Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen olcsó akusztikus...

Milyen olcsó akusztikus gitárt tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy saját gitárt,de nem tudom,hogy milyet. Olyasmi márkát szeretnék mint az Epiphone, ami tök jó áron van és használható. Gondolkoztam azon,hogy egy Epiphone akusztikus gitárt vennék, mert azt már kipróbáltam és tetszett. Csak azért nem annyira szeretnék,mert nem tetszik maga a logója (:'D) vagyis az az euró jel szerű ami rajta van a gitárokon.

Igazából rendesen meg szeretnék tanulni játszani rajta,szóval esetleg kicsit drágább darabok is szóbajöhetnének.

És milyen pengetőket ajánlanátok? Egyáltalán nem tudok pengetővel játszani. Ha vékony,akkor is fura hangja van,ha vastagabb akkor meg mégjobban. Bár gondolom ez a gyakorláson is múlik, de gondolom egy jobb fajta pengetővel egyszerűbben tudnék játszani,nem?


2018. nov. 18. 13:40
 1/3 Mojjo ***** válasza:

Cort AD-810, vagy Fender CD-60 kicsit drágábban Cort Earth-70, vagy Fender CD-60S.

A pengető teljesen szubjektív, de ha akkordsikával akarsz kezdeni, érdemes véknyabbakat keresni, 0,7mm és alatta. Ha szólózni, akkor pedig vastagabbakat, 1mm felett, akár bőven felette. De a legtöbb azon múlik, hogyan tartod azt a pengetőt. Hogy fogod, milyen szögben találod el vele a húrokat stb. Szerintem keress egy jó gitártanárt ;)

2018. nov. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
John McLaughlin a Mahavishnu egykori gitárosa pl. sajtkrémes műanyagdobozok aljából vágott ki magának pengetőket, gondolom nem azért, mert nem telt rá neki.
2019. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bryan May a Queen-ben pedig egy 1 penny-s érmével pengetett.
2019. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!