Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan, és melyik oldalon...

Hogyan, és melyik oldalon tanuljak meg otthon, egyedül gitározni?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna elkezdeni gitározni, de valahogy ez sosem jött össze, akarhányszor jelentkeztem tanárhoz. Gitárom van, de semmit, szó szerint semmit nem tudok róluk. El tudok játszani egy 30mp-es kis magyar dalocskát, egy youtube videóból lestem ki hogy kell. Pl. Mik azok az akkordok? Hány kulonfele akkord van? Minden dalhoz kulonbozo akkordok vannak, vagy ugyan azok, csak más sorrendbe? Elnezest ha nagyon hülyének látszom, de légyszives a negatívok lapozzanak tovább. Illetve neten melyik oldalról érdemes elkezdeni tanulni? A Tabot hogy kell leolvasni?

2019. márc. 27. 20:09
 1/5 Mojjo ***** válasza:
Mennyire tudsz jól angolul? (Ez fontos ahhoz, hogy tudjuk, milyen oldalakat ajánlhatunk :) )
2019. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Swiftlessons

Ha megy az angol, ha nem akkor erősen ajánlom, hogy tanulj meg, nem csak a gitározás miatt. Sajnos magyar gitáros oldalt nem tudok, eddig mind gagyi volt amit láttam:/

2019. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl. szerintem ez nem egy rossz oldal és magyar, bár a leckéket nem néztem. Amit kérdeztél arra adnak választ. [link]

Előtte be kell hangolnod a gitárt, ezt is beírod a keresőbe biztos gyorsan találsz neked megfelelő videót róla.

Az alap akkordok (amik mellett nincsenek számok, keresztek, fura izék) nagyrészt abból állnak hogy 3 helyen szorongatod a húrokat, és fentről lefelé egyszerre pengetve lereszeled a másik kezeden lévő hüvelykujjadat. Nem mindig kell az összes húrt pengetni, de ez az elején nem lényeg, mert egy tiszta hangot sem fogsz tudni azonnal kierőszakolni a gitárból, de megéri próbálgatni. Ha elkezded mondjuk a C, D, E, A legkönyebb akkordokat begyakorolni, akkor esélyes vagy találni párszáz dalt amit el tudsz játszani. Vagy tizet, annyit tuti. A többire úgy is rájössz menet közben és aztán már célirányosan keresgélhetsz hogy merre tovább.

2019. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Waff ***** válasza:

Jó még a Justinguitar is, amit a youtubeon találsz meg, jól felépített, és teljesen ingyenes. Minimális angol tudás nem árt, de nagyjából le lehet lesni is a videóin hogy mit és hogy kell csinálni.

Magyar nyelven én is a "gitártanfolyam.hu"-t mondanám, esetleg még van az a "gitároznijó" oldal is ami pár alapdolgot elmagyaráz.

2019. márc. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Sajnos angolul egy kicsit sem tudok :/
2019. márc. 29. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!