Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak szerintem borzasztó...

Csak szerintem borzasztó kínos az AWS nevű zenekar viszlát nyár című száma?

Figyelt kérdés
Ami nagyon taszító számomra abban a számban az az hogy totálisan hitvány az előadás az énekes részéről, megpróbálja előadni hogy ő a kőkemény rocker gyerek, azt közben meg az én kicsi pónimat nézni délután(na jó túloztam, de értitek mire gondolok), a hangszerek egész jól szolnak, de szerintem a dallam sem valami nagy szám, max a hallgatható kategória, arról nem is beszélve hogy ez metál számként van számon tartva, na ha ez metál, akkor én vagyok hitler unokája, hallotátok már pl: a slipknot psychosocial című számát vagy akár a metallica-tól a wherever i may roam-ot, na azok metal számok, ez max ilyen gumicukor rock zene tinilányoknak főleg, na jó elismerme az utolsó fél perce a számnak az elég kemény de attól eltekintve nem az, és nem az a bajom hogy nem kemény, nincs bajom a lágy rock zenével, csak akkor legalább ne játzsaná az énekes a kökemény rocker gyereket, na ennyit akartam, ez csak az én véleményem nem kell velem egyet érteni, lehet hogy ez egy nagyon jó szám csak én vagyok hülye

2019. máj. 5. 00:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
"Taszító", "hitvány", azért egy kicsit túlzás, nem gondolod? Engem is a rock éltet de nem szólom le azt ami nem tetszik, vagy ha negatívan vélekedek róla akkor se használom azokat a szavakat hogy hitvány, taszító, vagy gumicukor rock... Nekem se lett a kedvencem a dal, és szerintem is jobb lett volna ha valóban egy metál számot készítettek volna, de hát ez így sikerült. Az énekes pedig azt csinál amit akar, az nem az én dolgom. Ha jó zenét csinál, akkor hallgatom, ha nem, akkor pedig nem érdekel.
2019. máj. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Az AWS Metalcore, nem metál. Az egész műfaj valami ilyesmi, mint amit elég szubjektíven, de leírtál. Persze, ez nem mindeniknek jön be, nekem sem a zsánerem. De legalább ne Psychosociallal, vagy a Wherever I May Roammal jönnél, ha "húdeb*szomkemény" metált akarsz. A maguk módján tök jó számok, de amikor valakinek 14 centis a farka, nem 15 centivel állok neki kiröhögni, hanem legalább 22-vel. Elég hülye hasonlat, de remélem átjön a lényeg. Szóval csak annyi, hogy mindent a helyén kell kezelni, ez is más, az is más. Az esetleges metálként brandelés meg csak hülye marketing, nyilván szereti az ember azt hinni, hogy igazi kemény zenét hallgat, lásd önmagad.
2019. máj. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Fú, hát te most aztán nagyon megmondtad a tutit. Olyan kemény vagy fiam, mint a kád széle.

Hány éves vagy amúgy? Mert én olyan 15 alattinak tippellek. Azok szokták mindig arra verni magukat, hogy ők milyen elit metálosok, és, hogy metálzene csak az lehet, amiben zúznak és hörögnek/ordibálnak elejétől a végéig. Mindezt azért, mert szeretik a Slipknotot, az Iron Maident, meg hallották a Metallica Black Album előtti lemezeit, és onnantól kezdve minden más csak szar lehet, ami nem hasonlít azokra.

Annyi ilyen korlátolt idióta volt az én korosztályomban is, mikor még én voltam kis tizenéves.

Barátkozni kéne a gondolattal, hogy a metálzenének rengeteg fajta típusa és változata van, és akár tetszik, akár nem, az AWS zenéje is egy közülük.

Igen, nem olyanok, mint a Metallica, náluk nem 5-6 perc az átlagidő dalonként, és nem az észnélküli zúzás megy minden dalukban. Keverik a dallamos részeket a zúzós betétekkel, csak nézz körbe, hogy külföldön hány banda játszik hasonló zenét. Megsúgom: rengeteg.

