Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szégyenlős vagyok énekelni?

Szégyenlős vagyok énekelni?

Figyelt kérdés

Zongorázok és gitározok, és nagyon szeretnék énekelni mellé, de sajnos valahogy nagyon szégyenlős vagyok ezt illetően (pedig amúgy bármi mást illetően nem igazán az életben). Legfőképpen azt tart vissza, hogy félek, hogy nem csak hangom nincs hozzá hanem még nem is menne, félek, hogy kinevetne aki meghallana. A kedvenc számaimat is csak magamban, vagy nagyon halkan merem énekelni.

Hogy tudnám legyőzni ezt a gátlásomat? Olyan sokszor énekelnék, de nem merek, csak ha egyedül vagyok...



2019. febr. 10. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj el énektanárhoz. Ő meg fogja mondani őszintén, hogy alkalmas vagy-e rá vagy sem anélkül, hogy kinevetne. Azt meg ne vedd magadra, ha valakinek nem tetszik és ezt szóvá teszi. Ősszel megvédtem egy utcazenészt, aki nagyon szépen énekelt, de valakit ez zavart és beszólogatott neki. Elzavartam a kötözködőt. Azóta nem láttam azt az énekest, csak remélni tudom, hogy nem vette el a kedvét az eset, mert amúgy szívesen hallgatnám még. A sztároknak is rengetegen beszólnak. Ezt meg kell tanulnod legyőzni és felvállalni magad. Sokaknak tetszeni fog a hangod még ha az nem is tökéletes, nekem elhiheted. De egy jó tanár csodákra képes.
2019. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Nincs semmi veszteni valód. Én is mikor erre rájöttem, szárnyakat kaptam. Ha olyat teszel, amit tényleg úgy érzed, hogy meg kell tenned, és nem látsz semmi ellenérvet a félelmen kívül, akkor tedd meg. Ha pedig olyat tettél, ami nem sült el jól, visszavárunk egy újabb megválaszolandó kérdéssel. Minden jót neked, kedves!
2019. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor gyakorolsz, akkor tegyél magad elé egy mikrofont erősítővel és énekeld a dalt. Először nem fontos, hogy legyen hangerő az erősítőn, csak énekelj, - itt az a lényeg, hogy a tudatát megtanuld feldolgozni annak, hogy nem csak magadnak énekelsz. Később ugyanez a forgatókönyv azzal a különbséggel, hogy "megtűrsz magad mellett" - a próbahelységben egy, maximum három hallgatót. Ezután tegyél időközönként egy pici hangot az erősítőre úgy, hogy a közeledben legyen hallgatóként egy kisebb csoport. Ezután állandósulhat az erősítőre tett hangerő, - de nem a falbontásból lesznek a leghatásosabb előadások. Később növelheted a hangerőt és a létszámot. Ezután még az lesz nagy próbatétel, amikor 50 - 100 ember előtt kell először énekelni és játszani, de ha behunyod a szemed, átadod magad a zenének és utóbb meghallod az élő zene varázsára reagáló emberek megnyilvánulásait, akkor már azt a pillanatot élheted meg, ami átlendít a gátlásaidon, mert a megerősítés erőt, magabiztosságot ad. A 15 - 20. fellépés után már lámpalázad sem biztos, hogy lesz.
2019. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!