Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy vox vt20+ erősítvel el...

Egy vox vt20+ erősítvel el lehet érni a kovetkező gitárosok hangzását?

Figyelt kérdés
Illetve halkan is szep hangja van? Egy vintage v100 gitárral. A gitárosok: Angus/Malcolm Young, Slash, Billie Joe, B.B. King, James Hetfield, Dave Grohl. Illetve az efektek rendesen szólnak? Aki tud segíteni annak köszönöm!

2019. febr. 3. 01:18
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:

Márhogy egy 50-60 ezres erősítővel, meg 150-160 ezres gitárral el lehet-e érni olyan hangot, amit vérprofi gitárosok sokmilliós felszerelésekből hoznak ki?

Szerintem erre nem kell válaszolni, tudod te is a választ :)


Ami a konkrét erősítőt illeti, pont pár napja volt alkalmam próbálni, kb 1-1,5 órán keresztül egy amerikai Fenderrel, azaz nem a gitár volt a szűk keresztmetszet. (Főleg, hogy utána egy full csöves Fender erősítővel is kipróbálhattam.) Hát finoman nem dobtam magam hanyatt tőle. Értem én, hogy előfokcsöves, meg minden, de igen halványan teljesített. Igaz, csak tiszta csatornán használtam, mindenféle effekt nélkül, így azokról nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre szerintem jobban járnál egy használt Boss Katana 50-el.

2019. febr. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:

Most megnéztem az egy szem képet, amit lőttem róla a használt beállításokkal, de nem látom jól, min állt a "modells" gomb:

[link]


Ha esetleg mégis segít...

2019. febr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ennyiből inkább Katana legyen.

A V100 jó gitár,nekem is van egy,igaz,én Gibsonra cseréltettem a hídat,húrlábat,kapcsolót és csatlakozót,Gotohra a kulcsokat,és push-pull potik vannak amivel felezhetőek a Seymour Duncan '59 és SH4 szedők,de így is bőven 300-ból megvagy és lesz egy félprofi hangszered.


Mojjo válaszát pedig azzal egészíteném ki,hogy lehet 1-1 gitáros hangzása milliókba kerül (bár Slash fanként egyszer hangszeráruházas haverral összedobtuk a teljes Slash cájgot és egy nulla azért odafért volna a végére ha megvettem volna mindent,pedig 3 gitárral és 4 fejjel 8 ládával számoltunk) de arra a világ összes pénze nem lenne elég hogy az összes felsorolt zenész nagyon eltérő hangzásait visszaadja!!



Ha más modellezős cucc is érdekel,a Peavey jött még be nekem nagyon. Van is egy eladó Nano Vypyrem,ha gondolod..


Kezdésnek bőven jó,amíg megtalálod a hangzásod,a kedvenc effekteket, és tudsz venni igazi vellanyvasútat. (Vagy komolyabb játékot,mint Fractal vagy Kemper)

2019. febr. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Vagy komolyabb játékot,mint Fractal vagy Kemper"


Hát sztem inkább errefelé halad a világ.

2019. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1 éve gitározom és majd le szeretném cserélni a Stagg gitáromaz meg a Marshall mg15 kombómat. Persze tudom hogy pontosan azt a hangzást sosem fogom visszakapni, de valami arra hasonlítót, egy olyan hangzást ami hasonlít a zenéjükre. Leginkább ők azok a gitárosok akiknek a dalaikat szoktam játszani. De akkor inkább egy katana?
2019. febr. 3. 10:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg azért az is fontos hogy társasházban lakom és a 10 wattos Marshallon is csak negyed felé egy kicsivel tekertem a hangerő potit. A voxon tetszett hogy (ha jól vettem ki) lehet szabályozni a teljesítményt. Bár igy megnéztem, es azon is van 0.5 25 50 wattos is. De akkor azokat a hangzásokat valamilyen szinten nyújtja? (Tudom egy ilyen kategóriás szettől nem kell csodát várni, de azért Mondjuk jobban lehessen rajta hangzásokat alkotni, készíteni mint a Marshallon.
2019. febr. 3. 10:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg a voxon láttam hogy van 8 csatorna és akkor (ha jól értelmeztem) mindegyikre le lehet menteni egy soundot. És a katanán ezt nem vettem eszre. A voxot is úgy gondoltam hogy mondjuk egy 6 csatornára lementek egy egy fentebb felsorolt hangzást, es a maradék kettőre pedig olyat amit én keverék ki skálázáshoz, stb. Meg az elég szimpatikus volt hogy a voxot a fejeket meg a pedálokat, nagyobb választékból tudom össze állítani.
2019. febr. 3. 10:21
 8/13 anonim ***** válasza:

#4

Ezt elismerem.

De szerintem soha nem fogja teljesen lecserélni a jó csöves cuccokat a digitális.


Még ha lassan szól is úgy mint egy csöves,a megjelenésében van valami plusz amit nem ad vissza.


Pl egy ismerősömnek is van egy balta multija,és hiába szól jól (bár az én csöves cuccom még mindig szebben muzsikál egy hajszálnyival) és 400 körül volt,akkor is egy kis valami a padlón,viszont az én angol fenevadam (Hiwatt fej-láda) már akkor tekintélyt parancsoló mikor feltoljuk a színpadra. Elég ránézni már akkor és szinte érezzük ahogy felfűtik magukat a csövek és az első hanghullám mellbevág. (És a hangindításbeli különbséget nem is kell mondanom..)


Ezzel szemben viszont a multi könnyű és egyszerű.

De amíg roadja van az embernek,nem számít :D

2019. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
@8 teljesen igazad van, színpadi körülményekről én is hasonlóképp vélekedem, de panelba egy kicsit hangos egy fej+láda. Meg hát árban sem az én anyagi helyzetemnek megfelelő.
2019. febr. 3. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Vedd a Voxot,azzal nem jársz rosszul ennyiért.
2019. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!