Szövegközpontú együttes, az éneklésen és a dalszövegen van a hangsúly, nem azon, hogy minél összetettebb és komplikáltabb legyen a zenei alap.

Örs pedig egy k**va jó és sokoldalú énekes, jól áll neki az üvöltözős-hörgős előadásmód, de tavaly ősszel ugyanezeket a dalokat egy sokkal lágyabb és érzelmesebb módon adta elő az akusztikus koncertjükön, kifogástalanul. Nem minden metálénekes állja meg ilyen jól a helyét, mindkét hangulatban.


Arról meg már nem is szólva, hogy talán az AWS nem a metálzene magasiskolája, de mindenképp kellenek ilyen lightosabb, könnyebben befogadható zenekarok is, mert ezek sokkal nagyobb eséllyel szerettetik meg a laikus emberekkel a metált, mint mondjuk egy Slipknot.

Jaaa, hogy ilyenekbe már nem gondolnak bele a nagy trú metálosok???

2019. máj. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, egyébként nem vagyok metálos, de elég sok metál számot hallottam már, és szerintem ebbe a műfajba nem illik bele az érzelmeskedés, legalább is én nem úgy érzem, de kérlek szépen titeket hogy ne kezdjetek el engem oltogatni, mert én is tíszteletben tartom amit ti gondoltok, kérlek titeket ti is tartsátok tíszteletben amit én gondolok, köszönöm :)
2019. máj. 5. 03:12
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Ebbe a műfajba nem illik az érzelmeskedés? Akkor a Snuffot még nem hallottad a Slipknottól.;)
2019. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amikor tisztán énekel a srác, akkor tényleg elég uncsi a hangszíne, de az ordítása egész jó.
2019. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de látszik, hogy még csak 18 éves vagy... Mi az, hogy ebbe a műfajba nem illik bele az érzelmeskedés? Bármilyen stílust is képviseljen egy dal, éppen attól lesz jó ha van mögöttes tartalom, és nem üres szavak/hangok vannak egymás után pakolva. Mert csakis úgy tud érzelmeket kiváltani belőled egy szám, ha az énekes/zenekar is beleteszi a lelkét.


Van, aki a rockzenében talál magára, van aki a popzenében, de igazából mindannyian ugyanabból a célból hallgatunk zenét. Az, hogy neked mi az ami tetszik, és mi az amit képtelen vagy befogadni, általában ízlés kérdése. Pontosan emiatt, teljesen felesleges leszólnod a Viszlát nyárt. Oké, neked nem tetszik, de ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne.


Én személy szerint összetenném a két kezemet, ha a magyar zenekaroknak csak a fele olyan lenne, mint az AWS. Örs profi szövegíró, a srácokkal pedig nagyon jó zenéket raknak össze. Tehetségesek, ez nem kérdés. Kell ennél több? (Zárójelben megjegyzem, élőben messze nem "gumicukor rocknak" hangzanak a dalaik)

2019. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én nem magát a zenekart illettem negatív véleményel csak ezt a számot, az AWS többi számát még nem ismerem
2019. máj. 5. 11:58
 9/19 anonim válasza:
59%
Miért ne lehetne érzelmes egy metál/rock zene? Na ezt magyarázd már el nekem.
2019. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem ismerem nagyon az AWS-t, az említett dal nekem közömbös, párszor hallottam. De sosem értettem egyet ezzel a mentalitással, hogy van egy konkrét skála, és csak az a metál vagy csak az a rock, ami abba belefér. Tudom, hogy a pónis példa csak metafora volt, e igazából mi lenne, ha otthon Én pici pónimat nézne? Egyáltalán, hogy otthon akármit csinál? Ne haragudj, de te is azok közé a metálosok közé tartozol, akik azt hiszik, hogy Alice Cooper még az ágyban sem mossa le a sminket.
2019. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!