Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitáron tanulni?

Elektromos gitáron tanulni?

Figyelt kérdés

Nehéz egyedül megtanulni?

És még bármilyen tapasztalatokat is szívesen olvasnék.



2019. márc. 12. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
kemény munka de megéri
2019. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyenek stílusú zenét akarsz legfőképpen tanulni. Például ha elég neked a pop vagy a Pop-punk (blink 182, Green Day, Sum 41,...) akkor nagyon könnyű dolgod van, mert ebben a stílusban könnyűek ritmizalasok, a szolók és kíséretek. Én ebben kezdtem 13 evesen, egy fél év alatt olyan szintre jutottam, hogy már bármelyik ilyen stílusú zenét megtanultam pár óra alatt és zúztam ezerrel (ami a mostani fejemmel sztem nem nagy szám, de mindegy).


20 éves koromban kezdtem unni ezeket a zenéket és belementem a jazz világába (ami oda is ragasztott máig). Na, akkor jöttem rá, hogy amit eddig tudok gitározásról az kb. 0, olyan érzés volt teljesen mintha újra gitározni kezdtem volna tanulni (ami igaz is volt).


Tehát röviden a válaszom: a stílusod, a fanatizmusod (ebbe beletartozik a gyakorlással eltöltött idő) és a zenéi érzéked függvénye, hogy mennyire lesz nehéz meg tanulnod gitározni.

2019. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:

Igazából a kettes válaszadó kb mindent leírt :)

Amúgy ha érdekel a zene, és szeretnéd csinálni, megtanulod, tökmindegy milyen nehéz.

2019. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Csak az a gondom,hogy tinédzser vagyok és kb. egy éve hallgatok rock bandákat komolyabban,és nem tudom,hogy mindig szeretni fogom e és megéri e akkor vesződni,de szerintem bele vágok.Legalabb értek majd valamihez.Alapokat valamennyire tudom,mivel eddig fuvoláztam,csak az nem volt nekem való,így abba hagytam.De ezáltal tudok kottát olvasni és a hangok sorrendjét,stb.

2019. márc. 13. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyedül tanulok elektromos gitáron, és punk rockot játszottam de meg mondom őszintén 3 hónap után meg untam, nem is használtam a gitárt (tabot olvasni sem tudtam) aztán hallgattam a Guns N Roses - knockin on heavens door című számát és mondtam bakker milyen jó lenne eljátszani az intróját (az ugye felbontott játék) és rájöttem hogy sokkal élvezetesebb ha van a zenében amit játszok egy kis felbontott játék, szóló, ez-az minthogy 4-5 akkordot ismételgessek más más sorrendben. Nem mondom hogy könnyű egyedül tanulni, mert tényleg nagyon nehéz de ha rendesen oda figyelsz az oktató videókra, tabokra (de én inkább hallás után szeretek számokat játszani) akkor valamivel könnyebb dolgod lesz :)
2019. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a standard jó gyakorlásnak. :)

2019. márc. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!