Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak itt olyan gitárosok...

Vannak itt olyan gitárosok akiknek hasonló problémájuk van a hevederrel?

Figyelt kérdés
Az lenne a gond hogy mostanáig nem igazán használtam hevedert hanem inkább csak ülve gitároztam. Mostanság megpróbáltam hevederrel játszani de az valami szörnyű élmény volt. Nem látok rá rendesen a fogólapra de ez még csak a kissebbik probléma. Másképp áll a kezem a gitárhoz. A bal kezem csuklóját is jobban behajtva kell tartani, a jobb alkarom is más szögben éri a testet és ezért a pengetés is egy rémálom. Mivel nem a lábamon pihen a gitár ezért az is zavar hogy nincs ami fixen tartsa. Nem vagyok kezdő, több mint 10 éve játszom de hevederrel kb. olyan mintha csak pár hónapja vettem volna először kézbe. Van erre valami megoldás? Kezdjek el hevederrel gyakorolni aztán majd csak megszokom? Eddig nem volt rá szükségem de lehet hogy kellesz.

2019. ápr. 12. 08:11
1 2
 1/14 Waff ***** válasza:

Igen, ismerős :)

Az állva történő gitározás egy teljesen más világ mint ülve...ahogy te is írtad, minden másként áll. Előlröl kell kezdeni mindent, rá kell állnia az agyadnak az új pozíciók megszokására. Én (habár kezdő vagyok és ülve sem tudok, nem hogy állva...) azt alkalmaztam hogy állva is elketdtem gyakorolni és egy idő utan hozzászokik az ember. Az akkordozás az ment állva is egyből, de azon kívül semmi...

Szóval gyakorlás :)

2019. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én magasra állítom a hevedert, ha szólózni kell. Jimmy Hendrix is magasan hordta. :D

Nekem inkább a vállam miatt volt kényelmetlen, fájt az elején, mivel sovány vagyok es csontos a vállam, de hozzá szoktam, már észre se veszem.

2019. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
73%

Külön meg kell tanulni állva játszani.

Guthrie-nak volt erről egy jó gondolata egyszer, hogy rengeteg elképesztő szoba gitáros van, akik a legtechnikásabb számokat is könnyedén eljátsszák... Ülve. A szobában.

De ha színpadra kéne állniuk, amiről a rock zenélés valóban szól, akkor teljesen meg lennének szeppenve és nem tudnák eljátszani a legegyszerűbb dolgokat sem.

Szóval a Youtube szobagitáros egy nagyon eltorzított képet ad a valódi zenélésről.

2019. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
68%

@3: ???


Vannak jópáran, akik a színpadon is ülve zenélnek, és vannak jópáran, akik otthon a kamera előtt a youtubenak is állva játszanak. Ennek a világon semmi köze ahhoz, hogy valaki színpadi zenész, vagy youtuber, sokkal inkább a játszott zene műfaja, illetve egyéni preferenciák határozzák meg.

2019. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Tévedsz, már megint.
2019. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Mojjo ***** válasza:

@5: Márhogy én? Akkor te valószínűleg egy párhuzamos világegyetemből jöttél. Ebben a mi kis világunkban bizonyos műfajoknál kizárólagos az ülve zenélés a színpadon (klasszikus gitár), vagy legalábbis baromi gyakori (jazz), egyes műfajoknál nagyon ritka és max egy-két számhoz ül le a gitáros, de leginkább annyihoz sem (rock/metál). Műfajfüggő. Érdemes körülnézned ebben a világban is, érdekes.

Neten meg szintén pont elég youtube-gitárost találhatsz, aki állva játszik - ha érdekel a mi valóságunk, az sem vitatéma.


Búcsúzóul:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

2019. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jó olvasni hogy nem csak én vagyok ezzel így :D viszont tényleg elég kellemetlen. Én inkább a rock, metal, punk vonalon mozgok és hozzátartozik valahogy az öszképhez a leengedett gitár. Elég magas vagyok, hosszúak a karjaim de nagyon természetellenesnek és élvezhetetlennek tűnik így ez az egész.
2019. ápr. 13. 15:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy csak rockhoz kéne... Hát gyakorolni kell, 1 hónap alatt hozzá lehet szokni szerintem.
2019. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Waff ***** válasza:
100%
Ha nem is egy hónap, de néhány hónap után meg lehet szokni. Amúgy 10 év gitározás után már bőven nem kellene nézni a fogólapot...
2019. ápr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sokáig én is csak ülve játszottam és amikor vizsgakoncertem volt, elég fura volt, de csak kicsit volt nehezebb, nem olyan nagy dolog, aki ülve tud, annak állva is menni fog, bár természetesen nem árt egy kicsit gyakorolni, ha valaki állva bénázik, senki sem tartja vissza.
2019. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!