Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy új elektromos gitárnak...

Egy új elektromos gitárnak mennyi idő alatt kopnak el a bundjai?

Figyelt kérdés
Kb napi 3-4 óra használattal. És mikor tudom, hogy el vannak kopva? Vagy ez egyértelmű? Csak kb ra kérdezem.

2019. jan. 8. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez túl sok mindentől függ, hogy akár egy megközelítő választ lehessen rá adni.
2019. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Használattól,húr és bund anyagától,hajlításoktól,hangolástól is függ. Nekem a '77-es Stratom bundjai 30 évnyi aktív használat után is 90%-osak. Egy 20 ezres noname valaminek meg 1-2 év se kell.


Onnan tudod hogy kimarja a húr a bundot,mélyedés lesz rajta,és mivel mélyebb így a következő bundon fog zörögni a húr.


Ez gyakran új gitár vásárlását jelenti kezdő hangszernél.


Egy bundcsere alsó hangon is 40 ezer,szóval csak komolyabb daraboknál éri meg.

Egy komplett nyak pedig 20 körül kezdődik és hadd ne mondjam milyen minőségű az is.., Akkor már jobban jársz egy úgy 25-30 ezres noname valamivel.

2019. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a réz tartalma. Ha magas akkor kopik rendesen és szerintem kényelmetlen is olyan nyakon játszani ami olyan puha.
2021. jan. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, én még ilyet nem láttam ami réz. Maximum klasszikus gitáron. Egyébként nekem egy olcsóbb 100 ezer alatti squierem van, kb 8 éves, de még nem látszik a bunjain a kopás.
2021. jan. 3. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban, a klasszikus gitárokon gyakran rézből de inkább bronzból vannak a bundok ami ott nem okoz gondot hiszen a húrok nylon illetve puha rézzel vannak feltekerve.

Az elektromos gitároknál más a helyzet, ott szemrevétellel nem tudod megállapítani hiszen mind nickel alapanyagú ami acélosan fényes bármivel is ötvözik. Az olcsóbb hangszereket rézzel a drágábbakat ezüsttel. Tehát nyilvánvaló melyik olcsóbb és kopik erősebben. Azért elég vicces az hogy a gyártók ezen spórolnak hiszen egy kitűnő minőségű Dunlop bundkészlet ami 18% ezüst tízezer forint alatt meg lehet úszni és sokkal tartósabb lenne így a hangszer. Egyébként a Squiereken sem ilyen bund van, talán csak a classic vibe szériákon.

2021. márc. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!