Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár sérülések?

Gitár sérülések?

Figyelt kérdés
Ti el tudtátok kerülni, hogy a használat során ne sérüljön a gitárotok? Akárhogy őrizgetem őket, előbb-utóbb minden van pár karc, leverődés a fejen...csak én vagyok olyan rettentő béna, vagy elkerülhetetlen? Ha mondjuk a fejen lekopott a selyem fényű lakk javítható? Köszönöm :)
2019. jan. 2. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jóformán minden javítható, kérdés megéri-e...

Amúgy 10-ből 8 zenész mindig beleesik abba a hibába hogy műtárgyként kezeli a hangszerét...

Ezzel egy bizonyos szintig nincs is baj de elfelejtik hogy ez egy aktív használati tárgy. Megszakadhatsz akkor is lesznek rajta előbb-utóbb kisebb nagyobb karcok , leverődések stb... Egy aktív zenésznél igen nagy megpróbáltatásoknak van kitéve a hangszer... Kis buszba rengeteg cucc közé be-ki, vonatra buszra fel-le, próbán használni, otthon használni, koncerteken ugrálni vele (máraki), haverod megfogja naná hogy első dolga beverni valahova... :D Úgyhogy inkább azt mondom, hogy engedd el ezt a dolgot és fűzz emlékeket a sérülésekhez ahogy én is teszem :D

2019. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kérdést az inspirálta, hogy épp a pulzusom az egekben volt...pár hónapos martin gitár bandázás során egy ajtónak csapódott és lejött a lakk a fej egy sarkán végig, amúgy csak közelről látszik, de majdnem sírtam :D arra a helyre pont matricát is nehéz találni, eddig azzal tudtam le a hasonlókat :D
2019. jan. 2. 19:20
 3/8 Mojjo ***** válasza:

@1:

"Amúgy 10-ből 8 zenész mindig beleesik abba a hibába hogy műtárgyként kezeli a hangszerét..."


Abban a korban, amikor egyre divatosabbakna relic gitárok, amik direkt úgy néznek ki, mintha évekig napi szinten csapkodná az ember a falhoz a gitárt? :D Na meg azért (is) imádjuk a nitro lakkozást a polikhoz képest, mert az pattog, kopik, természetesen relicelődik. Szerintem a gitárosok jó része pont, hogy menőnek találja a kopásokat.

2019. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
53%
@2: Szard le :)
2019. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nekem az elektromosom még patika :D az is csapódott párszor, de nem sérült a lakk...az akusztikus bezzeg :D bár elfogadtam, ha nem csak a falon lóg előbb-utóbb sérül :D
2019. jan. 2. 21:30
 6/8 Mojjo ***** válasza:
@5: Valszeg poliuretán a festése az elektromosodnak, max poliészter. Azok nem pattognak úgy, mint a jó öreg nitró, hiába vagdosod ide-oda.
2019. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogd fel a dolgot úgy hogy ezzel a gitárod fel van avatva és kész.

Tapasztalatom szerint minél jobban próbálnánk magunk helyrehozni a sérülést annál jobban elcsesszük és akkor az már nagyon mesterkélt és csúnya is. Ne ragaszd le mert a ragasztó anyaga is sérti a lakkot. Hagyd úgy, jól van az hiszen egy qvajó hangszered van.

2019. jan. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kicsit lecsiszoltam azt a részt, így olyan kopás feelingje van, bár persze nagyon finoman szivaccsal, nem volt gyors, de így kicsit inkább antik hatása van, mint sérült :D bár mivel a festék nem jött le, csak a lakk (ha jól látom alatta az van), így is csak akkor látod, ha keresed :D mivel ezt 1-2 évtizedre vettem gyanítom lesz rajta még :D azt hiszem a Martinnál nincs feljebb :D
2019. jan. 8. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!