Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hazudnak a Despacito...

Miért hazudnak a Despacito szövegéről a kommentekben? Ettől jobban igazuk lesz?

Figyelt kérdés
A Majka és Byealex közös dala alatt is, de nagyon sok helyen, ahol van egy igénytelen szám, valaki előhozakodik azzal, hogy a Despacito is erről szól, minek pattognak a kritizálók. Most ők arra alapoznak, hogy úgyse beszél senki spanyolul? Nekem van belőle középfokom, és a klip szerintem is elég szexista, de a szöveg pont hogy teljesen udvariasan mutatja be a szexuális aktust, maga a Depacito szó is arra utal, hogy lassacskán, szépen, finoman, az egész dalban semmi sértő nincs a nőkre nézve. Mondom ezt nőként, úgy hogy beszélek spanyolul, és nem is popot hallgatok. De azt vettem észre, ha bármilyen tüc-tüc hülyeség létjogosultságát meg kell védeni, ami még sértő és bunkó is, előhozzák,hogy a Despacito sem jobb. Ami nem igaz, a Despacito erotikus nagyon, de az nem bűn, és egyébként kifejezetten udvariasan beszél az énekes a nővel. A klip más tészta.
2019. ápr. 14. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez vajon érdekel barkit is rajtad kívül?
2019. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel sokan kommentelik, igen.
2019. ápr. 14. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 na akkor kérdezd meg őket a kommentek alatt, ne ide szemeteljél!
2019. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szemeteljél, mi?
2019. ápr. 14. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 így hatásosabb. Nem hallottad így soha? Ne kiabáljál, ne szemeteljél, ne hazudozzál. :)


Pont annyita helytelen, mint az, hogy van spanyolból középfokom. Persze ettől még használják. ;)

2019. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne az helytelen? Nyelvész diplomám is van, magyarázd már el.
2019. ápr. 16. 10:25
 7/9 anonim ***** válasza:

A Despacito-ról nem tudok nyilatkozni, mert nem tudom a szövegét meg nem is tetszik alapból sem.

Egyébként én értem, hogy miért felháborító sokaknak a szám meg a klip is, de az is tény, hogy ha nem is pont a Despacito, sok amerikai szám kb ugyan erről szól, csak nem tűnik fel, mert a hallgató vagy nem ért annyira angolul, hogy értse, vagy érti, de nem érdekli, mert angolul ugye minden jobban hangzik. Ja meg mert Alexet sokan elvből utálják, és mindent amit csinál. :)

Szóval lehet a Despacito nem jó példa erre, én hiszek neked, de rennnngeteg más szám a (külföldi) zenei világból jó példa lehetne. :)

2019. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem félig igazad van. Értem, mire gondolsz, és igen, sok szám valóban gagyi. Ugyanakkor én azért elég jól tudok angolul, és az az igazság, hogy az angol dalok közt azért elég sok olyan van,a kinek nem ennyire felháborító a szövege.
2019. ápr. 21. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, nem azt mondtam, hogy az összes ilyen, csak hogy sok ilyen van, és mégis szeretik az emberek :) Nyilvan rengeteg szám van, aminek tényleg van normális üzenete.
2019. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!