Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az Epiphone...

Mi a véleményetek az Epiphone Humbuckerekről? /konkrétan 57CH (g), vagy a Les Paul standard pickupok/

Figyelt kérdés

Sosem próbálgattam Humbucker-eket, 30-éve stratocasteren játszom. Persze néha kerül kezembe Les Paul, vagy SG, de azok komolyabb kategóriából...

Most építgetésekből maradt strat nyak-testből összeraktam egy gitárt, és azt találtam ki, hogy rakok bele humbikat. Sok pénzt nem akarok rá szánni, olcsóbb pickupokat pedig a fentebbiek közül találtam. Blues, rock célra használnám itthoni hülyülésre.

Persze gondolom nem nagy eresztés lehet ilyen áron, de mégis, mi a véleményetek róluk.

/az ilyen hulladék stb. jelzőket ne mááá légyszi?!/



2019. febr. 24. 12:33
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Az 57CH-ról tudok nyilatkozni. Alapvetően _szerintem_ nem annyira rossz, mint a híre (az ezzel szerelt Epiknél kb mindenki azt javasolja, hogy az első dolog a hangszedőcsere legyen), és bluesra, classic rockra pont elmegy. Ha rock alatt nagy zúzást értesz, abban annyira nem lesz partner. Illetve a legnagyobb bajuk ezeknek a habgszedőknek, hogy nagyon fedett a hangjuk, még humbuckerhez képest is. Egyszerűen hiányoznak a magasak, mintha a Grincs a karácsony helyett a magas hangokat lopta volna el. Ez stratocasterek után elég sokkoló lehet. És nem segít a dolgon az sem, ha 500K-s, vagy akár 1M-es potikkal társítod.

Bluesra, ahogy írtam is, szerintem rendben van ez a hangkarakter, de lehet, stratok után inkább más humbuckereket lenne érdemes nézni.

2019. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


"stratok után inkább más humbuckereket lenne érdemes nézni."


És Te mit javasolnál hasonló árfekvésben, árkategóriában mit nézegessek? Azért kérdeztem ezeket a tipusokat, mert ezekből találni könnyen itthon, és az ebay-en is, de Vevő vagyok minden jó ötletre. :)


Igen, blues, és szolíd rock, semmi zúzós.

2019. febr. 24. 15:50
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Jó kérdés. Ha egy kis pénzt még rá tudsz dobni, egy Epiphone ProBucker szett szerintem a megcélzott zenei stílusokhoz nagyon jól passzol.

Egyébként az új, Player szériás Fender Telecastereknek van dupla humbuckeres verziója, szerintem azok baromira zseniálisan jók, és nem hiszem, hogy ha valaki lecseréli őket, akkor egy vagyonért árulja, de sajnos most nem láttam sehol eladót :/ Esetleg érdemes keresni, hátha...

2019. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Néztem a neten a probuckereket, az ebay-en vannak elérhető áron.

Nézegettem még a V100-ban lévő Wilkinsont, illetve a Samick AV7-ben lévő Duncan Design-t is. Itthon most egyik sincs, de az ebay-en előfordul hasonló árban. Persze "bontottak"....

2019. febr. 25. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!