Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meglehet tanulni egyedül...

Meglehet tanulni egyedül profi szinten gitározni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 12. 21:01
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Ha minden tökéletesen klappol, meg. De kicsi az esélye.

Ha profi szinten akarsz gitározni, akkkr tanár, rengeteg idő, türelem, energia.

2018. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Oktatóvideókból igen.
2018. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A lehetőség megvan rá, viszont az, hogy ez megvalósuljon több dologtól függ: főleg a kitartástól.

Nekem az egyik barátom mindenféle zenei előképzettség nélkül kezdett el gitározni. Kb 3 éve csinálja és már egész ügyes. Nem azt mondom, hogy Slash szintjén van, de annyi tudás és tehetség bőven van benne, hogy akár a barátnőjének szerenádozzon.

2018. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ha profi szintet szó szerint érted. Igen, egyedül vagy tanárral, Akárhogy. De nem attól leszel profi hogy nekiállsz és betanulsz mindent, vagy gyakorolsz éjjel nappal. Hangszeren attól leszel profi ha mondjuk játszol meg zenekarozol 10-15 éve, és Abból van hangszeres és zenei tudásod. Az a profi zenész tudása amit nem lehet megtanulni, hanem összeszeded tizenévek alatt. HA közben párosul hozzá a tehetség is.
2018. dec. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ha minden tökéletesen klappol, meg. De kicsi az esélye.


Ha profi szinten akarsz gitározni, akkkr tanár, rengeteg idő, türelem, energia."


Mondjuk a tanárt ki lehet venni a képből, legalább is a klasszikus értelemben vett tanárt. Mert elég csak megnézni, hogy a zenéből élő gitárosok hány százaléka tanult tanárnál. (mondjuk ez azért stílusfüggő is nagyrészt) Egyszerűen a lendület vitte őket előre. Meg az őszinte érdeklődés. Meg az, hogy mondjuk be indult a "szekér" és megfelelő mennyiségű időt tudtak rászánni a gyakorlásra. Néhány zenekarnál pl, a lemezeik alapján lehet látni, hogy mennyit fejlődtek a zenészek, lemezről-lemezre.


Persze, most amit írtam, arra lehet azt mondani, hogy ha minden tökéletesen klappol akkor az ilyen. De mondjuk én utálom a tanárokat, meg az úgynevezett tanítást. Ahogy én elképzelném a "tanítást" olyan nem nagyon van. Szóval én a kérdezőt biztatnám az egyedül tanulásra.


Hogy milyen jó leszel a tényleg csak idő kérdése. Ha teheted, hagyd ott a munkád, vagy akármit amit csinálsz, és foglalkozz ezzel. A tanárok meg kapják be.

2018. dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:
@5: Én ebből csak annyit olvasok ki, hogy találkoztál pár rossz tanárral és hajlamos vagy az általánosításra, meg meg vagy most sértődve az összesre.
2018. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy találkoztam pár jó tanárral is, mert előfordul ilyen is. De persze úgy általában meg van a véleményem azokról, akik elhatározzák hogy tanárok lesznek. Mindegy milyen területen.
2018. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:
@7: Wow, vannak bajok.
2018. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Bármit is csinálsz, mindig legyen legalább 1 mentorod. Legyen melletted egy személy, aki egy kicsit jobb nálad. Akitől tanulhatsz, aki inspirál, aki mellett fejlődsz. De ha több ilyen ember is van, az csak jó. Nem vagyok gitáros, se zenész, csak szeretem hallgatni a zenét. Nézd meg a Privát rocktörténelem részeit. Minden zenèsz el fogja mondani, hogy volt mentora. Sokan nem jártak klasszikus értelemben vett tanárhoz, de kapcsolatban álltak náluk tapasztaltabb zenészekkel. A profi sportolóknak is van edzöjük, a vállalkozók is eljárnak képzésekre, szemináriumokra, az orvosok is járnak konferenciákra. Én azt gondolom, hogy tökegyedül nincs profizmus.
2018. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy dolgot fűznék hozzá a hosszú válaszhoz.

Az hogy valaki a zenélésből él....

Az nem egyenlő a profizmussal...

Mondhatnám azt is hogy nem függ össze vele.

Ha azt mondom hogy egy hegedűvirtuóz aki úgy játszik hogy beszrsz. És ebből meg tud élni, Az a profizmusból adódik.

De egy könnyűzenei.temánál maradva. Vagy előszednénk itt a kedvenc gitárosainkat, nagy neveket, mondjuk rockbandákat, írjunk össze 100-at, és szedj össze 10-et belőle, akire aztmondod hogy azért él meg a zenélésből mert "profi zenész". (Ha itt most mi hangszeres profizmusról beszélünk)

Nem lesz könnyű.

És vica versa, 90%áról elmondhatjuk hogy sokan közülünk gitároztunk úgy 5 év után, úgy mint akik megélnek belőle:D kis túlzással persze, de ez teljesen reális. Vagy közülünk névtelen gitárosokból szedek össze 100-at aki vérprofi, akik soha nem fognak megélni a zenélésből, vagy jutnak egyáltalán valahova.

Szóval ne emlegessük a profizmust, és a híres gitárosokat\zenéből élő gitárosokat mintha két egymásból adódó téma lenne. Mert nem sok összefüggés van:)


Ez olyan szinten kapcsolódik a kérdező kérdéséhez, hogy ha valaki azért akar profi zenész lenni mert ebből akar megélni, az ne tegye.. A popszakma nem az amit te megálmodsz tizenévesen, meg nem a "profi gitározás"

2018. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!