Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan érdemes kiigazodni a...

Hogyan érdemes kiigazodni a zene világában ma?

Figyelt kérdés
A kérdésem új (vagy akár régebbi) zenék, előadók albumok megimserésére irányul a mai világban. Ha például felmegyek Spotify-ra vagy más zenei oldalakra ezrével tárulnak elém az előadók. Ugyan ez a helyzet youtube-n. Mégis hogyan lehet szűrni a tartalmat, kiválogatni és nem belekavarodni a bőség okozta zavarba? Ti például, hogyan oldjátok fel ezt a problémát, ha hasonlóan látjátok a dolgot, mint én?

2018. nov. 17. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kell kiigazodni, nem is lehet. Szűrni meg minek? Rettenetesen sok előadó van, és napról-napra születnek újak.

Kövesd be a kedvenceid, és élvezd, hogy ilyen sok zenéhez jutsz hozzá, hogy még a székedből sem kell felkelned.

Én naponta ismerek meg új előadókat, pedig eléggé rétegműfaj az, amit mostanában hallgatok.

2018. nov. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én szeretnéke gy egy előadó munkásságában elmélyülni, jobban megismerni. Így értettem azt, hogy szűrni szeretnék és nem össze vissza hallgatni mindent, amit elém dobnak az algoritmusok. Mert eddig masszívan ezt tettem és azt érzem mindent csak felületesen ismerek meg.
2018. nov. 17. 23:23
 3/13 Mojjo ***** válasza:
És mi akadályoz meg abban, hogy a kedvenc előadóid munkásságát ne csak felületesen ismerd meg?
2018. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pont hogy a felületes zene hallagtás álltal nem lettek kedvenc előadóim,csak dalok, amiket agyon hallgattam, majd meguntam. Ebben a zenei áradatban azt sem tudom mihez fogjak.
2018. nov. 18. 00:06
 5/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a szituációt.

Ez általában kb így megy:

- Találtam egy tök jó számot, elkezdem agyonhallgatni

- Hmm, ha ennek az előadónak ilyen jó ez a száma, nézzük meg milyen a többi, keressünk egy párat. Ekkor

a, a többi nem olyan jó, marad az egy szám tőle, amit hallgatok

b, a többi is tetszik, nézzünk meg még többet és még többet


És hopp, már van is egy kedvenc előadó.

Ha mondjuk youtubezol, akkor felajánl hasonló zenéket, bele lehet azokba is hallgatni, ha tetszenek, akkor pedig a fenti módszert követni.


Vagy érdekelhet egy-egy zenei stílus, korszak, akármi, amiről nem is kell akár semmit tudni, csak annyit, hogy létezik és érdekesen hangzik, nézzünk utána. Google, vagy akár yt, és best swing music of the '30s -'40s, vagy famous power metal bands, vagy greatest country music singers, vagy akármi. Jönnek a találatok, meghallgatsz párat, ízlelgetes ha tetszik, keresel még többet és még többet.


Szóval kb így megy ez :)

2018. nov. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Wikipedia, keress rá stílusokra, ott meg is említenek egy-kettő fontosabb előadót.


De ha most leírsz ide egy konkrét műfajt, akkor én fel tudok neked sorolni belőle párat akiket mindenképp hallgatni érdemes.

2018. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mojjo ***** válasza:
@6: Csípőből google és társai nélkül? Bármilyen műfajból? Jó kihívásnak hangzik :D
2018. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kis túlzással persze..
2018. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mojjo ***** válasza:

@8: No nézzük :) Csak kíváncsiságból:

bebop

2018. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Inkább a modernebb műfajokban vagyok otthon, de mondjuk Charlie Parkert meg tudom itt említeni. Meg talán Coltrane, a kérdezőnek mondjuk mingyárt ajánlom a Love Supreme lemezt John Coltranetől.
2018. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!