Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van azért más is, aki nem...

Van azért más is, aki nem falja a retrózenét?

Figyelt kérdés
Néha kezdem már csudabogárnak érezni magamat, mert szinte illetlen dolog nem szeretni a retró-t. Mintha kötelező lenne szeretni és szégyen nem csípni. Engem nem zavar, ha valaki szereti, de az a baj, hogy sokan olyan felsőbbrendű dolognak tartják és a modernebb dolgokat lefitymázzák. (Én jól elvagyok a minimal techno-van és a house-szal)

2019. ápr. 12. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak te vagy egy ilyen különleges hópihe..
2019. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:
88%

Jó a meglátásod, én sem falom a retrózenét. Csupán hallgatom.


Azért arra figyelj máskor, hogy a fitymálják és a fitymázzák, között van egy "árnyalatnyi " különbség. :D

2019. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen mindegy, hogy mikori a zene, a lényeg, hogy jó-e, vagy nem. Én gyakorlatilag 2005 óta 2-3 számot tudnék nagy nehezen összekaparni, amire nagy nehezen azt mondom, hogy oké, ez azért nem annyira rossz... Közben pedig élvezettel kutakodok a '60-as, '70-es, '80-as évek zenéi közt, és még mindig rengeteg kincset fedezek fel, pedig sokszor azt hiszem, hogy már mindent hallottam... A jó zenéket már megírták, újat nem nagyon lehet már produkálni, vagy ha igen, az olyan is. Egy újszülöttnek minden új, de az talán mégsem véletlen, hogy csak a régebbiek közt tudok értékelhetőt találni.

Engem sem zavar, ha neked a techno és a house jön be, legfeljebb megmosolyoglak... :)

2019. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

RETRO DISCO:

fellépők: DJ HUDÁK, DJ PEPE, DJ LOTTERS, DJ JOVANOTTI

R&b latin pop esetleg egy közös alvás?

PÉNTEKI NYITVATARTÁS: 20:00-05:00

SZOMBATI NYITVATARTÁS: 20:00-05:30

gyorsan kerestem pár bulit még, a belépők mind 3000 alatt, de inkább elővételesen az 1300as kategória a nyerő, tehát bemész és boldog boldogtalan piaszagú hamis éneklése közepette eltelik a kis 9 órád amiben az általam teljesen ismeretlen, de biztosan nagyon tehetséges tű hegyes mixtechnikával rendelkező DJ DJ DJ DJ bedobta a Neotont pár szuper egyedi hozzáadott effekttel. Bár tény, hogy 3-4 perces alkotásokból nehéz lehet összevágni egy órát.


techno

péntek 23:59–9:00

szombat 23:59–24:00


számomra érthetetlen, hogy mit lehet szeretni azokban a retro muzsikákban, legtöbbször tényleg nagyon jók a dallamok, de a szöveg, nálam nem működik. Aki szerinted "felsőbbrendűnek" érzi magát a retrotól, az még életébe sosem próbált meghallgatni egy techno/trance számot, nem ismeri a felépítését és a hangulatát sem, nem is akar nyitni felé, jól érzi magát a kis világában. Haver egyszer tolt egy bulit, azóta vallatni lehet a régi zenéivel. (egyszerűen nem tudják mi az a trance míg nem járják végig a termeket, vagy hallgatnak végig 20 óra anyagot a youtuberól különböző előadóktól, hogy kiválasszák azt amelyik tetszik nekik... a modern technorol pedig sosem hallottak)

és nem a régiséggel van problémám lásd 1972

Terry Riley https://www.youtube.com/watch?v=HCcvQ-QeJUs


aki egyszer találkozik egy ilyen díszítéssel:)

https://www.youtube.com/watch?v=fBT0Gm6kYUE&t=1002s

2019. ápr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én retrofan vagyok. De szeretek sok 90'-es, 00'-es évekbeli zenét is. Néhány mostanit is, de abból sokkal kevesebbet, mint régebbit. És amit szeretek, azoknak a nagy részét sem annyira, mint a régieket.

A techno zenét megmondom őszintén, nem ismerem annyira, de eléggé fejfájdító, így nem is bírom hallgatni különösebben.

Hát én nem érzem magam felsőbbrendűnek emiatt, nem szólok le senkit, ki milyen zenét hallgat, mindenki azt hallgat, amit akar. Nem is érdekel különösebben, ha nem akarják rám erőltetni a saját ízlésüket.

Azt sem nézem le, aki ezt hallgatja, de azt tényleg nem értem, hogy lehet pl. ilyesmit hallgatni, mint pl. Dorina Buli bulija vagy a Ketten Budapesten. Arra már tényleg azt mondom, hogy nem zene.

Egyébként Kérdező, megkérdezhetem, kiknél tapasztaltál ilyet, hogy felsőrendűnek tartják magukat emiatt?

2019. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szokás mondani:A legtöbb hangjegy a zenefüzedbe már benne van:Tehát a legtöbb zenei variáció már létrejött,rengeteg olyan szám van ,amit mai napig ócskábbnál ócskább együttesek feldolgoznak és megszégyenítik,sőt olyan is előfordul,hogy azonos névvel teszik ezt és ha rákeresel tudatlanul meghallgatod és rámondod.Ez mi a retek? De persze sokszor van olyan is ,hogy egy alapjáraton kiváló ,vagy normálnak mondhatót kiválóra ,sőt legendásra dolgoznak fel,de az biztos,hogy régi zenék között több a változatosság,ezért nem is véletlen az,hogy sokan istenítik,ma már könnyebb két hasonló új zenét találni bőven,mint rég.Arról már nem is beszélve,hogy olyan korban élünk,ahol van olyan zenei irányzat ,hogy Trash,vagyis szemét? Ez mindent elmond. :D
2019. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!