Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kpopperek! Mi a véleményetek...

Kpopperek! Mi a véleményetek erről? Szerintetek “fake fan”?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam régebben felhívott, hogy tudnék-e ajánlani neki néhány jó kpop előadót és dalt mivel nagyon megtetszett neki a műfaj. Én kicsit meglepődve (mivel régebben a földbe taposta a kpopot) ajánlottam neki pár előadót. Ezek között volt a Bangtan Boys (BTS) is. Másnap már úgy állította, hogy ő bizony egy hatalmas kpop fan. Gondoltam oké, végre lesz egy társam stb. de mikor megkérdeztem a véleményét alap dolgokról pl. ki a biasod az Exo-ból még azt sem tudta, hogy van olyan fiúegyüttes. Na ez volt egy hete. Mostanában inkább csak A.R.M.Y.-nak mondja magát (de nagyon) viszont aligha meg tudja különböztetni a tagokat. Mikor beszélgetünk zenehallgatásról, akkor mindig megjegyzi hogy ő tegnap hallgatta a Fake Love-ot meg a DNA-t. Ezzel nem lenne baj, de ha szóba hozom egyik régebbi/nem annyira ismertebb számukat (No more dream, Spring day stb) akkor rögtön csönd lesz, mivel fogalma sincs róla. Tudom, hogy még “új” A.R.M.Y. és a többi, és a többi de olyan alapinformációkat mint mikor született Jeon Jungkook illetve mikor debütált ak tudnia kéne. Főleg, hogy én lassan fél éve (tudom ez még nem sok idő, vannak nálam sokkal “idősebb” rajongók is de biztosan állíthatom hogy igenis tájékozott vagyok a kpop terén) imádom a kpopot, ő meg pár napja villog a tudásával hogy mennyivel többet tud nálam, viszont élesben (mint már említettem) semmit sem tud.

Szerintem ő csak egy “fake fan”, bármennyire rossz is kimondani (jelen esetben leírni) ezt. Nem tudom, hogy hogyan mondhatnám el neki hogy ezt abba kéne hagynia, vagy változtatni a hozzáállásán. Azt sem tudom, ha elmondom és rosszul sül el mi lesz a barátságunkkal. Ha ilyen személyisége van hogyan fogja kezelni ha elmondom? Most ezek a kérdések kavarognak bennem, és nagyon örülnék ha valaki rendet tenne a gondolataim között. Minden értelmes és hasznos választ nagyon köszönök, mivel szükségem lenne rá.


~ egy lány



2019. ápr. 8. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Unokatesóm december 25-én látta a szobámban a Sugás poszteremet, rá 5 napra óriási ARMY-nak vallotta magát, január 1-én már szerencsétlen Jungkook rajongója lett, de olyan szinten, hogy fájt látni. Kedvencem a körbeszívecskézett, "my senpai" felirattal ellátott kép volt, azt hittem, lefejelem a falat. Erre nem sokkal később leírta a "kedvenc számát" aka a SWEET BLOOD AND TEARS-t. Mondjuk azóta ismer pár számot tőlük, de tulajdonképp szóba se jött köztünk a dolog, ezt a kissé nagyon kínos bakiját megemlítettem neki, de ennyi. Tudom, ez nem pont olyan, mint a te sztorid, de nekem kvázi belefájdult a fejem.

Ha nagyon nem akarod megmondani neki, akkor mutogass számokat, videókat, esetleg beszélj róluk, hátha ráragad valami. De csak nem sértődik meg...

(bocsi amúgy, hogy nem volt relevancia a válaszomban, de látod, vannak még hasonló esetek - mellesleg uncsitesóm azóta már inkább világi nagy anime-fan, de ez más téma)

2019. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a lényeg, hogy tetszik neki a zene, nem? Most minek kell rásütni olyan jelzőket, hogy "fake fan" csak azért mert nem tudja pl. Jungkook szülinapját? Én se tudom csomó kedvencemét. Csomó banda van, akiknek szívesen hallgatom a dalait, de a tagok nevét mégsem sikerült megjegyeznem. Na és? Nem értem, minek kell még adott zenei szubkultúrán belül is egymást taposni. Bocsi, de az, hogy te azt is tudod, hogy xy idol milyen színű zoknit szokott hordani, totál lényegtelen. Ne ítélkezz mások felett, inkább vezesd be az illetőt jobban a kpop világába, mutass neki más előadókat és csapatokat.

