Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tanuljak meg gitározni?

Hogy tanuljak meg gitározni?

Figyelt kérdés

Valaki esetleg youtube videókat betudna linkelni?

Nem tudok még semmit a gitározásról de nagyon megszeretnék tanulni.

Alapokat és aztán egyre többet...

Internetről szeretnék megtanulni mindenképp.



2018. dec. 9. 15:04
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Előre is elnézést kérek, rosszindulatúnak tűnhet, amit mondok, de nem szándékom. Az autodidakta tanuláshoz rendkívül sok kitartás és nagyfokú önállóság kell. Az, hogy képes legyél utanakutatni az anyagnak, felépíteni saját magadnak, hogy mit és hogy szeretnél tanulni és képes legyél magadat is ellenőrizni.

Szerintem látod, hol a hiba. Szerintem aki képes önállóan tanulni és sikerre viheti így, az nem kérdez, az csinálja. Aki nem tudja megtalálni a neten az anyagot, annak nem hiszem, hogy van esélye ezzel a módszerrel. Sokkal jobb és biztosabb egy tanár.

2018. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Még az a másik opció, hogy többen csináljátok egyszerre, akkor tudjátok egymást motiválni, meg segíteni, ha valaki elakadt. Nem tudom, hogy milyen körökben mozogsz, de ha nincs senki a környezetedbe aki zenélne, vagy el akarja kezdeni, akkor egyedül elég szopacs lesz. Kivéve, ha nem akarsz gyors eredményeket.


Meg hát végül is, azt meg lehet csinálni egyedül is mindenképp, hogy megtanulod, az akkordok lefogását. Mész mindig a nehezebbek felé, megtanulod lefogni a húrokat, ilyenek.. esetleg memorizálod, hol milyen hang van a gitáron. Legalább ha tanárhoz mész, nem kell pötyögni meg szerencsétlenkedni, hanem el lehet kezdeni komolyabban dolgozni a technikán. Így is el leszel ezzel egy jó darabig amíg beállnak az ujjaid.

2018. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mielőtt még egy forintot is elköltesz gitárvásárlásra, kezdj el zeneelméletet tanulni. Sok anyag van hozzá neten, hogy nagyjából képben legyél, hogy mi miért van, nem kell itt olyan komplex dolgokra gondolni, csak akkordok felépítése, hangnemek, skálák, akkordok funkciói stb. Ha zongorás magyarázat van az sem baj, aztán ha az alapokat érted, akkor el lehet kezdeni hangszerrel is próbálkozni. Én legalábbis így csináltam és sokkal jobb volt, hogy értettem is mi miért van, meg az elejétől kezdve tudtam írni is dal részleteket az éppen aktuális technikai repertoáromat felhasználva.
2018. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:

Én úgy gondolom, az elméletet és a gyakorlatot a legjobb együtt, egyszerre tanulni. Ha az ember tudja mihez kötni az elméletet, mert már ott van a hangszer a kezében és ki is próbálhatja a tanultak, az általában segít, mint ahogy az is, ha nem csak gépiesen penget valaki, hanem tudja, mit miért csinál. Szóval párhuzamosan a kettőt :)

Persze mindenki más és mindenkinek más módszer és sorrend jön be, egy mindenkinek tökéletes recept aligha létezik.

2018. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress rá a YouTube-on a guitar lesson -ra.

Valamint jó lenne ha közben tanulnál zeneelméletet, skálákat, akkordokat (szigeti féle akkordiskola).

Kitartást és sok örömet!

2018. dec. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!