ilyesmit:

https://www.youtube.com/watch?v=54pU9Ry6ZvY


Vagy te sem tudod még?

2018. nov. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!