Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha én legális forrásból (pl....

Ha én legális forrásból (pl. Google Play) vásárolok zenéket, azt kiírattathatom cd-re saját célra egy ilyennel foglalkozó céggel?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is. De minek ahhoz cég a gyakorlatban? Mert akik cd-ket adnak ki, azok nem egypéldányoznak és nem cd-íróval dolgoznak, egy dvd-író pár ezres, bőven jó minőséget hoz a sebesség állítgatása nélkül, ha a lemez egyébként nem valami igazán gázos (de szerintem még azok is központosak súlyeloszlásra is és az adathordozó spirál is a helyén van).


Jogilag gondolom aggályos lehet, inkább a cégnek lehet gondja, nem neked, talán még azért is, hogy saját céljukra kénytelenek létrehozni egy másolatot a háttértárukon. A gyakorlatban viszont vállalják, megcsinálják, törlik. Vagy azt mondják, hozd X hét múlva mert mostanában ellenőrzések várhatók. Aztán elszámolják, aminek akarják. Külön kérésedre törlik meg ilyenek... :) Szerintem mindenképp egyszerűbb és tisztább otthon, kényelmes adagokban kipakolgatni. Használtan is lehet írót venni, azt később ugyanannyiért meg lehet hirdetni. Meg persze még egyszerűbb HDD-n archiválni és alkalmasabb, kényelmesebb eszközökre pakolni lejátszáshoz.

2018. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
Nem pont ezért fizejük az artisjus sarcát minden adattárolóra, a CD-ket is beleértve?
2018. dec. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy ezt bármilyen cég bevállalná, tekintve, hogy ők ezzel már gyakorlatilag forgalomba hoznák és megsértenék a szerzői jogokat. persze nem olyan rohadt nagy kockázat ez, pár perces meló és tényleg ritka nagy szerencsétlenség kell ahhoz, hogy pont akkor kapja őket rajta valami ellenőr, de mégis, nem lenne egyszerűbb otthon, vagy egy ismerősnél megcsinálni, ha már egyik se legális út? :D
2018. dec. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, saját célra szoftvert kivéve bárki bármit letölthet és kiírhat, olyat is amiért nem fizetett. Amíg te magad használod és nem adod kölcsön, nem rakod be rendezvényen, nem árulod pénzért, nem lehet bajod belőle.

Amúgy mifelénk a piacon halmokban vannak az írott cd-k bekeverve az eredeti közé, a rendőrök meg ott sétálnak el mellette lángossal a kezükben. Senkit se érdekel szerintem, vannak nagyobb problémák is ebben az országban mint a kalózkodás.

2019. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!