Remélem nem bántottalak meg, csak nem értem, amikor egyes emberek különbnek érzik magukat, csak mert régebb óta rajong egy zenei stílusért, aki meg csak épp most csöppent bele, az rögtön divatrocker, divatkpopper, stb...

Nyugi, kicsit be van zsongva a csaj, lehet nem kéne még azt mondania, mekkora kpop fan, de neked meg nem kéne megítélned, és felsőbbrendűnek érezned magad. :)

2019. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok ugyan k-popper, de szerintem ezen kérdés megválaszolásához nem is kell annak lenni, ugyanis az egész "pózer"/"fake fan"-problémakör szinte minden nagyobb szubkultúrában fennáll, és mindegyikben ugyanúgy hülyeség. Az ember élete nagyobb részében szinte állandó, hogy egyfolytában terhelve van mindenféle elvárásokkal (időnként értelmetlenekkel), amiknek meg kell felelni, ezen felül mindenki tapasztalt már lenézést, rosszindulatot, hierarchikus rendszerekben való folytonos alárendeltséget, miegymást, ezek után azt hinnénk, hogy amikor olyan hobbi-dolgokra kerül a sor, mint a zenehallgatás, akkor senkinek eszébe se jut ezt a fajta idióta versengést, katonai szigort, meg a formalizmust átültetni az adott hobbira alapuló kis világába, de megdöbbentően sokan teszik ezt mégis.

Ha nagyon őszinte és nyers akarnék lenni, akkor a legtöbb problémára, amit felhoztál a haverinád kapcsán, válaszolhatnám azt, hogy "Kit érdekel? Kit érdekel, hogy mikor jött ki egy album? Kit érdekel, hogy ki néz ki a legjobban egy bandában? Kit érdekel, hogy mikor született egy zenész? És ki a francot érdekel, hogy valaki mindezt tudja-e, vagy nem? Kit érdekeeel???" - de úgy érzem, hogy ez nem segítene rajtad, úgyhogy megpróbálom diplomatikusabban összeszedni...

A zenehallgatás lényegében egy dologról szól: a zene élvezetéről. Minden más már vagy kontextus, vagy szemantika. A zenetörténet, zenészek életrajza, meg ilyenek, tud marhára érdekes lenni, engem is sok előadó, meg műfaj kapcsán érdekel az ilyesmi, de ne csináljunk már úgy, mintha ennek lenne köze ahhoz, hogy valaki élvez(het)-e valamit vagy nem. Van olyan haverom, aki konkrétan zenekar neveket, meg számcímeket se nagyon szokott megjegyezni, nem hogy egyéb háttérinfókat, de attól még nem hiszem, hogy kevésbé élvezné magát a zenét. Nem rossz, ha van valakinek lexikális tudása az általa kedvelt zenékről, de szerintem az az alap, hogy az ember annak akkor jár utána, mikor már tisztázódott benne, hogy tetszik neki, amit hall (tehát már, mondhatni, rajongó).

Pont ezért nem is értem, hogy miért érzik úgy egyesek, hogy ilyen mindenféle mondvacsinált kvótákat kell másoknak teljesíteniük ahhoz, hogy "igazi" rajongók legyenek. Mi értelme erre szabályokat hozni? A k-pop egy zenei műfaj, ha valakinek alapvetően bejönnek a műfaj stílusjegyei, és tetszik neki legalább egy része annak, amit ismer belőle, akkor az mitől kisebb rajongó annál, mint akiről ugyanez mondható el, csak kilóra több zenével, meg ismerettel? Az ilyen önkényes határhúzogatásokban az a legjobb, hogy kb. bárki dönthet úgy, hogy mindenkit "fake fan"-nek titulál saját magán kívül. Ha most jönne valaki, aki már négy éve k-poppot hallgat és tízszer annyi előadót ismer mint te, és azt mondaná, hogy szerinte te se nevezheted magad k-poppernek, akkor mit szólnál? Gondolom nem értenél vele egyet. De gondolj bele, mennyivel lenne neki kevesebb érve ellened, mint neked a barátnőd ellen?

