Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes roll up zongorát venni?

Érdemes roll up zongorát venni?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő zongorista vagyok még. Nem is célom, hogy profi művész legyen belőlem, de hobbi szinten nagyon letud kötni ez a hangszer. Szeretnék venni magamnak zongorát, csak tanácstalan vagyok, hogy milyet vegyek. Láttam videókat erről a roll up zongoráról, de nem voltam teljesen meggyőzve, mert valamelyik példány úgy szólt, mint egy olcsó búcsús játék. Viszont olyan szempontból praktikus lenne, hogy mivel sokat utazom, könnyű lenne cipelni. Érdekelne van vagy volt-e valakinek ilyen zongorája és mennyire ajánlanátok, milyen tapasztalataitok vannak vele. Van olyan, ami visszaadja egy igazi zongora hangját? Vagy inkább mondjak le róla?

2019. márc. 3. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nem. Nem dinamikusak, és ez még a kisebb probléma. A zongoráknak, pianínóknak igen sajátos billentyűzetük van, az ilyen összahajtható cuccoknak meg gyakorlatilag nincs billentyűzetük, soha a büdös életben nem fogod rajtuk megtanulni a helyes technikát, maximum a hangok helyét. Nyilván jobb egy ilyen, mint a semmi, de ha kicsit is komolyan gondolod a dolgot, akkor legalább egy olcsóbb kategóriás kalapácsmechanikás digitális zongorára be kellene nevezned, és az még mindig távol áll egy akusztikus hangszertől.

Persze nem mindenki engedheti meg magának, ez esetben a te megoldásod is jobb mint a semmi, mint mondtam.

Én is egy nem dinamikus szintetizátoron kezdtem zongorázni. A dinamikát, meg a billentést nem is tanultam rendesen meg, amíg nem lett egy jó kis pianínóm. Viszont ez volt, és imádtam zenélni tanulni, és imádtam azt a hangszert is, mert kötődtem hozzá, ezért tudtam fejlődni, mégha nem is olyan gyorsan. Ettől függetlenül ha van rá pénzed, helyed, motivációd, mindenképpen normális hangszert vegyél.

2019. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ahogy fent is említettem nem célom a véresen komoly profi zongorázás. Tényleg csak hobbi szinten érdekel engem. Elsősorban az utazások miatt tetszett meg nekem ez roll up, nekem elég lenne az is ha olyan hangot ad ki, mint egy zongora, ennél nagyobb igényeim nincsenek.
2019. márc. 3. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem is kell véresen komolyan venni, de hobbisznten sem előnyös a megoldásod. A roll up zongorák játékok. Mintha focizni akarnál tanulni egy lukas teniszlabdával.


[link]


Ez a legolcsóbb megoldás, amit még ajánlani tudok. Ez mégcsak nem is kalapácsmechanikás, de legalább dinamikus, elfogadható hangzása van, és elég kicsi, könnyű kb 4-5 kg, tehát hordozható. Ha nem csak játszadozni akarsz meg süss fel napot elpötyögni egy kézzel, akkor ez alá nem érdemes menni. Te kérdezted, hogy érdemes-e roll up zongorát venni, én csak válaszoltam a legjobb tudásom szerint. Persze beszerezhetsz egy olyat, mint többször írtam jobb mint a semmi, de ne legyenek illúzióid, hogy azon élvezhetően lehet zongorázni tanulni illetve zenélni.

2019. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!