Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a varázsuk a Harry Potter-k...

Mi a varázsuk a Harry Potter-könyveknek? Miért falja őket olyan sok felnőtt is, nemcsak gyerek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Mert ez a történet visszarepít a gyerekkorba. Pompásan szórakoztam felnőtt fejjel olvasás közben. Ott voltam Roxfordban 7 köteten át...
2014. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert egy borzasztó alaposan felépített világban játszódik, szerethető, de nem sablon karakterek vannak benne és mert csak. :D gondolom te nem olvastad...
2014. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert rendkívül összetett a benne ábrázolt világ, vannak hibái, de ezek csak többszöri olvasásnál fognak feltűnni, vagy még akkor sem... de összetettségében vetekszik a gyűrűk urával, mégis egy klasszisokkal könnyebb olvasmány, és ritka az amikor egy könnyű olvasmány ennyire összetett és szórakoztató.
2014. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 cathilina ***** válasza:
0%
Na jó, én tényleg nem akarom sértegetni a Harry Pottert, de azért azt állítani, hogy a mitológia kidolgozottsága Tolkiennal vetekszik elég vastag. Olyan lyukak és következetlenségek vannak benne néhol, amilyet ritkán látni. Ettől függetlenül kifejezetten szórakoztató és olvasmányos, ráadásul órákon át lehet vitatkozni róla.
2014. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
lyukak és kidolgozatlanságok Tolkien-ben is vannak bőven.
2014. aug. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 cathilina ***** válasza:
Nos, ha elolvasod a HoME-ot, ott már jóval kevesebb akad.
2014. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Meg persze ha örökké él, azokat is javította volna. (Már ha helyette nem dolgozza ki az összes létező nyelvének a részletes nyelvtanát, és mellékel hozzájuk egy minimum Webster méretű szótárat.)

A mese, a csoda iránti vágy (amiért népszerű a fanatsy), meg mert szórakoztató. Alapvető és néha kissé gyerekes tanulságokat csomagol olvasmányos köntösbe, meghinti mindenféle kalanddal, van benne nyomozás, és máris mindenki megtalálja azt, amit keres. De szerintem sokat lendít a népszerűségén a viszonylag egyszerű (bár fokozatosan nehezedő) nyelvezete is.

2014. aug. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"de összetettségében vetekszik a gyűrűk urával"


Én szeretem mind a Harry Pottert, mind Tolkien műveit, de azért ez tényleg erős túlzás.

Rowling bár felépített egy jól működő világot, de Tolkien egész mitológiát, történelmet alkotott. Ehhez hozzátartoznak a különféle nyelvek, kultúrák leírásai, stb. Teljesen más kategória a kettő.

2014. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mind a kettõ gyerekmese, teljesen felesleges magasztalni az egyiket a másik ellenében... a "teljes történelem"meg a "kitalált nyelvek" nek semmi közük a gyûrûk ura trillógiához szigorúan, azok már csak késõbbi mûvek... max a fanatikusok vonják össze... egyébként meg, nehogy már egy + kitalált nyelv miatt legyen valami jobb...
2014. aug. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te sem olvastad még a Szilmarilokat, sem az Elveszett Regéket. Akkor tudnád, hogy igenis, sok köze van a Gyűrűk Urához. És nem, a többi nem "utólagos mű".

A kitalált nyelvekkel, történelemmel pedig csak arra próbáltam utalni, hogy igenis, mélyebb, mint a HP.

2014. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!