Meg alapból, milyen dolog már ez, hogy egy hozzád közel álló ember elkezd belefolyni egy olyan érdeklődési körbe, ami számodra fontos, és erre az a természetes reakciód, hogy mindenféle tudásfelmérő kérdéseket szegezel neki? Ez szörnyen ellenszenves, toxikus hozzáállás. Meg úgy ezt a kérdést ámblokk ezekkel a jelzőkkel tudnám illetni. Úgy csinálsz, mintha a haverináddal lenne valami gond, míg nekem inkább a te viselkedésed, meg hozzáállásod tűnik egészségtelennek. Ha az a gondod, hogy úgy érzed, hogy ez a műfaj sok olyan jó dolgot tartogat, amiből a barátnőd jelenleg kimarad, akkor a megleckéztetésére fordított energiát inkább fordíthatnád arra, hogy mutatsz, meg mesélsz neki még dolgokat. Én is vezettem be már barátaimat számukra ismeretlen műfajokba, és tök izgalmas volt az a része, ahogy ők is véleményt alkottak azokról a dolgokról, amik hozzám már közel álltak, majd megindultak a saját útjukon, kialakult a saját ízlésük, majd végül elkezdtek ők olyan dolgokat mutatni az adott stílusból, amit én nem ismertem még. Szerintem haverok közt ilyennek kéne lennie a zene iránt közös rajongásnak, nem pedig olyannak, hogy őszintétlenséggel vádolod a másikat rögtön a legelején.

2019. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Öhm...akartam írni, de a #3-as után már enyhén fölöslegesnek érzem. :D


Csak úgy hozzáteszem, adaléknak, hogy...hogy...basszus...kevés vagyok. Csomó zenetörténetet meghatározó dolgot tudok fontos előadókról, de a szülinapjukat nem, a rohadt életbe. Pedig az krRvAa fOnToSs!!4 De gáz, hogy nem tudom, melyik nap született Dzsonlenon.


~egy ember

2019. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is húzom sokáig: Baromság.
2019. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azt jelenti,hogy fake fan. Alapjáraton a kérdésed is nevetséges.A barátod még teljesen új ebben a témában,érthető,hogy még nem tud olyan sokat a bandáról.

Én már jó ideje ARMY vagyok,és még mai napig van olyan,hogy találok az egyik régebbi albumból egy számot amit még nem hallottam.Csomó daluk van a fiúknak,néhány nap alatt nem lehet mindent magadba szívni,főleg ha egy 2013-ban debütált bandáról beszélünk,azóta már annyi minden történt.Ahelyett,hogy ilyen nagy problémáid lennének inkább beszélgethetnél vele erről,mesélj neki róla stb...

2019. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Leírtak előttem mindent, csupán annyival egészíteném még ki, hogy akkor se akadj ki rá, ha több bandára nem lesz kíváncsi a BTS-en kívül. Tök természetes reakció, hogy amint belecsöppensz egy újfajta érdeklődési körbe, az általad hallott első banda/ olvasott könyv/ látott film vagy sorozat lesz számodra az ultimate etalon. Sokkal később nyitnak többnyire az emberek mások felé, akár több év is eltelhet így. De ha esetleg nem így történne, az sem baj, mert ez az ő döntése és az ő füle, neked pedig nincs jogod emiatt elítélni. Attól még szeretheti a kpop műfajt, hogy csak egy banda érdekli.
2019. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kedvem végigolvasni. De őszintén, számít ez? Valaki attól igazi kpop fan hogy ismeri az összes banda tagját, születési dátumát, kedvenc ételeit stb stb? Nem hinném. Komolyan téged ez érdekel? Mindenki annak azt hallgat és annak gondolja magát akinek csak akatja. Hjajj ha csak ennyi bajom lenne az életbe, na majd felnőssz te is
2019. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
*mindenki azt hallgat. Előző vagyok
2019. ápr. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Fuhh, de idegesítő vagy, már bocsi. De ha csak pár napja szereti a BTS-t, miért elvárt, hogy rögtön mindent tudjon róluk? Szerintem a te hozzáállásodon kéne változtatni.
2019. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!